Ogłoszenia

Ogłoszenia z niedzieli 23.01.2022

 

 1. Dzisiaj przypada III Niedziela zwykła rok C.
 2. Zapraszamy o godz. 15.30 na Nieszpory, w czasie których zostanie zaprzysiężona nowa Parafialna Rada Ekonomiczna.
 3. We wtorek 25 stycznia w święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła, kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 4. W czwartek zapraszamy wszystkie dzieci na ostatnią przed Feriami zimowymi mszę szkolną. Zachęcamy dzieci do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania.
 5. Dziękujemy za pokolędowe wsparcie dla naszych ministrantów zeszłej niedzieli! Serdeczne Bóg zapłać!
 6. Z okazji trwającego w Kościele Roku „Rodzina Amoris Laetitia” pp. Franciszek napisał list do małżonków. Zapewnił w nim, że Chrystus „przebywa” w ich małżeństwie i czeka, aż otworzą swoje serca na Niego, aby mógł podtrzymywać ich mocą swojej miłości. Papież daje też małżonkom kilka rad, co zrobić, by bycie razem nie było pokutą, ale „schronieniem pośród burz”. Od dzisiejszej niedzieli w naszej gazetce parafialnej będziemy publikowali ten list pp. Franciszka w odcinkach. Zachęcamy do lektury!
 7. Chętnych zapraszamy do zamawiania int mszalnych telefonicznie, drogą mailową, jak również można intencje zapisać na kartce, opatrzyć je nr telefonicznym i podać nam w kopercie. W miarę możliwości będziemy uzgadniać terminy!
 8. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.
 9. W ostatnim czasie do wieczności odeszła nasza parafianka śp. Maria Wierzgalla, lat 74. Jej pogrzeb będzie w środę (26.01) Msza pogrzebowa o godz. 10.00 w kościele parafialnym i pochówek bezpośrednio po mszy na cmentarzu przy ul. Krapkowickiej. Różaniec za spokój jej duszy będzie w poniedziałek (24.01) i wtorek (25.01) po wieczornej mszy św. oraz w środę przed pogrzebem. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 

Ogłoszenia z niedzieli 16.01.2022

 

 1. Dzisiaj przypada II Niedziela zwykła. Zapraszamy o godz. 15.30 na Nieszpory.
 2. Po mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy dzisiaj na krótki koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi parafialnej!
 3. Dzisiaj po mszach św. pokolędowa zbiórka dla naszych ministrantów na wsparcie ich działalności!
 4. W dniach 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku będzie mu towarzyszyć hasło zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza: «Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon» (Mt 2,2).
 5. W czwartek zapraszamy wszystkich parafian na mszę w int. ks. Marcina Jaśkowskiego z ok. 28 rocz. ur. W czwartek również zapraszamy na msze szkolną wszystkie dzieci, a szczególnie dzieci, które przygotowują się do I komunii św. Po mszy spotkanie dla tych dzieci i ich rodziców w kościele.
 6. W piątek 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka, dlatego zapraszamy na msze św. w piątek o godz. 18.00 w int za żyjących i za ++ babcie i dziadków.
 7. Przewodniczącą Parafialnej Rady Duszpasterskiej na jej pierwszym spotkaniu została wybrana p. Marianna Walecko, zaś sekretarzem Rady została p. Marta Skutnik. Została też ukonstytuowana Parafialna Rada Ekonomiczna w skład której weszli z nominacji ks. Proboszcza: Marcin Krol, Zygmunt Piechaczek, Antoni Piechota, Tomasz Sołtys i z wyboru Parafialnej Rady Duszpasterskiej Andrzej Toczek. Nowa Parafialna Rada Ekonomiczna będzie miała swoje spotkanie organizacyjne w środę (19.01) na plebanii po wieczornej mszy św., a zostanie zaprzysiężona na Nieszporach w niedzielę 23 stycznia. Następne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej przewidywane jest w miesiącu marcu. Zachęcamy, aby za pośrednictwem naszych radnych składać wolne wnioski i zapytania, jak również zgłaszać spostrzeżenia i sugestie duszpasterskie.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym tygodniu pracowali przy rozbiórce Szopki Bożonarodzeniowej na placu plebanijnym.
 9. W przyszłą niedzielę kolekta remontowa w naszej parafii.
 10. Wolne intencje mszalne w tym tygodniu: w poniedziałek (17.01) o 18.00 i w niedzielę (23.01) o godz. 8.30. Chętnych zapraszamy do zamawiania int mszalnych telefonicznie, drogą mailową, jak również można intencje zapisać na kartce, opatrzyć je nr telefonicznym i podać nam w kopercie. W miarę możliwości będziemy uzgadniać terminy!
 11. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.
 12. W ostatnim czasie do wieczności odeszła nasza parafianka śp. Feliksa Michalewska, lat 87. Jej pogrzeb będzie we wtorek (18.01) Msza pogrzebowa o godz. 12.00 w Nowej Kaplicy na cmentarzu na Półwsi. Różaniec za spokój jej duszy będzie w poniedziałek (17.01) w kościele parafialnym po mszy wieczornej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 

Ogłoszenia z niedzieli 09.01.2022

 

 1. Dzisiaj przypada Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia w Kościele. Tradycyjnie kolędy będziemy jeszcze śpiewać do 2 lutego. Od poniedziałku rozpoczynamy okres zwykły w liturgii Kościoła i wraca do nas zielony kolor szat liturgicznych.
 2. Dzisiaj nie będzie Nieszporów, natomiast zapraszamy na godz. 15.00 do naszego kościoła parafialnego na koncert w wykonaniu chórów Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu: dziecięcego i żeńskiego Opolienses Puellae Cantates pod dyrekcją Eweliny Szendzielorz i akompaniamencie Łukasza Sadły.
 3. W przyszłą niedzielę (16.01) po mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na krótki koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi parafialnej!
 4. Dziękujemy wszystkim parafianom za udział w mszach kolędowych i za złożone ofiary kolędowe!
 5. W środę (12.01) po mszy wieczornej w salce na Plebanii pierwsze spotkanie organizacyjne nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 6. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Klasy VI i VII Szkoły Podstawowej we wtorek po mszy wieczornej w kościele. Klasa VIII Szkoły Podstawowej i klasa I Szkoły Ponadpodstawowej w piątek po mszy wieczornej w kościele.
 7. W sobotę (15.01) od godz. 9.30 odwiedziny chorych w parafii.
 8. Trwa rozbiórka szopki na placu plebanijnym. Dziękujemy wszystkim pracującym przy tej rozbiórce i zapraszamy w tym tygodniu chętnych mężczyzn do pomocy!
 9. Od Nowego Roku cena „Gościa Niedzielnego” wynosi 8zł. Prosimy to wziąć pod uwagę przy jego zakupie!
 10. Kolekta na Misje 6 stycznia wyniosła 3500zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 11. Wolne intencje mszalne w tym tygodniu: w poniedziałek (10.01) o 6.30 i w sobotę (15.01) o godz. 18.00. Chętnych zapraszamy do zamawiania int mszalnych telefonicznie, drogą mailową, jak również można intencje zapisać na kartce, opatrzyć je nr telefonicznym i podać nam w kopercie. W miarę możliwości będziemy uzgadniać terminy!
 12. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

 

 

Ogłoszenia z niedzieli 02.01.2022

 

 1. Dzisiaj przypada II niedziela po Bożym Narodzeniu. O godz. 15.30 zapraszamy na Nieszpory Kolędowe.
 2. Trwa okres Bożego Narodzenia i zapraszamy jeszcze do indywidualnego odwiedzenia naszej szopki na placu plebanijnym współtworzonej razem z Diecezjalnym Duszpasterstwem Rodzin. Szopka zawiera m.in. ścieżkę edukacyjną na temat tego, co Kościół robi dla rodziny w naszej Diecezji. W szopce są wystawione do zabrania za dobrowolną ofiarę książki „Dzieci z serca” opisujące w reportażach działalność Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia, historie rodzin zastępczych i adopcyjnych a także historie matek, których losy splotły się z Domem Matki i Dziecka w Opolu-Grudzicach. 3. Zapraszamy w tym tygodniu na msze św. kolędowe w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, będziemy modlić się o zdrowie i Boże bł. w Nowym Roku dla żyjących, a dla zmarłych o życie wieczne. Msze św. według porządku podanego na stronie internetowej, gablotce oraz gazetce będą sprawowane w tygodniu o godzinie 18.00. Zapraszamy przedstawicieli rodzin z danej ulicy. W czasie Mszy św. poświęcenie wody do błogosławieństwa domów (prosimy o przyniesienie z sobą naczynia z wodą), a wychodząc z kościoła prosimy wziąć z sobą tzw. „pakiet kolędowy” a w nim: kreda do oznaczenia drzwi, folder kolędowy z modlitwą do odmówienia w domu oraz obrazek kolędowy z błogosławieństwem domu. Już dziś dziękujemy za ofiary kolędowe złożone w czasie Mszy św.
 3. Porządek Mszy św. kolędowych w tym tygodniu w intencji mieszkańców z poszczególnych ulic:
 4. Poniedziałek 03.01.22 – ul. Gruntowa, Wasylewskiego, Stawowa i Źródlana,
 5. Wtorek 04.01.22 ul. Chmielowicka, Tęczowa i Gospodarcza,
 6. Środa 05.01.22 ul. C. Skłodowskiej, Magicznej, Słonecznej, Żniwnej, Sąsiedzkiej,
 7. Piątek 07.01.22 ul. Wróblewskiego, Dworskiej, Biasa i Morysa,
 8. Sobota 08.01.22 ul. Prószkowskiej, Krapkowickiej, Odrodzenia, Wiosennej i Wyszomirskiego.
 9. Przed nami pierwsza środa miesiąca i zapraszamy na 17.30 na nabożeństwo do św. Józefa. O 18.00 Msza św. z ostatnim już kazaniem ks. Łukasza Florczyka o Józefie Egipskim i o św. Józefie z Nazaretu. Msza św. będzie sprawowana w intencjach dziękczynno-błagalnych polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Józefa, które będzie można składać przy wejściu do kościoła przy figurce śpiącego św. Józefa. W zakrystii do nabycia za dobrowolną ofiarę są figurki tzw. „kieszonkowe” św. Józefa.

6.W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego zwane potocznie świętem „Trzech Króli”. Tradycyjnie w tym dniu kolekta będzie przeznaczona na Misje.

 1. Pierwszy piątek miesiąca od 17.00 do 18.00 okazja do sakramentu pokuty i pojednania oraz adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona litanią do NSPJ.
 2. W niedzielę (09.02) przypada Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia w Kościele. W tym dniu nie będzie Nieszporów, a zapraszamy na godz. 15.00 do naszego kościoła parafialnego na koncert w wykonaniu chórów Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej: dziecięcego i żeńskiego Opolienses Puellae Cantates pod dyrekcją Eweliny Szendzielorz i akompaniamencie Łukasza Sadły.
 3. Nasza orkiestra parafialna w dzisiejszą niedzielę (2.01) zaprasza na koncert w kościele w Fałkowicach pt. „Najpiękniejsze Polskie Kolędy & Muzyka Wiedeńska”. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00. Organizatorzy zapewniają autobus, który będzie podstawiony na naszym placu plebanijnym i wyjazd o godz. 14.30, koszt wyjazdu to 20 zł od osoby!

10.Od Nowego Roku cena „Gościa Niedzielnego” będzie wynosić 8zł. Prosimy to wziąć pod uwagę przy jego zakupie!

11.Kolekta z Pasterki na Fundację Obrony Życia wyniosła 4020zł. Serdeczne Bóg zapłać!

12.Wolne intencje mszalne: w niedziela (09.01) o 16.00; od poniedziałek (10.01) do soboty (15.01) po jednej int wolnej o godz. 18.00. Chętnych zapraszamy do zamawiania int mszalnych telefonicznie, drogą mailową, jak również można intencje zapisać na kartce, opatrzyć je nr telefonicznym i podać nam w kopercie. W miarę możliwości będziemy uzgadniać terminy! Zapraszamy!

13.Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

 

 

Ogłoszenia z niedzieli 26.12.2021

 

 1. Dzisiaj na godz. 15.30 zapraszamy na Nieszpory Kolędowe.
 2. Dziękujemy wszystkim Parafianom zaangażowanym w przygotowanie i przeżycie Świąt Bożego Narodzenia w naszej parafii.
 3. Zapraszamy do indywidualnego odwiedzenia naszej szopki na placu plebanijnym współtworzonej w tym roku razem z Diecezjalnym Duszpasterstwem Rodzin. Szopka zawiera m.in. ścieżkę edukacyjną na temat tego, co Kościół robi dla rodziny w naszej Diecezji. W naszej szopce będą wystawione do zabrania za dobrowolną ofiarę książki „Dzieci z serca” opisujące w reportażach działalność Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia, historie rodzin zastępczych i adopcyjnych a także historie matek, których losy splotły się z Domem Matki i Dziecka w Opolu-Grudzicach. Chętni będą mogli też dokonać duchowej adopcji dziecka adoptowanego poprzez wylosowanie imienia dziecka, które jest umieszczone w szkatułce z sercem i z „10” różańca do przemodlenia. W szopce można też zobaczyć prezentację Ewangelię świętości życia wg. św. Jana Pawła II w obrazach i cytatach.
 4. Jutro Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu wszystkich małżonków zachęcamy do odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Będzie ku temu okazja na każdej Mszy św. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się tradycyjne poświęcenie owsa.
 5. W niedzielę Świętej Rodziny nie będzie mszy św. o godz. 16.00, natomiast na tą godzinę zapraszamy do kościoła na koncert kolęd w wykonaniu naszej Orkiestry Parafialnej pt: „Rodzina w orkiestrze i orkiestra w rodzinie”. Ze względu na pandemię nie będzie wspólnego kolędowania przy Szopce na plebanijnym placu, dlatego zapraszamy na transmisję koncertu w Internecie z naszego kościoła parafialnego i wspólne kolędowanie wszystkich parafian i gości.
 6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczny numer Gościa Niedzielnego na dwa tygodnie (100 stron) –
  z dodatkiem w postaci płyty CD, która rozpoczyna serię płyt z Biblią w formie Audio. Jego cena to 10 zł. Od Nowego Roku cena „Gościa Niedzielnego” będzie wynosić 8zł. Prosimy to wziąć pod uwagę przy jego zakupie!
 7. W poniedziałek (27.12) Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – tradycyjnie w tym dniu poświęcenie wina, we wtorek (28.12) Święto Świętych Młodzianków – zapraszamy na godz. 16.00 na Msza św. w intencji dzieci naszej parafii połączonej z błogosławieństwem dzieci.
 8. Rozpoczynamy sprawowanie Mszy św. kolędowych w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, modląc się o Boże bł. w nowym roku dla żyjących, a dla zmarłych o życie wieczne. Msze św. według porządku podanego na stronie internetowej, gablotce oraz gazetce będą sprawowane w tygodniu o godzinie 18.00. Zapraszamy przedstawicieli rodzin z danej ulicy. W czasie Mszy św. poświęcenie wody do błogosławieństwa domów (prosimy o przyniesienie z sobą naczynia z wodą), a wychodząc z kościoła prosimy wziąć z sobą tzw. „pakiet kolędowy” a w nim: kreda do oznaczenia drzwi, folder kolędowy z modlitwą do odmówienia w domu oraz obrazek kolędowy z błogosławieństwem domu. Już dziś dziękujemy za ofiary kolędowe złożone w czasie Mszy św.
 9. Porządek Mszy św. kolędowych w tym tygodniu w intencji mieszkańców z poszczególnych ulic:
 10. Poniedziałek 27.12.21 – ul. Kwoczka (parzyste) i ul. Wilczka
 11. Wtorek 28.12.21 ul. Kwoczka (nieparzyste), ul. Urbana i Wójtowa,
 12. Środa 29.12.21 ul. Hlouszka i Winowska,
 13. Czwartek 30.12.21 ul. Mehla, Barona i Poliwody
 14. W piątek (31.12) ostatni dzień roku 2021. Msze św. na zakończenie roku o 9.00 i 16.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – ks. bp A. Czaja udzielił wszystkim dyspensy.
 15. W sobotę (01.01) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem I sobota miesiąca.
 16. a) Msze św. o 8.30, 10.00, 11.30 oraz o 16.00. (nie będzie Mszy o 6.30 i Nieszporów o 15.30)
 17. b) Kolekta w tym dniu na potrzeby parafii
 18. Przyszła niedziela (02.01) to II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. O 15.30 Nieszpory Kolędowe.
 19. Kolekta remontowa zeszłej niedzieli wyniosła 5850zł, zbiórka na remont opolskiej katedry – 1320zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 20. Wolne intencje mszalne: w niedziela (02.01) o 11.30 i 16.00; poniedziałek (03.01) o 18.00; wtorek (04.01) o 18.00; czwartek (06.01) o 16.00; niedziela (09.01) 6.30 i 16.00.
 21. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.
 22. W ostatnim czasie odeszli do pana: śp. Katarzyna Strzys (lat 90) i śp. Henryk Kościółek (lat 63). Wieczny odpoczynek…

 

Ogłoszenia z niedzieli 19.12.2021

 

 1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka na remont katedry opolskiej.
 2. Nie będzie dzisiaj Nieszporów, ale za to zapraszamy na godz. 15.00 na koncert twórczości maryjnej Carla Julisa Adolpha Hoffmanna – kompozytora z Opola, z I poł XIX w.. Wykonawcy: Chór mieszany Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej Schola Cantorum Opoliensis – dyrygent Anna Sikora; organy – Michał Blechinger, koncert poprowadzi ks. Grzegorz Poźniak.
 3. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na godz. 19.00 do kościoła na Wieczór modlitewny, szczególne zaproszenia kierujemy dla kandydatów do bierzmowania. W czasie nabożeństwa będzie okazja do spowiedzi (będzie spowiadał również ksiądz spoza parafii). Przypominamy, że w zakrystii są jeszcze do nabycia książeczki dla kandydatów do bierzmowania.
 4. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do czwartku o 6.30 Msza roratnia z kazaniem
  dla dorosłych, o 18.00 Msza roratnia z kazaniem dla dzieci. W czwartek zakończenie Rorat.
 5. Dostępne są jeszcze świece Caritasu: duże w cenie 12zł, małe w cenie 5zł, opłatki – za dobrowolną ofiarą, można będzie je nabyć w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można nabyć za dowolną ofiarę sianko na stół wigilijny.
 6. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą ranną i wieczorną Mszą św. Szczególne okazje do spowiedzi: poniedziałek (20.12) od 17.00 do 18.00 oraz od 19.30 do 20.30; wtorek (21.12) od 17.00 do 18.00; środa (22.12) od 17.00 do 18.00; czwartek (23.12) od 17.00 do 18.00 (szczególnie zapraszamy dzieci na zakończenie Rorat) i od 19.30 do 20.30 oraz w piątek w Wigilię (24.12) od 9.00 do 11.00 dla osób wracających z zagranicy. Powyższe spowiedzi będą połączone z adoracją Najśw. Sakramentu.
 7. Ponadto w środę (22.12) o 20.00 w naszym kościele odbędzie nabożeństwo pokutne połączone z okazją do spowiedzi. W ramach nabożeństwa będzie możliwość wzbudzenia żalu doskonałego i przyjęcia komunii duchowej, szczególnie dla wszystkich chorych, przebywających na kwarantannie czy też za granicą i tych, którzy nie mogą skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w kościele, dlatego też zachęcamy wszystkich do udziału przy pomocy transmisji internetowej.
 8. Betlejemskie Światełko Pokoju będzie wystawione i będzie można odpalić swój znicz lub lampion w czwartek (23.12) po wieczornej Mszy św. oraz w Wigilię (24.12) między 9.00 a 11.00.
 9. W piątek (24.12) Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Pasterki: o 16.00 dla dzieci oraz o 22.00 i 24.00 dla dorosłych. Kolekta z Pasterek będzie przeznaczona na Dom Matki i Dziecka w Opolu.
 10. W sobotę uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św.: 8.30; 10.00 11.30 i o 16.00.
 11. W niedzielę w II dzień świąt Bożego Narodzenia przypada święto Świętej Rodziny. W tym dniu wszystkich małżonków zachęcamy do odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Będzie ku temu okazja na każdej Mszy św. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się tradycyjne poświęcenie owsa. W niedzielę Świętej Rodziny nie będzie mszy św. o godz. 16.00, natomiast na tą godzinę zapraszamy do kościoła na koncert kolęd w wykonaniu naszej Orkiestry Parafialnej pt: „Rodzina w orkiestrze i orkiestra w rodzinie”. Ze względu na pandemię nie będzie wspólnego kolędowania przy Szopce na plebanijnym placu, dlatego zapraszamy na transmisję koncertu w Internecie z naszego kościoła parafialnego i wspólne kolędowanie wszystkich parafian i gości.
 12. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym już w prace przy Szopce Bożonarodzeniowej na placu plebanijnym i przy wystroju naszego kościoła! Tegoroczna Szopka jest współtworzona razem z Diecezjalnym Duszpasterstwem Rodzin i będzie w sobie zawierać ścieżkę edukacyjną na temat tego, co Kościół robi dla rodziny w naszej Diecezji. Będzie też do zobaczenia prezentacja Ewangelii świętości życia wg. św. Jana Pawła II w obrazach i cytatach. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to dzieło!
 13. Parafialny Zespół Caritas przygotował paczki dla 18 najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii, które w tym tygodniu zostaną doręczone. W paczkach znajdują się artykuły spożywcze, chemiczne i coś słodkiego. Dziękujemy wszystkim za ofiarność i wsparcie w caritasowej posłudze!
 14. Zakończyła się peregrynacja figury św. Józefa po ulicach naszej parafii, ale istniej jeszcze możliwość zapisów na indywidualną peregrynację figury św. Józefa, po wcześniejszym uzgodnieniu z nami terminu.
 15. Decyzją ks. bpa A. Czai odwołana została tradycyjna kolęda w okresie bożonarodzeniowym na terenie naszej diecezji. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy wiernych z poszczególnych ulic zapraszać na nabożeństwo kolędowe do kościoła. Więcej informacji w późniejszym czasie!
 16. Wobec narastającej fali epidemii, przypominamy wiernym o obwiązujących zasadach sanitarnych, m.in. zasłanianiu ust i nosa również w kościele.
 17. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.
 18. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Kurt Apostel l. 84 oraz śp. Kazimiera Marusiak l. 91. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia z niedzieli 12.12.2021

 

 1. Dzisiejsza niedziela (12.12) to III Niedziela Adwentu zwana niedzielą „Gaudete!” – niedzielą radości!
 2. O godz. 15.30 zapraszamy na Nieszpory, w czasie których zostanie zaprzysiężona nowa Parafialna Rada Duszpasterska.
 3. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o 6.30 Msza roratnia z kazaniem
  dla dorosłych, o 18.00 Msza roratnia z kazaniem dla dzieci. Zachęcamy do osobistego udziału, a gdy jest on niemożliwy proponujemy duchowy udziału przy pomocy transmisji online.
 4. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie paczek i tegorocznego spotkania dla dzieci ze św. Mikołajem!
 5. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu adwentowego, szczególnie zaś naszemu zespołowi parafialnego Caritas i wszystkim ludziom dobre woli za wsparcie. W sumie zebraliśmy kwotę 10 600zł, która będzie przeznaczona na działalność charytatywną naszej parafii. W najbliższym czasie zostaną przygotowane paczki z chemią i żywnością dla najbardziej potrzebujących.
 6. Dostępne są jeszcze świece Caritasu: duże w cenie 12zł, małe w cenie 5zł, opłatki – za dobrowolną ofiarą, można będzie je nabyć w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 7. W przyszłą sobotę od godz. 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych w naszej parafii. Nowych chorych prosimy zgłaszać do kancelarii.
 8. W przyszłą niedzielę na godz. 19.00 zapraszamy do kościoła na Wieczór modlitewny, szczególne zaproszenia kierujemy dla kandydatów do bierzmowania. Zaproszenie modlitewne kierujemy też do wszystkich chorych i przebywających na kwarantannie. W czasie nabożeństwa będzie okazja do spowiedzi.
 9. W przyszła niedzielę kolekta remontowa w naszej parafii, a przed kościołem zbiórka na remont katedry opolskiej.
 10. Zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie wyniosła 999zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 11. W zakrystii do nabycia za dobrowolną ofiarę są figurki tzw. „kieszonkowe” św. Józefa.
 12. Zakończyła się peregrynacja figury św. Józefa po ulicach naszej parafii. W sumie ponad 260 rodzin przyjęło naszego patrona do siebie. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przyjęcie. Istniej jeszcze możliwość zapisów na indywidualną peregrynację figury św. Józefa, po wcześniejszym uzgodnieniu z nami terminu.
 13. W IV niedzielę Adwentu (19.12) zapraszamy do naszego kościoła na godz. 15.00 na koncert twórczości maryjnej Carla Julisa Adolpha Hoffmanna – kompozytora z Opola, z I poł XIX w.. Wykonawcy: Chór mieszany Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej Schola Cantorum Opoliensis – dyrygent Anna Sikora; organy – Michał Blechinger.
 14. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn w najbliższą sobotę od godz. 8.00 do współtworzenia Szopki Bożonarodzeniowej na placu plebanijnym! Tegoroczna Szopka jest współtworzona razem z Diecezjalnym Duszpasterstwem Rodzin i będzie w sobie zawierać ścieżkę edukacyjną na temat tego, co Kościół robi dla rodziny w naszej Diecezji. Serdecznie już zapraszamy i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to dzieło!
 15. Otrzymaliśmy od ludzi dobrej woli wełnę i włóczkę do robienia „bucików” dla dzieci do naszej Bożonarodzeniowej szopki. Chętnych, którzy potrafią robić na drutach prosimy o zgłoszenie się po odbiór, a osoby, które mogą nas wesprzeć wełną zachęcamy do przynoszenia.
 16. Wobec narastającej fali epidemii, przypominamy wiernym o obwiązujących zasadach sanitarnych, m.in. zasłanianiu ust i nosa w obiektach zamkniętych, a więc również i w kościele.
 17. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.
 18. Wolne intencje w niedzielę (19. 12) o 6.30 i o 16.00 oraz w tygodniu przed świętami na roratach w środę (22.12) i w czwartek (23.12).
 19. W ostatnim czasie do wieczności odszedł: śp. Mieczysław Felczak, l. 74. Wieczny odpoczynek…

 

Ogłoszenia z niedzieli 05.12.2021

 

 1. Dzisiejsza niedziela (05.12) to II Niedziela Adwentu. Przed kościołem zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. O godz. 15.30 zapraszamy na Nieszpory.
 1. Zapraszamy na kiermasz adwentowy przygotowany przez parafialny Caritas, na którym tradycyjnie będzie można nabyć wieńce adwentowe, stroiki świąteczne, świece Caritasu: duże w cenie 12zł, małe w cenie 5zł, opłatki – za dobrowolną ofiarą, można będzie też nabyć ciasta oraz surowe domowe ciasto na pierniki! Na kiermaszu można też zakupić dobrobony: żywnościowe, apteczne i odzieżowe. Serdecznie zapraszamy! I jednocześnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego adwentowego kiermaszu!
 2. Zeszłej niedzieli odbyły się wybory do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W sumie głosowało w naszej parafii 297 osób (4 głosy były nieważne). Zgodnie ze statutem w naszej parafii Rada Duszpasterska będzie liczyć 15 osób. 10 osób wybrali parafianie, 5 osób wybrał ks. Proboszcz. Po podliczeniu komisyjnie głosów wybrani zostali do Parafialnej Rady Duszpasterskiej z wyboru parafian: Gabriel Marek, Piechotta Marcin, Kotulla Konrad, Pryszcz Ingryda, Kotulla Monika, Sołtys Agnieszka, Kroll-Locwi Liliana, Szymaniec Gabriela, Piechota Adrian, Walecko Marianna

Z wyboru ks. Proboszcza do Parafialnej Rady Duszpasterskiej zostali wybrani: Bartusz Joachim, Midek-Botor Gabriela,  Skutnik Adrian,  Skutnik Marta, Toczek Andrzej.

Do Parafialnej Rady Duszpasterskiej zostali włączeni również z urzędu księża wikarzy. Po Nowym Roku zostanie wyłoniona Parafialna Rada Ekonomiczna. W niedzielę 12 grudnia na Nieszporach nowa Parafialna Rada Duszpasterska zostanie zaprzysiężona. Gratulujemy wybranym i dziękujemy wszystkim parafianom za oddane głosy! I życzymy nowej Parafialnej Radzie Duszpasterskiej darów Ducha Świętego, aby przez zaangażowanie i wzajemną współpracę przynosiła błogosławione owoce dla naszej parafii!

 1. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o 6.30 Msza roratnia z kazaniem
  dla dorosłych, o 18.00 Msza roratnia z kazaniem dla dzieci. Zachęcamy do osobistego udziału, a gdy jest on niemożliwy proponujemy duchowy udziału przy pomocy transmisji online.
 2. W zakrystii do nabycia za dobrowolną ofiarę są figurki tzw. „kieszonkowe” św. Józefa.
 3. Przed nami w poniedziałek 6 grudnia spotkanie ze św. Mikołajem w kościele i zapraszamy na Roraty o godz. 18.00 wszystkie dzieci z parafii, a zwłaszcza te najmłodsze wraz z rodzicami!
 4. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP oraz zakończenie Roku św. Józefa. Msze św. o godz. 6.30; 9.00 i 18.00. Na każdej mszy św. Akt Zawierzenia św. Józefowi. A w czasie mszy o godz. 18.00 Marianki naszej parafii odnowią swoje przyrzeczenia a jedna nowa osoba zostanie przyjęta w ich poczet. Tego dnia także od 12.00 do 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w czasie tzw. „Godzina Łaski”. Więcej o niej w gazetce parafialnej.
 5. Od pierwszej niedzieli Adwentu zapraszamy w niedziele i święta na msze familijne o godz. 11.30 wszystkie dzieci oraz rodziców z małymi dziećmi. Specjalnie dla najmłodszych będzie moderowane kazanie i oprawa muzyczna.
 6. W każdą adwentową sobotę o godz. 16.00 w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Opolu odbywają się wykłady otwarte z serii «O muzyce i z muzyką przy wieńcu adwentowym». Organizatorzy zachęcają do zgłębienia muzyczno-liturgicznej wiedzy oraz poznania szerokiego repertuaru muzycznego różnych epok w czasie spotkania przy świecach adwentowych z klimatyczną muzyką.
 7. W IV niedzielę Adwentu (19.12) zapraszamy do naszego kościoła na godz. 15.00 na koncert twórczości maryjnej Carla Julisa Adolpha Hoffmanna – kompozytora z Opola, z I poł XIX w.. Wykonawcy: Chór mieszany Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej Schola Cantorum Opoliensis – dyrygent Anna Sikora; organy – Michał Blechinger.
 8. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn w najbliższą sobotę od godz. 8.00 do współtworzenia tegorocznej Szopki Bożonarodzeniowej na placu plebanijnym! I dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to dzieło!
 9. Wobec narastającej fali epidemii, przypominamy wiernym o obwiązujących zasadach sanitarnych, m.in. zasłanianiu ust i nosa w obiektach zamkniętych, a więc również i w kościele.
 10. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.
 11. W ostatnim czasie do wieczności odszedł: śp. Seweryn Szawłowski, l. 95. Wieczny odpoczynek…

 

Ogłoszenia z niedzieli 28.11.2021

 

 1. W dzisiejszą I niedzielę Adwentu (28.11) rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny w Kościele. O godz. 15.30 zapraszamy na Nieszpory.
 2. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o 6.30 Msza roratnia z kazaniem
  dla dorosłych, o 18.00 Msza roratnia z kazaniem dla dzieci. Zachęcamy do osobistego udziału, a gdy jest on niemożliwy proponujemy duchowy udziału przy pomocy transmisji online.
 3. Dzisiaj w naszej parafii wybory do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej, która zgodnie ze statutem w naszej parafii będzie liczyć 15 osób. 10 osób wybierają parafianie, 5 osób wybiera ks. Proboszcz. Zostały wydrukowane karty do głosowania z nazwiskami kandydatów. Karty będzie można pobrać pod kiermaszowym namiotem i tam też zagłosować wrzucając kartę do urny wyborczej. Możemy zagłosować maksymalnie na trzech kandydatów robiąc krzyżyk przy ich nazwiskach. Na zakończenie wyborów po ostatniej mszy komisyjnie głosy zostaną podliczone i podane do publicznej wiadomości w niedzielę 5 grudnia, a w niedzielę 12 grudnia nowa Parafialna Rada Duszpasterska zostanie zaprzysiężona. Lista kandydatów jest dostępna w gablotce, jak również w gazetce parafialnej i na parafialnej stronie Internetowej.

Lista kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej:

 1. Demków Maria 11. Pollak Patryk
 2. Dudek Magdalena 12. Przybyła Marcin
 3. Gabriel Marek 13. Pryszcz Ingryda
 4. Kotula Monika 14. Schydlo Monika
 5. Kotulla Konrad 15. Sołtys Agnieszka
 6. Kroll-Locwi Liliana 16. Szymaniec Gabriela
 7. Pawleta Karolina 17. Troszyńska-Stefan Anna
 8. Piechota Adrian 18. Urbaniak Aleksandra
 9. Piechota Marcin 19. Walecko Anna
 10. Piechaczek Łukasz 20. Walecko Marianna
 11. W pierwszą i drugą Niedzielę Adwentu zapraszamy na kiermasz adwentowy przygotowany przez parafialny Caritas, na którym tradycyjnie będzie można nabyć wieńce adwentowe, stroiki świąteczne, świece Caritasu: duże w cenie 12zł, małe w cenie 5zł, opłatki – za dobrowolną ofiarą, można będzie też nabyć ciasta oraz pojawi się nowość na naszym kiermaszu – surowe domowe ciasto na pierniki! Zapraszamy!
 12. Przed nami pierwsza środa miesiąca i zapraszamy na 17.30 na nabożeństwo do św. Józefa. O 18.00 Msza św. roratnia z ostatnim już kazaniem ks. Łukasza Florczyka o Józefie Egipskim i o św. Józefie z Nazaretu. Msza św. będzie sprawowana w intencjach dziękczynno-błagalnych polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Józefa, które będzie można składać przy wejściu do kościoła przy figurce śpiącego św. Józefa. W tym dniu kolekta na powstanie figury Świętej Rodziny. W zakrystii do nabycia za dobrowolną ofiarę są figurki tzw. „kieszonkowe” św. Józefa.
 13. Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od 17.00 do 18.00 okazja do sakramentu pokuty i pojednania oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona litanią do NSPJ.
 14. Od pierwszej niedzieli Adwentu zapraszamy w niedziele i święta na msze familijne o godz. 11.30 wszystkie dzieci oraz rodziców z małymi dziećmi. Specjalnie dla najmłodszych będzie moderowane kazanie i oprawa muzyczna.
 15. W przyszła niedzielę (5.12) przed kościołem zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 16. W minionym tygodniu zbiórka na rzecz pomocy uchodźcom wyniosła 1650zł. Bóg zapłać za ofiarność!
 17. Kolekta remontowa wyniosła 5380zł. Bóg zapłać za wsparcie naszych remontów!
 18. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn w sobotę od godz. 8.00 do współtworzenia tegorocznej Szopki Bożonarodzeniowej na placu plebanijnym!
 19. Wobec narastającej fali epidemii, przypominamy wiernym o obwiązujących zasadach sanitarnych, m.in. zasłanianiu ust i nosa w obiektach zamkniętych, a więc również i w kościele.
 20. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

 

Modlitwa o mądry wybór członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej

Panie, od wieków Twoja Opatrzność wyznacza każdemu człowiekowi zadanie, które ma spełnić. Ty mówisz, co mam wybierać poprzez możliwości i wymagania chwili, poprzez potrzeby ludzi i Kościoła, przez radę życzliwych osób, przez zdolności, które od Ciebie otrzymałem. Proszę Cię o mądrość Twego Ducha, abym rozpoznał drogę, którą chcesz nas prowadzić. Weź mnie za rękę i bądź moim światłem. Amen

 

Ogłoszenia z niedzieli 21.11.2021

 

 1. W dzisiejszą niedzielę (21.11) przeżywamy w Kościele uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. O godz. 15.30 zapraszamy na Nieszpory.
 2. Dzisiaj kolekta remontowa w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za wsparcie!
 3. W nawiązaniu do Apelu abp Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w sprawie pomocy migrantom, Biskup Opolski Andrzej Czaja prosi, aby najbliższą niedzielę 21 listopada uczynić dniem modlitewnej i materialnej solidarności z migrantami. Dlatego dzisiaj odbędzie się zbiórka przed kościołem na rzecz pomocy uchodźcom.
 4. W minionym tygodniu zbiórka na rzecz pomocy Kościołowi w potrzebie zebraliśmy kwotę 3060zł. Bóg zapłać za ofiarność!
 5. Zgodnie z dekretem ks. bpa Czai odnośnie wyborów do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej wyłoniliśmy listę kandydatów do wyborów, po wcześniejszym uzyskaniu od nich aprobaty swojego ewentualnego wyboru i chęci współpracy. Parafialna Rada Duszpasterska zgodnie ze statutem w naszej parafii będzie liczyć 15 osób. 10 osób wybierają wierni, 5 osób wybiera ks. Proboszcz. Wybory odbędą się w niedzielę 28 listopada. Będą wydrukowane karty do głosowania z nazwiskami kandydatów. Będzie można na karcie zagłosować maksymalnie na trzech kandydatów robiąc krzyżyk przy ich nazwiskach. Karty będą dostępne do odbioru w namiocie przed kościołem i tam też będzie się znajdować urna wyborcza. Na zakończenie wyborów komisyjnie głosy zostaną podliczone i podane do publicznej wiadomości w niedzielę 5 grudnia, a w niedzielę 12 grudnia nowa Parafialna Rada Duszpasterska zostanie zaprzysiężona. Lista kandydatów jest dostępna w gablotce, jak również w gazetce parafialnej i na parafialnej stronie Internetowej. W tym miejscu pragniemy podziękować za współpracę dotychczasowej radzie parafialnej za lata służby na rzecz naszej parafii.
 6.  W czwartek po mszy szkolnej zapraszamy na spotkanie w kościele rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św. Dzieci otrzymają książeczki „Drogi do nieba”. Prosimy na spotkanie przynieść po 40 zł, co stanowi równowartość zakupu jednego Różańca i „Drogi do nieba”.
 7. Dziękujemy wszystkim uczestnikom charytatywnego balu mikołajowego, z którego dochód będzie przeznaczony na wsparcie organizacji tegorocznego spotkania dla dzieci ze św. Mikołajem!
 8.  Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn w najbliższe cztery soboty od godz. 8.00 do współtworzenia tegorocznej Szopki Bożonarodzeniowej na placu plebanijnym!
 9. W pierwszą i drugą Niedzielę Adwentu zapraszamy na kiermasz adwentowy przygotowany przez parafialny Caritas, na którym tradycyjnie będzie można nabyć wieńce adwentowe, stroiki świąteczne, świece Caritas, opłatki, ciasta oraz pojawi się nowość na naszym kiermaszu – surowe domowe ciasto na pierniki, aby szybko i bez brudzenia kuchni zafundować sobie świąteczny klimat: niezwykły zapach i smak pierników! Na kiermaszu będą też do nabycia Dobrobony! Zapraszamy!
 10. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za naszych zmarłych. Przypominamy, że decyzją pp. Franciszka w tym roku z racji na pandemię możemy odpust w int zmarłych zyskać przez cały miesiąc listopad.
 11. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

 

Lista kandydatów do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej:

 

 1. Demków Maria 11. Pollak Patryk
 2. Dudek Magdalena 12. Przybyła Marcin
 3. Gabriel Marek 13. Pryszcz Ingryda
 4. Kotula Monika 14. Schydlo Monika
 5. Kotulla Konrad 15. Sołtys Agnieszka
 6. Kroll-Locwi Liliana 16. Szymaniec Gabriela
 7. Pawleta Karolina 17. Troszyńska-Stefan Anna
 8. Piechota Adrian 18. Urbaniak Aleksandra
 9. Piechota Marcin 19. Walecko Anna
 10. Piechaczek Łukasz 20. Walecko Marianna

Cel istnienia i funkcjonowania Parafialnej Rady Duszpasterskiej:

(wg Statutów PRD podpisanych  przez bpa A. Czaję z dn 1.10.2021)

 

 1. wspomaganie duchowieństwa w pracy duszpasterskiej i stawianie diagnozy, dotyczącej stanu religijno-moralnego różnych środowisk parafii, z uwzględnieniem zachodzących przemian społeczno-kulturowych;
 2. kreowanie nowych inicjatyw duszpasterskich, wspieranie i korygowanie już istniejących oraz usuwanie tych, które zostaną uznane za zbędne, w dziedzinie życia liturgicznego, apostolstwa, dzieł pobożności i miłosierdzia;
 3. udział w opracowywaniu rocznego parafialnego programu duszpasterskiego w oparciu o program ogólnopolski i diecezjalny;
 4. udział w opracowywaniu rocznego parafialnego kalendarium duszpasterskiego;
 5. wspieranie działalności ruchów, stowarzyszeń katolickich i grup duszpasterstwa specjalnego;
 6. budowanie wśród parafian zaufania do Kościoła i tworzenie dobrego klimatu dla podejmowanych inicjatyw duszpasterskich;
 7. wspieranie działalności charytatywnej parafii;
 8. zatwierdzanie składu Parafialnej Rady Ekonomicznej i ścisłą z nią współpracę dla dobra parafii.

 

Ogłoszenia z niedzieli 14.11.2021

 

 1. Dzisiejsza niedziela (14.11) to XXXIII Niedziela Zwykła i zarazem Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na pomoc Kościołowi w potrzebie w Libanie.
 2. Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory, które rozpoczniemy wcześniej, bo o godz. 15.20 przy wejściu do kościoła. Poświęcimy podjazd do kościoła dla wózków dziecięcych i wózków inwalidzkich, który ufundował p. Antoni Piechota. Fundatorom składamy serdeczne podziękowania!
 3. Zgodnie z dekretem ks. bpa Czai w dzisiejszą niedzielę upływa termin zgłaszania nowych członków do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Dlatego prosimy przynieść zgłoszenia w formie imion i nazwisk napisanych na kartkach i złożyć je na stoliku pod chórem. W następnym etapie wyłonimy listę kandydatów do wyborów, po wcześniejszym uzyskaniu od nich aprobaty swojego ewentualnego wyboru i chęci współpracy.
 4. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Klasy VI i VII Szkoły Podstawowej w czwartek po mszy szkolnej w kościele. Klasa VIII Szkoły Podstawowej i klasa I Szkoły Ponadpodstawowej w piątek po mszy wieczornej w kościele. Ponadto w niedzielę (21.11) zapraszamy na nabożeństwo modlitewne do kościoła parafialnego na godz. 19.00.
 5. W przyszła niedzielę kolekta remontowa w naszej parafii.
 6. W przyszła niedzielę (21.11) nasza Orkiestra Parafialna zaprasza do opolskiej filharmonii na koncert pt. „Od klasyki po jazz”. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00.
 7. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za naszych zmarłych. Przypominamy, że decyzją pp. Franciszka w tym roku z racji na pandemię możemy odpust w int zmarłych zyskać przez cały miesiąc listopad.
 8. Przyjmujemy int. mszy św. na rok 2022. Istnieje możliwość zamawiania intencji drogą mailową, telefonicznie, w kancelarii, jak również można intencje zapisać na kartce, opatrzyć je nr telefonicznym i podać nam w kopercie. W miarę możliwości będziemy uzgadniać terminy! Zapraszamy!
 9. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

 

Ogłoszenia z niedzieli 7.11.2021

 

 1. Dzisiejsza niedziela (7.11) to XXXII Niedziela Zwykła. O 15.30 zapraszamy na Nieszpory.
 2. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za naszych zmarłych. Przypominamy, że decyzją pp. Franciszka w tym roku z racji na pandemię możemy odpust w int zmarłych zyskać przez cały miesiąc listopad.
 3. W dzisiejszą niedzielę ogłaszamy wybory do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej zgodnie z Dekretem ks. bpa Andrzeja Czai w sprawie wyborów do nowych Parafialnych Rad Duszpasterskich i Parafialnych Rad Ekonomicznych. W gazetce drukujemy dekret i terminarz wyborów. W skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej w naszej parafii zgodnie z Statutem wchodzi 15 członków, z czego 5 osób jest z nominacji ks. Proboszcza, a 10 osób wybierają Parafianie. W niedzielę 14 listopada upływa termin zgłaszania nowych członków do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Dlatego prosimy w następną niedzielę (14.11) przynieść zgłoszenia w formie imion i nazwisk napisanych na kartkach i złożyć je na stoliku pod chórem. W następnym etapie wyłonimy listę kandydatów do wyborów, po wcześniejszym uzyskaniu od nich aprobaty swojego ewentualnego wyboru i chęci współpracy. W gazetce drukujemy dekret i terminarz wyborów.
 4. W zakrystii do nabycia za dobrowolną ofiarę są figurki tzw. „kieszonkowe” św. Józefa.
 5. W przyszła niedzielę (14.11) przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na pomoc Kościołowi w potrzebie.
 6. W przyszłą niedzielę (14.11) o godz. 15.15, tuż przed nabożeństwem popołudniowym, poświęcimy nową drogę dojazdową do kościoła dla wózków dziecięcych i wózków inwalidzkich, którą ufundował p. Antoni Piechota. Fundatorom składamy serdeczne podziękowania!
 7. Przyjmujemy int. mszy św. na rok 2022. Istnieje możliwość zamawiania intencji drogą mailową, telefonicznie, w kancelarii, jak również można intencje zapisać na kartce, opatrzyć je nr telefonicznym i podać nam w kopercie. W miarę możliwości będziemy uzgadniać terminy! Zapraszamy!
 8. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

 

 

Terminarz wyborów do Parafialnych Rad Duszpasterskich i Parafialnych Rad Ekonomicznych:

 

 1. Dnia 7 listopada br. Należy zapowiedzieć wybory do PRD.
 2. Dnia 14 listopada br. Upływa termin zgłaszania kandydatów do PRD (I etap).
 3. Dnia 21 listopada br. należy ogłosić zatwierdzoną listę kandydatów do PRD.
 4. Dnia 28 listopada br. Ma odbyć się głosowanie na kandydatów do PRD z zatwierdzonej listy wyborczej (II etap).
 5. Dnia 11 grudnia br. Upływa termin składania zastrzeżeń co do prawidłowego biegu wyborów: ewentualne zastrzeżenia należy składać na piśmie na ręce Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii.
 6. Dnia 12 grudnia br. Ma nastąpić ogłoszenie wyników wyborów i zaprzysiężenie członków PRD.
 7. Dnia 31 grudnia br. Upływa termin składania protokołów wyborczych do PRD, Protokoły należy przekazać do Wydziału Duszpasterskiego Kurii.
 8. Dnia 5 stycznia 2022 roku upływa termin powoływania składu PRE.
 9. Dnia 9 stycznia 2022 roku upływa termin ogłaszania składu PRE oraz zaprzysiężenia członków PRE.
 10. Dnia 31 stycznia 2022 roku upływa termin składania protokołów wyborczych do PRE. Protokoły należy przekazać do Wydziału Finansowo-Gospodarczego Kurii.

 

Ogłoszenia z niedzieli 31.10.2021

 

 1. Dzisiejsza niedziela (31.10) to XXXI Niedziela Zwykła. O 15.30 zapraszamy na Różaniec.
 2. Jutro uroczystość Wszystkich Świętych. Zapraszamy na msze św. ( nie będzie mszy o godz. 16.00), a o godz. 14.00 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych. Pierwsza stacja tego nabożeństwa będzie w kościele parafialnym, potem wyruszy procesja do naszych cmentarzy. Druga i trzecia stacja nabożeństwa za zmarłych będzie na cmentarzu przy ul. Wyszomirskiego oraz czwarta i piąta stacja na cmentarzu przy ul. Krapkowickiej.
 3. Informujemy, że po rocznej przerwie - odbędą się tradycyjne nabożeństwa w kaplicach na cmentarzu Opole-Półwieś. 1 listopada o godz. 14.00 w starej kaplicy odprawiona zostanie Msza św., po której wyruszy procesja między grobami. Podobnie o godz. 14.00 ks. bp Paweł Stobrawa odprawi Mszę św. w nowej kaplicy, po której wyruszy procesja na nową część cmentarza.
 4. Mszę świętą za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach odprawimy we wtorek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych o godzinie 9.00. Różaniec z odczytaniem imion i nazwisk naszych zmarłych będzie miał miejsce od 2 do 6 listopada o godzinie 17.30. oraz w niedzielę 7 listopada o godzinie 15.30.
 5. Przy wyjściu z kościoła można pobrać i składać jeszcze wypełnione czytelnym pismem wypominki-zalecki.
 6. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za naszych zmarłych, w tym roku z racji na pandemię możemy to uczynić przez cały miesiąc listopad. Szczegóły w gazetce.
 7. Przed nami pierwsza środa miesiąca i zapraszamy na 17.30 na Różańcowe nabożeństwo za zmarłych przez wstawiennictwo św. Józefa. O 18.00 Msza św. z kolejnym kazaniem ks. Łukasza Florczyka o Józefie Egipskim i o św. Józefie z Nazaretu. Msza św. będzie sprawowana w intencjach dziękczynno-błagalnych polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Józefa, które będzie można składać przy wejściu do kościoła przy figurce śpiącego św. Józefa. W tym dniu kolekta na powstanie figury Świętej Rodziny. W zakrystii do nabycia za dobrowolną ofiarę są figurki tzw. „kieszonkowe” św. Józefa.
 8. Przed nami I Piątek Miesiąca (05.11). Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz litania do NSPJ.
 9. W sobotę (06.11) od godz. 9.30 odwiedziny chorych w parafii.
 10. Kolekta na Misje w zeszłą niedzielę wyniosła 2540zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 11. W sobotę (13.11) organizujemy charytatywną zabawę w restauracji „Salomon” na rzecz przygotowania tegorocznej akcji mikołajowej! Kontakt i zaproszenie można odebrać u p. Ingrydy Pryszcz i p. Andrzeja Toczka. Zapraszamy wszystkich chętnych!
 12. Przyjmujemy int. mszy św. na rok 2022. Istnieje możliwość zamawiania intencji drogą mailową, telefonicznie, w kancelarii, jak również można intencje zapisać na kartce, opatrzyć je nr telefonicznym i podać nam w kopercie. W miarę możliwości będziemy uzgadniać terminy! Zapraszamy!
 13. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.
 14.  W tym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie: śp. Paweł Lazik – lat 85 i śp. Gerard Kotula – lat 78. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 Ogłoszenia z niedzieli 24.10.2021

 1. Dzisiejsza niedziela (24.10) to XXX Niedziela Zwykła, a zarazem w Kościele Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjna. Z tej racji dzisiejsza kolekta jest na Misje. Dziękujemy za złożone ofiary!
 2. Dzisiaj przeżywamy odpust ku czci św. Jana Kantego. W tym roku mija 10 lat, od kiedy św. Jan Kanty został patronem Opolskiej Politechniki, a jego relikwie zagościły w naszej parafii od roku 2014. Zapraszamy na sumę odpustową o godz. 11.30 w int parafian i społeczności akademickiej Politechniki Opolskiej. Po mszy procesja. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. prof. Erwin Mateja.
 3. Dzisiaj o 15.30 zapraszamy na Różaniec. W tygodniu nabożeństwa różańcowe w kościele o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy! Zachęcamy też w środę, która jest tradycyjnym dniem modlitwy do św. Józefa, do różańca familijnego w naszych domach!
 4. W czwartek zapraszamy dzieci na Różaniec szkolny na godz. 17.30 a potem na msze szkolną.
 5. Informujemy, że po rocznej przerwie - odbędą się tradycyjne nabożeństwa w kaplicach na cmentarzu Opole-Półwieś. 1 listopada o godz. 14.00 w starej kaplicy odprawiona zostanie Msza św., po której wyruszy procesja między grobami. Podobnie o godz. 14.00 ks. bp Paweł Stobrawa odprawi Mszę św. w nowej kaplicy, po której wyruszy procesja na nową część cmentarza.
 6. Również w naszej parafii 1 listopada o godz. 14.00 wyruszy z kościoła parafialnego procesja do naszych cmentarzy. Pierwsza stacja będzie w kościele parafialnym, druga i trzecia stacja na cmentarzu przy ul. Wyszomirskiego oraz czwarta i piąta stacja na cmentarzu przy ul. Krapkowickiej.
 7. Od dziś przy wyjściu z kościoła można pobrać i składać wypełnione czytelnym pismem wypominki-zalecki. Mszę świętą za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach odprawimy 2 listopada o godzinie 9.00. Różaniec z odczytaniem imion i nazwisk naszych zmarłych będzie miał miejsce od 2 do 6 listopada o godzinie 17.30. oraz w niedzielę 7 listopada o godzinie 15.30.
 8. Kolekta remontowa w zeszłą niedzielę wyniosła 5430zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 9. W sobotę 30.10.21 organizujemy całodniowy wyjazd dla dzieci i młodzieży do Wrocławia. W planie zwiedzanie miasta oraz pobyt w parku wodnym. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii. Zapraszamy!
 10. W sobotę 13.11.21 organizujemy charytatywną zabawę w restauracji „Salomon” na rzecz przygotowania tegorocznej akcji mikołajowej! Kontakt i zaproszenie można odebrać u p. Ingrydy Pryszcz i p. Andrzeja Toczka. Zapraszamy wszystkich chętnych!
 11. Przyjmujemy już pozostałe int. mszy św. na rok 2022. Istnieje możliwość zamawiania intencji drogą mailową, telefonicznie, w kancelarii, jak również można intencje zapisać na kartce, opatrzyć je nr telefonicznym i podać nam w kopercie. W miarę możliwości będziemy uzgadniać terminy! Zapraszamy!
 12. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

 

Zachęta św. Jana Pawła II do modlitwy różańcowej w rodzinie

Różaniec - skarb, który trzeba odkryć. Trzeba powrócić do modlitwy w rodzinie.

Kościół zawsze uznawał szczególną skuteczność modlitwy różańcowej, powierzając jej wspólnemu odmawianiu, stałemu jej praktykowaniu, najtrudniejsze sprawy. W chwilach, gdy samo chrześcijaństwo było zagrożone, mocy tej właśnie modlitwy przypisywano ocalenie przed niebezpieczeństwem, a Matkę Bożą Różańcową czczono jako Tę, która wyjednywała wybawienie. Dziś skuteczności tej modlitwy zawierzam (...) sprawę pokoju w świecie i sprawę rodziny. Jako modlitwa o pokój, różaniec był też zawsze modlitwą rodziny i za rodzinę. Niegdyś modlitwa ta była szczególnie droga rodzinom chrześcijańskim i niewątpliwie sprzyjała ich jedności. Należy zadbać, by nie roztrwonić tego cennego dziedzictwa. Trzeba powrócić do modlitwy w rodzinie i do modlitwy za rodziny, wykorzystując nadal tę formę modlitwy. Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje. Różaniec święty zgodnie z dawną tradycją jest modlitwą, która szczególnie sprzyja gromadzeniu się rodziny.
Kierując wzrok na Jezusa, poszczególni jej członkowie odzyskują na nowo również zdolność patrzenia sobie w oczy, by porozumiewać się, okazywać solidarność, wzajemnie sobie przebaczać, by żyć z przymierzem miłości odnowionym przez Ducha Bożego.
Liczne problemy współczesnych rodzin, zwłaszcza w społeczeństwach ekonomicznie rozwiniętych, wynikają stąd, że coraz trudniej jest się porozumiewać. Ludzie nie potrafią ze sobą przebywać, a być może nieliczne momenty, kiedy można być razem, zostają pochłonięte przez telewizję. Podjąć na nowo odmawianie różańca w rodzinie znaczy wprowadzić do codziennego życia całkiem inne obrazy, ukazujące misterium, które zbawia: obraz Odkupiciela, obraz Jego Najświętszej Matki. Rodzina, która odmawia razem różaniec, odtwarza poniekąd klimat domu w Nazarecie: Jezusa stawia się w centrum, dzieli się z Nim radości i cierpienia, w Jego ręce składa się potrzeby i projekty, od Niego czerpie się nadzieję i siłę na drogę. Czymś pięknym i owocnym jest także powierzenie tej modlitwie drogi wzrastania dzieci. Coraz trudniej jest dziś rodzicom nadążyć za dziećmi na różnych etapach ich życia. W społeczeństwie rozwiniętej technologii, środków masowego przekazu i globalizacji wszystko stało się tak szybkie, a różnice kulturowe między pokoleniami coraz bardziej się zwiększają. Najróżniejsze przesłania i doświadczenia najmniej dające się przewidzieć prędko wkraczają w życie dzieci i młodzieży, a rodzice przeżywają nieraz udrękę, stając wobec grożących im niebezpieczeństw. Nierzadko doznają bolesnych rozczarowań, obserwując niepowodzenia swych dzieci ulegających ułudzie narkotyków, powabom rozpasanego hedonizmu, pokusom przemocy, najprzeróżniejszym przejawom bezsensu i rozpaczy. Modlitwa różańcowa za dzieci, a bardziej jeszcze z dziećmi, która wychowuje je już od najmłodszych lat do tego codziennego momentu modlitewnej przerwy całej rodziny, z pewnością nie jest rozwiązaniem wszelkich problemów, ale stanowi pomoc duchową, której nie należy lekceważyć. Można by wysunąć zastrzeżenie, że różaniec wydaje się modlitwą niezbyt odpowiadającą gustom dzieci i młodzieży dzisiejszych czasów. Może jednak zastrzeżenie to opiera się na wyobrażeniu jego niedbałego odmawiania. Zresztą, o ile tylko zachowamy zasadniczą strukturę różańca, nic nie przeszkadza, aby dla dzieci i młodzieży jego odmawianie tak w rodzinie, jak i w grupach wzbogacić odpowiednimi elementami symbolicznymi i praktycznymi, które by pomogły w jego zrozumieniu i dowartościowaniu. Czemu nie spróbować?
Poprzez modlitwę we wspólnocie rodzin zapraszamy Chrystusa, aby był pośrodku nas: małżonków, rodziców i dzieci. Z całego serca zachęcam was usilnie, aby wasze domy były miejscami modlitwy; domami, w których rodziny pogodnie żyją w obecności Boga; domami, które dzielą się z bliźnimi gościnnością, modlitwą i oddawaniem chwały Bogu. Poprzez modlitwę we wspólnocie rodzin zapraszamy Chrystusa, aby był pośrodku nas: małżonków, rodziców i dzieci. Modlitwa rodziców, jako modlitwa wspólnoty chrześcijańskiej, staje się dla dzieci wtajemniczeniem w poszukiwanie Boga i słuchanie jego wezwań. Świadectwo życia odnajduje wówczas całą swą wartość. Zakłada ono, że dzieci uczą się w rodzinie, jako prawidłowej konsekwencji modlitwy, patrzenia na świat w sposób chrześcijański, zgodnie z Ewangelią. Ono zakłada również, że dzieci nauczą się w rodzinie, w sposób konkretny, iż w życiu istnieją troski bardziej podstawowe od pieniędzy, wakacji i rozrywki! Niewiele jest wspólnie podejmowanych działań, które miałyby na rodzinę wpływ głębszy niż wspólna modlitwa. Modlitwa pobudza uczucie czci do Boga i wzajemnego szacunku do siebie. Nadaje radościom i smutkom, nadziejom i rozczarowaniom, wszystkim zdarzeniom i okolicznościom perspektywę Boskiego miłosierdzia i opatrzności. Najświętsze Serce Jezusa pomaga rodzinie ściślej się zespolić, a zarazem rozbudza w niej większą gotowość do służenia Kościołowi i społeczeństwu. W żadnej chrześcijańskiej rodzinie nie powinno też braknąć wspólnie odmawianej modlitwy przy posiłku. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jeden człowiek musiałby się pod tym względem jakoś przezwyciężyć. Ale odłóżcie na bok wszelki fałszywy wstyd religijny i módlcie się wspólnie!

św. Jan Paweł II

Ogłoszenia z niedzieli 17.10.2021

 1. Dzisiejsza niedziela (17.10) to XXIX Niedziela Zwykła. Dzisiaj kolekta remontowa w naszej parafii.
 2. Dzisiaj o 15.30 zapraszamy na Różaniec. W tygodniu nabożeństwa różańcowe w kościele o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy! Zachęcamy też w środę do różańca familijnego w naszych domach! Do takiego różańca zachęcał św. Jan Paweł II, który powiedział, iż „rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje!” Do tych słów papieża w naszej gazetce znajdziemy obszerniejszy komentarz i zachętę. Zapraszamy do lektury!
 3. W czwartek zakończyła się w naszej parafii peregrynacja figury MB Fatimskiej. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w prowadzenie sztafety różańcowej w tym czasie. Pięknym wotum dziękczynnym za czas peregrynacji byłoby powstanie w naszej parafii nowych Róż Żywego Różańca; np. Męskiej Róża Żywego Różańca, jak również Róży Familijnej złożonej z rodziców modlących się za swoje dzieci. Zgłoszenia prosimy kierować do ks. Proboszcza.
 4. Zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia w zeszłą niedzielę wyniosła 2120zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!
 5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać odpust ku czci św. Jana Kantego. W tym roku mija 10 lat, od kiedy św. Jan Kanty został patronem Opolskiej Politechniki i jego relikwie zagościły w naszej parafii. Zapraszamy w niedzielę 24.10.21 na sumę odpustową o godz. 11.30 w int parafian i społeczności akademickiej Politechniki Opolskiej. Po mszy procesja. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. prof. Dariusz Krok.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Stąd też w przyszłą niedziele będzie kolekta na Misje.
 7. W środę na mszy o godz. 18.00 będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymów z Winowa. Po mszy będzie dla pielgrzymów nabożeństwo do św. Józefa.
 8. W czwartek zapraszamy dzieci na Różaniec szkolny na godz. 1730, a potem na msze szkolną.
 9. W tym tygodniu w kościele spotkania dla kandydatów do bierzmowania: W czwartek po mszy szkolnej spotkanie dla klasy 6 i 7 ze Szkoły Podstawowej. W piątek po mszy wieczornej spotkanie dla klasy 8 Szkoły Podstawowej i klasy 1 Szkoły Ponadpodstawowej. Na spotkania prosimy przynieść „Dzienniczki”!
 10. W zakrystii do nabycia za dobrowolną ofiarę są figurki św. Józefa tzw. „kieszonkowe”, „Dzienniczki” dla bierzmowańców w cenie 5 zł oraz najnowsza płyta CD naszej parafialnej orkiestry dętej w cenie 25zł.
 11. W sobotę 30.10.21 organizujemy całodniowy wyjazd dla dzieci i młodzieży do Wrocławia. W planie zwiedzanie miasta oraz pobyt w parku wodnym. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii. Zapraszamy!
 12. W sobotę 13.11.21 organizujemy charytatywną zabawę w restauracji „Salomon” na rzecz przygotowania tegorocznej akcji mikołajowej! Kontakt i zaproszenie można odebrać u p. Ingrydy Pryszcz i p. Andrzeja Toczka. Zapraszamy wszystkich chętnych!
 13. Od poniedziałku 18 października przyjmujemy już pozostałe int. mszy św. na rok 2022. Istnieje możliwość zamawiania intencji drogą mailową, telefonicznie, w kancelarii, jak również można intencje zapisać na kartce, opatrzyć je nr telefonicznym i podać nam w kopercie. W miarę możliwości będziemy uzgadniać terminy! Zapraszamy!
 14. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

 

 

Ogłoszenia z niedzieli 10.10.2021

 

 1. Dzisiejsza niedziela (10.10) to XXVIII Niedziela Zwykła i zarazem XXI Dzień Papieski. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przed kościołem młodzież będzie rozprowadzała kremówki papieskie. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby dziecięco-młodzieżowych grup parafialnych.
 2. Zapraszamy dzisiaj o 19.00 na spotkanie modlitewne połączone z różańcem, które poprowadzi młodzież naszej parafii.
 3. Trwa w naszej parafii peregrynacja figury MB Fatimskiej. W ramach tej peregrynacji każdego dnia odbywa się sztafeta różańcowa (cztery części różańca) przed wystawionym Najśw. Sakramentem i przed figurą MB Fatimskiej. Zapraszamy, aby włączyć się w ten czas łaski w naszej parafii. Zakończenie peregrynacji w czwartek po mszy szkolnej. Szczegółowy program peregrynacji na ogłoszeniach i w gazetce parafialnej.
 4. Pięknym ukoronowaniem peregrynacji figury MB Fatimskiej w naszej parafii byłoby powstanie nowej Róży Żywego Różańca; np. Męskiej Róży Żywego Różańca albo Róży złożonej z rodziców modlących się za swoje dzieci. Chętnych zapraszamy! Zgłoszenia prosimy kierować do ks. Proboszcza.

5.W środę (13.10) zapraszamy na ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie. W programie: o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, następnie Procesja światła i Różaniec Fatimski po mszy. Prosimy przynieść świece. W tym dniu kolekta będzie przeznaczona na powstanie figury Świętej Rodziny. O niesienie figury MB Fatimskiej prosimy Parafialną Radę Duszpasterską.

 1. W środę 13.10 zapraszamy na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu w naszym kościele parafialnym. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji w trakcie nabożeństwa fatimskiego!
 2. W czwartek przypada Dzień Nauczyciela. Zapraszamy na godz. 18.00 na msze szkolną w int. nauczycieli.
 3. Kolekta w niedzielę kiermaszową była przeznaczona na opłaty związane z ogrzewaniem kościoła i plebanii i wyniosła 6850zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!
 4. W przyszłą niedzielę kolekta remontowa w naszej parafii.
 5. W zakrystii do nabycia za dobrowolną ofiarę są figurki św. Józefa tzw. „kieszonkowe”, książeczki dla bierzmowańców w cenie 5 zł oraz najnowsza płyta CD naszej parafialnej orkiestry dętej w cenie 25zł.
 6. W sobotę 13.11 organizujemy charytatywną zabawę w restauracji „Salomon” na rzecz przygotowania tegorocznej akcji mikołajowej! Kontakt i zaproszenie można odebrać u p. Ingrydy Pryszcz i p. Andrzeja Toczka. Zapraszamy wszystkich chętnych!
 7. W październiku przyjmujemy msze na rok 2022, najpierw rocznicowe, jubileuszowe, ślubne, a pozostałe msze po 17 października. Istnieje możliwość zamawiania intencji drogą mailową, telefonicznie, w kancelarii, jak również można intencje zapisać na kartce, opatrzyć je nr telefonicznym i podać nam w kopercie. W miarę możliwości będziemy uzgadniać terminy! Zapraszamy!
 8. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

 

Program peregrynacji Figury MB Fatimskiej w Opolu-Szczepanowicach 07-14.10.2021

 

07.10.21 Czwartek

18.00 Msza szkolna – Przywitanie figury MB Fatimskiej

Ok. godz. 18.45 Przyjęcie figury w parafii

Różaniec z dziećmi I komunijnymi (poświęcenie różańców)

 

08.10.21 Piątek

6.00 Różaniec I – Róża MB Różańcowej (p. Maria Lakwa)

6.30 Msza św.

7.00 Różaniec II – Róża św. Rity (p. Rity Pampuch)

17.30 Różaniec III – Ruch Szensztacki

18.00 Msza św. – Spotkanie Bractwa św. Józefa – Rejon opolski

18.30 Różaniec IV – Prowadzą członkowie Bractwa św. Józefa

Konferencja dla Bractwa św. Józefa

 

09.10.21 Sobota

6.00 Różaniec I Róża MB Różańcowej (p. Maria Lakwa)

6.30 Msza św.

7.00 Różaniec II – Róża św. Rity (p. Rity Pampuch)

17.30 Różaniec III - Chór

18.00 Msza św.

19.00 Różaniec IV Schola

 

10.10.21 Niedziela

6.00 Różaniec I Róża MB Różańcowej (p. Maria Lakwa)

6.30 Msza św.

8.00 Różaniec II Róża św. Anny (p. Krystyna Kotulla)

8.30 Msza św.

10.00 Msza św.

11.30 Msza św.

15.30 Różaniec III - Szafarze

16.00 Msza św.

19.00 Różaniec IV Młodzież

 

11.10.21 Poniedziałek

6.00 Różaniec I Róża MB Różańcowej (p. Maria Lakwa)

6.30 Msza św.

7.00 Różaniec II Róża św. Anny (p. Krystyna Kotulla)

17.30 Różaniec III - Marianki

18.00 Msza św.

18.30 Różaniec IV - Orkiestra

 

12.10.21 Wtorek

6.00 Różaniec I Róża MB Różańcowej (p. Maria Lakwa)

6.30 Msza św.

7.00 Różaniec II – Róża św. Jana Pawła II (p. Ewelina Przybyła)

17.30 Różaniec III – „Caritas”

18.00 Msza św.

18.30 Różaniec IV „Męska modlitwa”

 

13.10.21 Środa - Dzień Fatimski

6.00 Różaniec I Róża MB Różańcowej (p. Maria Lakwa)

6.30 Msza św.

7.00 Różaniec II Róża MB Fatimskiej (p. Gabriela Bastek)

17.30 Różaniec III Siostry zakonne Franciszkanki Szpitalne

18.00 Msza św. z kazaniem. Procesją światła

19.00 Różaniec IV ks. Proboszcz i wikarzy

Zawierzenie parafii MB Fatimskiej

 

14.10.21 Czwartek – Pożegnanie figury MB Fatimskiej

6.00 Różaniec I Róża MB Różańcowej (p. Maria Lakwa)

6.30 Msza św.

7.00 Różaniec II Róża MB Fatimskiej (p. Gabriela Bastek)

17.30 Różaniec III – Ministranci

18.00 Msza szkolna

18.45 Pożegnanie figury MB Fatimskiej

 

 Ogłoszenia z niedzieli 03.10.2021 

 

 1. Dzisiejsza niedziela (03.10) to XXVII Niedziela Zwykła. Zapraszamy o 15.30 na Różaniec.
 2. Dzisiaj przypada 92 rocznica powstania naszej parafii i konsekracji naszego kościoła (Kiermasz). Kolekta w tę niedzielę kiermaszową jest przeznaczona na opłaty związane z ogrzewaniem kościoła i plebanii.
 3. Tydzień temu w niedzielę odbywało się w Polsce liczenie wiernych chodzących do kościoła i przystępujących do komunii św. W naszej parafii uczestniczyło na mszach św. 910 wiernych, (491 kobiet i 419 mężczyzn), komunię św. przyjęło 375 wiernych (265 kobiet i 112 mężczyzn).
 4. Zbiórka na Wydział Teologiczny w Opolu wyniosła 1020zł. Bóg zapłać!
 5. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na msze szkolną. Wyjątkowo w tym dniu, z racji rozpoczynającej się w naszej parafii peregrynacji figury MB Fatimskiej, różaniec będzie po mszy św. W tym dniu dzieci I komunijne otrzymają swoje różańce.
 6. Przed nami pierwsza środa miesiąca i tradycyjnie zapraszamy na 17.30 na różańcowe nabożeństwo do św. Józefa, o 18.00 Msza św. będzie sprawowana w intencjach dziękczynno-błagalnych polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Józefa. Listy do św. Józefa będzie można składać przy wejściu do kościoła przy figurce św. Józefa śpiącego lub e-mailowo. W tym dniu kolekta na powstanie figury Świętej Rodziny. W zakrystii do nabycia za dobrowolną ofiarę są figurki św. Józefa tzw. „kieszonkowe”.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. W tym dniu przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, Przed kościołem młodzież będzie rozprowadzała kremówki papieskie. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby dziecięco-młodzieżowych grup parafialnych,
 8. W zakrystii do nabycia są książeczki dla bierzmowańców w cenie 5 zł oraz najnowsza płyta CD naszej parafialnej orkiestry dętej w cenie 25zł.
 9. W dn. 7-14 października odbędzie się w naszej parafii peregrynacja figury MB Fatimskiej. W ramach tej peregrynacji odbędzie się sztafeta różańcowa przed wystawionym Najśw. Sakramentem i przed figurą MB Fatimskiej. Każdego dnia będziemy się modlić czterema częściami Różańca. Zapraszamy, aby włączyć się w ten czas łaski w naszej parafii. Szczegółowy program peregrynacji na ogłoszeniach i w gazetce parafialnej.
 10. W październiku przyjmujemy msze na rok 2022, najpierw rocznicowe, jubileuszowe, ślubne, a pozostałe msze po 17 października. Istnieje możliwość zamawiania intencji drogą mailową, telefonicznie, w kancelarii, jak również można intencje zapisać na kartce, opatrzyć je nr telefonicznym i podać nam w kopercie. W miarę możliwości będziemy uzgadniać terminy! Zapraszamy!
 11. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

 

 

 

 

 

Wprowadzenie do peregrynacji figury Matki Boskiej Fatimskiej i sztafety różańcowej w dn. 7-14.10.2021

 

Lecz wtedy zobaczyłem, jak nagle z ciemności i wzburzonego morza wyłaniają się w górę dwie wspaniałe, świetlane kolumny. Nad pierwszą dojrzałem u góry unoszącą się ogromną, jaśniejącą Hostię, a na szczycie kolumny zobaczyłem tablicę z napisem „Salus Credentium” (Ratunek dla wierzących). Na drugiej, nieco mniejszej dojrzałem u góry statuę Niepokalanej Matki Bożej – Maryi oraz tablicę z napisem: „Auxilium Christianorum” (Wspomożenie chrześcijan)”.

(Fragment snu świętego Jana Bosko)

W prezbiterium świątyni, w czasie peregrynacji będą ustawione dwie kolumny. Na wyższej kolumnie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament, a na niższej będzie wystawiona figura Matki Boskiej Fatimskiej. Pomysł ten został zaczerpnięty ze snu św. Jana Bosko, w którym święty widział ratunek dla Kościoła w czasach wielkiej burzy. Ratunkiem w tym ciężkim czasie ma być zakotwiczenie Kościoła przy dwóch kolumnach, jedną z nich większą jest Najświętszy Sakrament, a drugą jest Niepokalana Dziewica Maryja. Celem peregrynacji jest zjednoczenie wspólnot tak, aby w październiku tego roku w czterech parafiach na terenie Opola: bł. Czesław; św. Józef (Szczepanowice), parafia katedralna i parafia „Na Górce” odbywała się sztafeta różańcowa przed Najświętszym Sakramentem oraz przed figurą Matki Bożej Fatimskiej. Każda z parafii będzie gościła figurę Maryi przez tydzień. W tym czasie dana wspólnota wraz ze wszystkimi chętnymi, którzy chcą wesprzeć ten szturm różańcowy na niebo, codziennie będzie modlić się czterema częściami różańca.

 

Ogłoszenia z niedzieli 26.09.2021

 

 1. Dzisiejsza niedziela (26.09) to XXVI Niedziela Zwykła. Zapraszamy o 15.30 na Nieszpory.
 2. Dzisiaj podczas sumy o godz. 10.00 nowi kandydaci na ministrantów zostaną przyjęcie w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy za służbę wszystkim kandydatom i ministrantom oraz ich rodzicom. Zapraszamy przy tej okazji następnych kandydatów w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza!
 3. W dzisiejszą niedzielę odbywa się w Polsce liczenie wiernych chodzących do kościoła i przystępujących do komunii św. Z tej racji, aby umożliwić liczenie wiernych prosimy wchodzić i wychodzić z kościoła głównym wejściem.
 4. Dzisiaj przed kościołem zbiórka na Wydział Teologiczny w Opolu.
 5. Dzisiaj na godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież zaangażowaną w grupy parafialne wraz z rodzicami na parafialnego grilla na placu plebanijnym.
 6. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na msze szkolną.
 7. Przed nami pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w tych dniach do skorzystania z sakramentu Pokuty!
 8. W piątek 01.10 zapraszamy młodzież naszej parafii na msze św. o godz. 19.00 w int o bł. Boże na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i akademickiego.
 9. Od piątku 1 października zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych: w tygodniu nabożeństwa będą o godz. 17.30 zaś w niedzielę o 15.30.
 10. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych w naszej parafii.
 11. W przyszłą niedzielę przypada 92 rocznica powstania naszej parafii i konsekracji naszego kościoła (Kiermasz). Zapraszamy na sumę kiermaszową o godz. 10.00. Kolekta w tę niedzielę kiermaszową będzie przeznaczona na opłaty związane z ogrzewaniem kościoła i plebanii.
 12. Zbiórka remontowa zeszłej niedzieli wyniosła: 6650zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!
 13. W zakrystii do nabycia są książeczki dla bierzmowańców w cenie 5 zł oraz najnowsza płyta CD naszej parafialnej orkiestry dętej w cenie 25zł.
 14. W dn. 7-14 października odbędzie się w naszej parafii peregrynacja figury MB Fatimskiej. W ramach tej peregrynacji odbędzie się sztafeta różańcowa przed wystawionym Najśw. Sakramentem i przed figurą MB Fatimskiej. Każdego dnia będziemy się modlić czterema częściami Różańca. I część Różańca przed mszą poranną, II część po mszy porannej. III część Różańca przed mszą wieczorną i IV część po mszy wieczornej. Poszczególnym modlitwą różańcowym będą przewodniczyć Róże Żywego Różańca z naszej parafii, jak również poszczególne grupy i wspólnoty z naszej parafii. Szczegółowy program peregrynacji podamy w przyszłą niedzielę.
 15. Wolne intencje mszalne w tym tygodniu: w poniedziałek i we wtorek  o 6.30. W październiku będziemy przyjmować msze na rok 2022, najpierw rocznicowe, jubileuszowe, ślubne, a pozostałe msze po 17 października. Istnieje możliwość zamawiania intencji drogą mailową, telefonicznie, w kancelarii, jak również można intencje zapisać na kartce, opatrzyć je nr telefonicznym i podać nam w kopercie. W miarę możliwości będziemy uzgadniać terminy! Zapraszamy!
 16. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

Ogłoszenia z niedzieli 19.09.2021

 

 1. Dzisiejsza niedziela (19.09) to XXV Niedziela Zwykła. Zapraszamy o 15.30 na Nieszpory.
 2. Dzisiaj kolekta remontowa w naszej parafii. Powoli dobiega końca pierwsza część remontu naszej plebanii. Kapitalnym remontem zostało objęte pierwsze i drugie piętro plebanii. Wymieniona została cała instalacja elektryczna i hydrauliczna. Wyremontowane zostały mieszkania dla księży, jest nowa kuchnia i jadalnia. Zostały wycyklinowane wszystkie podłogi drewniane na plebanii. Zainstalowano nowy system alarmowy, monitoring i wideofony. Jest to efekt całorocznego remontu i zaangażowania wielu firm i ludzi dobrej woli, zwłaszcza zaś wsparcia modlitewnego i finansowego naszych parafian i dobrodziejów, którym chcemy gorąco podziękować i dalej prosić o wsparcie! Dlatego też chcemy ofiarować msze św. w int. darczyńców i dobrodziejów naszej parafii. Ze względu na wzrastające koszty w tym roku remont dachu plebanii musimy odłożyć na późniejszy czas. Liczymy na dalsze ofiarne wsparcie naszych remontów!
 3. Dochód z pikniku dożynkowego wyniósł po odliczeniu kosztów 3850zł! Dziękujemy za obecność, dobrą zabawę i wsparcie wszystkich zaangażowanych w przygotowanie pikniku, jak również wszystkim naszym gościom!
 4. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na msze szkolną. Po mszy szkolnej zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św. w roku 2022.
 5. W przyszłą niedzielę podczas sumy o godz. 10.00 nowi kandydaci na ministrantów zostaną przyjęcie w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.
 6. W niedzielę 26.09.21 odbędzie się w Polsce liczenie wiernych chodzących do kościoła i przystępujących do komunii św. Z tej racji, aby umożliwić liczenie wiernych prosimy wchodzić i wychodzić z kościoła głównym wejściem.
 7. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na Wydział Teologiczny w Opolu.
 8. W niedzielę 26.09.21 na godz. 19.00 zapraszamy dzieci i młodzież zaangażowaną w grupy parafialne wraz z rodzicami na parafialnego grilla na placu plebanijnym.
 9. W zakrystii do nabycia za dobrowolną ofiarę są „kieszonkowe” figurki św. Józefa, książeczki dla bierzmowańców w cenie 5 zł oraz najnowsza płyta CD naszej parafialnej orkiestry dętej w cenie 25zł.
 10. W dn. 7-14 października odbędzie się w naszej parafii peregrynacja figury MB Fatimskiej. W ramach tej peregrynacji odbędzie się sztafeta różańcowa przed wystawionym Najśw. Sakramentem i przed figurą MB Fatimskiej. Każdego dnia będziemy się modlić czterema częściami Różańca. I część Różańca przed mszą poranną, II część po mszy porannej. III część Różańca przed mszą wieczorną i IV część po mszy wieczornej. Poszczególnym modlitwą różańcowym będą przewodniczyć Róże Żywego Różańca z naszej parafii, jak również poszczególne grupy i wspólnoty z naszej parafii. Szczegóły podamy w późniejszym czasie.
 11. Wolna intencja mszalna w tym tygodniu jest w piątek o 6.30. Przypominamy, że istnieje możliwość zamawiania mszy „gregoriańskich” w naszej parafii. W październiku będziemy przyjmować msze na rok 2022, najpierw rocznicowe, jubileuszowe, ślubne, a pozostałe msze po 17 października. Istnieje możliwość zamawiania intencji drogą mailową, telefonicznie, w kancelarii, jak również można intencje zapisać na kartce, opatrzyć je nr telefonicznym i podać nam w kopercie. W miarę możliwości będziemy uzgadniać terminy! Zapraszamy!
 12. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

 

Ogłoszenia z niedzieli 12.09.2021 

 1. Dzisiejsza niedziela (12.09) to XXIV Niedziela Zwykła. O 15.30 nieszpory.
 2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka na wsparcie sanktuariów chrześcijańskich w Ziemi Świętej.
 3. W poniedziałek (13.09) o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy Różańcem fatimskim z rozważaniami. Msza św. z kazaniem. Później procesja światła, na którą prosimy przynieść świece. O niesienie figury prosimy Rodziny Szensztackie. W tym dniu kolekta będzie przeznaczona na ufundowanie figury Świętej Rodziny.
 4. Uroczystość rocznicy I komunii św. w naszej parafii odbędą się w niedzielę 19.09 o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci rocznicowych będzie w czwartek 16.09. przed mszą szkolną, a po mszy będzie dla nich próba.
 5. Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tegorocznych dożynek wszystkim rolnikom, ogrodnikom, działkowiczom, sadownikom oraz parafianom za udział w sumie dożynkowej, a także za dary na plebanijny stół, tegorocznym starostom: p. Annie Kasperek  oraz p. Tomaszowi Michalczykowi, osobom, które przygotowały koronę żniwną oraz dożynkową dekorację i przejazd ulicami naszej parafii, orkiestrze parafialnej za oprawę muzyczną.  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dożynek, jak również w przygotowanie pikniku dożynkowego.
 6. Krucjata różańcowa zaprasza w najbliższą środę na marsz pokutny ulicami Opola. Więcej informacji na plakacie.
 7. W najbliższą sobotę tj. 18.09 o godz. 20 w auli WSD w Opolu odbędzie się koncert muzyki psalmowej. Koncert jest organizowany w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki można pobrać w kancelarii bądź zakrystii.
 8. Zbiórka z zeszłej niedzieli przed kościołem na rzecz uchodźców z Afganistanu  wyniosła 3160 zł. Bóg zapłać!
 9. W przyszłą niedzielę kolekta remontowa w naszej parafii.
 10. Za tydzień w niedzielę błogosławieństwa prymicyjnego udzieli ks. neoprezbiter Dariusz.
 11. We wtorek tj. 14 września przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Niech będzie to dzień szczególnego podkreślenia faktu, że krzyż w naszym życiu zajmuje nadal należne mu miejsce.

 

Wybrane myśli sługi Bożego ks. kard Stefana Wyszyńskiego:

 

„Ludzie mówią - czas to pieniądz. Ja mówię inaczej - czas to miłość. Pieniądz jest znikomy, a miłość trwa (…) Całe nasze życie tyle jest warte, ile jest w nim miłości”.

„Po to gromadzimy, abyśmy mieli co rozdawać”.

„Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem”.

„Trzeba więc naprzód porzucić smutki, narzekania, wyleczyć się z samego siebie, ze swoich urazów psychicznych, które są dla nas większym nieszczęściem niż wszystko, co nas otacza”.

„Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi”

„Drogi kamień nie przestaje być sobą nawet wtedy, gdy spadnie w błoto i zabrudzi się”.

„Potrzeba nam dzisiaj wiary, która góry przenosi, miłości, która wszystkich jednoczy i nadziei, która nigdy nie zawodzi. Można stracić wszystko, byle nie to!”

„Choćbyś przegrał całkowicie, zbierz się, zgarnij, zacznij od nowa! Spróbuj budować na tym, co w tobie jest z Boga”.

„Każda nienawiść, każda pięść wyciągnięta przeciw bratu - jest przegraną. (…). Nienawiść można uleczyć tylko miłością”.

„Największą mądrością jest umieć jednoczyć, nie rozbijać”.

„Przestańmy nareszcie kręcić się wokół siebie, a pomyślmy o niesieniu pomocy innym. Światu potrzeba więcej wrażliwych serc i mniej zimnej stali”.

„Wszystko, co nas spotyka - zdrowie czy cierpienie, dobro czy zło, chleb czy głód, przyjaźń ludzka czy niechęć, dobrobyt czy niedostatek - wszystko to w ręku Boga może działać ku dobremu”.

„Bóg jest bliżej nas, niż o tym myślimy. Szukamy Go zazwyczaj za daleko”.

 

Ogłoszenia z niedzieli 05.09.2021

 

 1. Dzisiejsza niedziela (05.09) to XXIII Niedziela Zwykła.
 2. W naszej parafii przeżywamy Dożynki Parafialne. Korowód dożynkowy rozpocznie się o godz. 10.30 u p. Bartosz i przejedzie ulicami pod plebanię, gdzie ok. godz. 11.15 rozpoczniemy uroczystości dożynkowe. Następnie korowód przejdzie przez ogród plebanijny do kościoła, gdzie o 11.30 będzie odprawiona suma dożynkowa. Wychodząc z kościoła każda rodzina otrzyma dożynkowy chleb. Po południu na godz. 16.00 zapraszamy na plac plebanijny na parafialny piknik dożynkowy, zakończony zabawą taneczną. W ramach pikniku dożynkowego zapraszamy na liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych! M. in. zagra nasza orkiestra parafialna, będzie „Taniec z gwiazdami” - wystąpią księża z naszej parafii! W czasie tańca będą zbierać fundusze na remont plebanii! Ten wygra, kto nazbiera najwięcej sympatii i funduszy…! J Na uczestników będzie też czekać ciasto, kawa i inne napoje oraz coś na ciepło z grilla! Na dzieci będą czekać tzw. „dmuchańce”! Przypominamy, że dzisiaj z racji dożynek nie będzie mszy o godz. 16.00.
 3. Dzisiaj przed kościołem zbiórka dla uchodźców z Afganistanu.
 4. W środę przypada święto Narodzenia NMP. W tym dniu na mszach poświęcenie ziarna i nasion.
 5. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na msze szkolną. Po mszy szkolnej zapraszamy na spotkanie wszystkie Marianki naszej parafii.
 6. W piątek po mszy wieczornej na spotkanie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. W trakcie spotkania omówione zostaną sprawy organizacyjne (zapisy do bierzmowania, uaktualnienie list kandydatów, formacja dla kandydatów, itp.)
 7. W sobotę o godz. 9.00 w kościele zbiórka dla ministrantów. Spotkanie dla Marianek o godz. 9.00 w altance na placu plebanijnym. O godz. 10.00 spotkanie w kościele dla scholii parafialnej i wszystkich chętnych do śpiewania w scholii.
 8. W przyszłą niedzielę 12.09.21 w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 12.00 będzie miała miejsce beatyfikacja ks. kard Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.
 9. W przyszłą niedzielę 12.09.21 przed kościołem zbiórka na wsparcie sanktuariów chrześcijańskich w Ziemi Świętej.
 10. Uroczystość rocznicy I komunii św. w naszej parafii odbędą się w niedzielę 19.09 o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci rocznicowych będzie w czwartek 16.09.21 przed mszą szkolną, a po mszy będzie dla nich próba.
 11. W zakrystii do nabycia za dobrowolną ofiarę są figurki św. Józefa tzw. „kieszonkowe”.
 12. Informujemy, że w dn.10-11 września odbędzie się w naszej parafii zbiórka elektrośmieci (stary sprzęt RTV i AGD), z której dochód będzie wsparciem dla misjonarzy. Prosimy w tych dniach stary sprzęt dostarczyć na plac plebanijny. Zakończenie zbiórki w sobotę 11.09 o godz. 11.00.
 13. Parafialna Orkiestra serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i starszych do nauki gry na instrumentach dętych. Oferujemy naukę na trąbce, puzonie, waltorni, tenorze, tubie, klarnecie, flecie poprzecznym, saksofonie. Nauka jest prowadzona przez wykwalifikowanych nauczycieli. Chętnych zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: +48 601 067 038 lub +48 604 227 940.Osoby chętne, które już grają na instrumentach dętych i perkusyjnych zapraszamy by zasilić skład naszej orkiestry.
 14. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

 

 

ABC Społecznej Krucjaty Miłości (wg ks. kard. Stefana Wyszyńskiego)

 1. Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, twojego brata (siostrę).
 2. Myśl dobrze o wszystkich – nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego.
 3. Mów zawsze życzliwie o drugich – nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi.
 4. Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez. Uspokajaj i okazuj dobroć.
 5. Przebaczaj wszystko wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody.
 6. Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie tak czyniono. Nie myśl o tym, co tobie jest kto winien, ale co Ty jesteś winien innym. Złota zasada działania – czyń to, co chciałbyś, aby inni tobie czynili.
 7. Czynnie współczuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pociechą, radą, pomocą, sercem.
 8. Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak Ty korzystasz z pracy drugich.
 9. Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie.
 10. Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół.

 

Ogłoszenia z niedzieli 29.08.2021

 

 1. Dzisiejsza niedziela (29.08) to XXII Niedziela Zwykła. Ze względu na powracających pielgrzymów nieszpory wyjątkowo dzisiaj będą ok. godz. 17.00 (czyli po mszy o godz. 16.00).
 2. Przed nami pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w tych dniach do skorzystania z sakramentu Pokuty!
 3. W środę (01.09) o 17.30 nabożeństwo do św. Józefa, o 18.00 Msza św. będzie sprawowana w intencjach dziękczynno-błagalnych polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Józefa. Listy do św. Józefa będzie można składać przy wejściu do kościoła przy figurce św. Józefa śpiącego lub e-mailowo. W tym dniu kolekta na powstanie figury Świętej Rodziny. W zakrystii do nabycia za dobrowolną ofiarę są figurki św. Józefa tzw. „kieszonkowe”.
 4. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na msze szkolną w int. o bł. Boże i światło Ducha Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W czasie mszy św. poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych.
 5. W I piątek miesiąca. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do NSPJ.
 6. W sobotę (07.08) o 6.30 Msza św. w intencji Róż Różańcowych naszej parafii.
 7. W sobotę o godz. 9.00 w kościele zbiórka dla ministrantów.
 8. W sobotę nasz nowy wikary ks. Dariusz Karbowski odwiedzi chorych naszej parafii i udzieli im błogosławieństwa prymicyjnego. Prosimy o zapisy chorych w zakrystii, na plebanii lub przez telefon. Błogosławieństwa prymicyjnego dla całej parafii ks. Dariusz będzie udzielał w niedzielę 19.09.
 9. W przyszłą niedzielę (05.09) będziemy przeżywać w Dożynki Parafialne. Korowód dożynkowy rozpocznie się o godz. 10.30 u p. Bartosz i przejedzie ulicami pod plebanię, gdzie ok. godz. 11.15 rozpoczniemy uroczystości dożynkowe. Następnie korowód przejdzie przez ogród plebanijny do kościoła, gdzie o 11.30 będzie odprawiona suma dożynkowa. Przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. Paweł Chyla. Wychodząc z kościoła każda rodzina otrzyma dożynkowy chleb. Po południu na godz. 16.00 zapraszamy na plac plebanijny na parafialny piknik dożynkowy, zakończony zabawą taneczną do godz. 22.00. W ramach pikniku dożynkowego ciasto, kawa i inne napoje oraz coś na ciepło! Przypominamy, że tegorocznymi starostami dożynkowymi będą p. Anna Kasperek i p. Tomasz Michalczyk. W tym dniu nie będzie mszy o godz. 16.00.
 10. Zbiórka remontowa zeszłej niedzieli wyniosła: 6360zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!
 11. W przyszłą niedzielę 05.09 przed kościołem zbiórka dla uchodźców z Afganistanu.
 12. Uroczystość rocznicy I komunii św. w naszej parafii będzie miała miejsce w niedzielę 19.09 o godz. 10.00.
 13. Informujemy, że w dn.10-11 września odbędzie się w naszej parafii zbiórka elektrośmieci (stary sprzęt RTV i AGD), z której dochód będzie wsparciem dla misjonarzy. Zakończenie zbiórki w sobotę 11.09 o godz. 11.00.
 14. Parafialna Orkiestra serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i starszych do nauki gry na instrumentach dętych. Oferujemy naukę na trąbce, puzonie, waltorni, tenorze, tubie, klarnecie, flecie poprzecznym, saksofonie. Nauka jest prowadzona przez wykwalifikowanych nauczycieli. Chętnych zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: +48 601 067 038 lub +48 604 227 940.Osoby chętne, które już grają na instrumentach dętych i perkusyjnych zapraszamy by zasilić skład naszej orkiestry.
 15. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

 

 

 

Nabór do Orkiestry Dętej Parafialnej św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach

Fundacja Orkiestra Dęta Opole – Szczepanowice i nasza Orkiestra Parafialna serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i starszych do nauki gry na instrumentach dętych i perkusyjnych. W ofercie nauka gry na:

 • trąbce
 • puzonie
 • tenorze
 • waltorni
 • tubie
 • klarnecie
 • flecie poprzecznym
 • saksofonie sopranowym, altowym, tenorowym, barytonowym
 • instrumentach perkusyjnych

Nauka prowadzona jest przez wykfalifikowanych nauczycieli.

Chętnych zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu:

 • +48 601 067 038
 • +48 604 227 940.

Osoby, które już grają na instrumentach dętych i perkusyjnych serdecznie zapraszamy w szeregi dużej młodzieżowej orkiestry i dziecięcej orkiestry.

 

Ogłoszenia z niedzieli 22.08.2021

 1. Dzisiejsza niedziela (22.08) to XXI Niedziela Zwykła. Gościmy w naszej parafii z posługą słowa Bożego pochodzącego z Winowa ks. Tomasza Kornka. Ks. Tomasz jest aktualnie na studiach doktoranckich na KUL-u .
 2. Dzisiaj kolekta remontowa w naszej parafii. O 15.30 zapraszamy nieszpory.
 3. W środę (25.08) swoją posługę w naszej parafii rozpocznie nowy ks. wikariusz, ks. Dariusz Karbowski.
 4. Przyszła niedziela (29.08) to XXII Niedziela Zwykła. Ze względu na powracających pielgrzymów nieszpory wyjątkowo będą ok. godz. 17.00 (czyli po mszy o godz. 16.00)
 5. W piątek 27.08 odbędzie się tradycyjna piesza pielgrzymka na Górę Świętej Anny na Odpust ku czci Aniołów Stróżów. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń i na stronie Internetowej parafii. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką odbędzie się 26.08.2021 o godz. 18.30 w kościele (sprawy organizacyjne, zapisy na bilety oraz możliwość opłacenia pociągu i noclegów). Zapraszamy do udziału w pielgrzymce
 6. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

 

Ks. Dariusz Karbowski rozpoczyna posługę wikarego w naszej parafii 25.08.2021

Ks. Dariusz Karbowski jest jednym z trzech wyświęcanych w tym roku kapłanów. Ks. Dariusz urodził się 20 kwietnia 1966 w Starogardzie Gdańskim, a pochodzi z Parafii pw. św Anny w Grabowie Kościerskim z diecezji pelplińskiej. Przed wstąpieniem do Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Kapłaństwa w Krakowie w wieku 48 lat był Wojewódzkim Inspektorem Kontroli Zakładów w Gdańsku. Ukończył teologię na KUL, ekonomię i zarządzanie na Politechnice Gdańskiej oraz uzyskał tzw. licencjat rzymski z historii Kościoła na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. W 2019 roku bp Andrzej Czaja, przychylając się do jego prośby, przyjął go do diecezji opolskiej i skierował na praktykę do Głogówka. Posługiwał tam jako akolita, diakon, uczył religii. W naszej parafii rozpocznie posługę wikariuszowską od 25.08.2021.

 

Ogłoszenia z niedzieli 15 sierpnia 2021 

 1. Dzisiejsza niedziela (15.08) to Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
 2. a) Kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego,
 3. b) Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów
 4. c) Dzisiaj gościmy w naszej parafii ukraiński zespół muzyczny „Czeremszyna” pochodzący z Tarnopola.
 5. Przyszła niedziela (22.08) to XXI Niedziela Zwykła.
 6. W naszej parafii kolekta remontowa.
 7. Wolne intencje mszalne w tym tygodniu są w czwartek, piątek i sobotę o 6.30.
 8. W piątek 27.08 odbędzie się tradycyjna piesza pielgrzymka na Górę Świętej Anny na Odpust ku czci Aniołów Stróżów. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń, w gazetce parafialnej i na stronie Internetowej parafii. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką odbędzie się 26.08.2021 o godz. 18.30 w kościele (sprawy organizacyjne, zapisy na bilety oraz możliwość opłacenia pociągu i noclegów Zapraszamy do udziału w pielgrzymce.
 9. W niedzielę 19 września o godz. 10.00 rocznica I komunii św. w naszej parafii.
 10. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

Ogłoszenia z niedzieli 8 sierpnia 2021

 1. Dzisiejsza niedziela (08.08) to XIX Niedziela Zwykła. O 15.30 nieszpory.
 2. W piątek (13.08) kolejny Dzień Fatimski. O 19.00 różaniec fatimski z rozważaniami, następnie Msza św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej oraz procesja z figurą. Prosimy zabrać świece. O niesienie figury prosimy członków orkiestry. W tym dniu kolekta na powstanie figury Świętej Rodziny.
 3. Przyszła niedziela (15.08) to Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
 4. a) Kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego,
 5. b) Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.
 6. c) W tym dniu na mszach będziemy gościć ukraiński zespół muzyczny „Czeremszyna” pochodzący z Tarnopola.
 7. Wolne intencje mszalne w tym tygodniu są w czwartek, piątek i sobotę o 6.30.
 8. W piątek 27.08 odbędzie się tradycyjna piesza pielgrzymka na Górę Świętej Anny na Odpust ku czci Aniołów Stróżów. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń i na stronie Internetowej parafii. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką odbędzie się 26.08.2021 o godz. 18.30 w kościele (sprawy organizacyjne, zapisy na bilety oraz możliwość opłacenia pociągu i noclegów). Zapisy na noclegi w zakrystii do dnia 26.08.2021 (na pokoje parafialne) oraz bezpośrednio w recepcji Domu Pielgrzyma na pokoje rodzinne.
 9. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

Program parafialnej pielgrzymki na Górę św. Anny 2021

Piątek 27.08.2021

6.30 Rozpoczęcie pielgrzymki - Msza św. w kościele p.w. św. Józefa w Opolu

7.00 Wyjście pielgrzymów spod kościoła w kierunku dworca Opole Główne

7.52 – 8.06 Przejazd pociągiem do Przywór Opolskich

8.30 Nabożeństwo Maryjne w kościele w Przyworach, śniadanie i wyjście w drogę

Około 17.00 powitanie pielgrzymów na Górze św. Anny

Sobota 28.08.2021

6.30 Msza święta w kaplicy Domu Pielgrzyma

8.00 Parafialne Obchody Kalwaryjskie

Od 13.00 udział w obchodach Dróżek Maryjnych

Niedziela 29.08.2021

7.30 Dróżki Maryjne a po nich uroczysta Msza święta odpustowa w Grocie

14.00 Zbiórka dla pielgrzymów na Placu Rajskim, chwila wspólnej modlitwy w Bazylice i wyjście w kierunku dworca PKP w Zdzieszowicach.

15.44 – 16.29 Przejazd pociągiem w kierunkiem Opole Zachodnie

Około 17.00 powitanie pielgrzymów w kościele parafialnym połączone z nieszporami niedzielnymi

Zaproszenie 

Zaproszenie na Rekolekcje z Ojcem Pio

w kościele pw. Ducha Świętego w Opolu-Winowie

Temat: Być uczniem Jezusa – przywilej czy zadanie?

Konferencje głosić będzie ks. Marcin Jan Ogiolda

Rozpoczęcie Rekolekcji w sobotę 28.08.2021 godz. 9.15

Zaprasza Grupa Modlitwy Ojca PIO

przy kościele oo. Franciszkanów w Opolu pl.Wolności 2

 Informacje i zapisy: Furta OO. Franciszkanów pl. Wolności 2 Opole

Ogłoszenia z niedzieli 1 sierpnia

 1. Dzisiejsza niedziela (01.08) to XVIII Niedziela Zwykła. O 15.30 nieszpory
 2. O godz.10.00 Msza św. w intencji ks. Pawła Chyli na zakończenie posługi wikariuszowskiej w naszej parafii.
 3. Przed nami I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W środę (04.08) o 17.30 nabożeństwo do św. Józefa, o 18.00 Msza św. będzie sprawowana w intencjach dziękczynno-błagalnych polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Józefa. Będzie można je składać przy wejściu do kościoła przy figurce św. Józefa śpiącego lub e-mailowo. W tym dniu kolekta na powstanie figury Świętej Rodziny.
 5. W piątek (06.08) święto Przemienienia Pańskiego i I piątek miesiąca. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do NSPJ.
 6. W sobotę (07.08) o 6.30 Msza św. w intencji Róż Różańcowych naszej parafii.
 7. W sobotę ks. Proboszcz odwiedzi chorych naszej parafii. Zgłoszenie chorych w zakrystii lub przez telefon.
 8. Zbiórki zeszłej niedzieli wyniosły dla ofiar powodzi: 4360zł i dla misjonarzy z okazji poświęcenia aut: 4940zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!
 9. W związku z rozpoczętym miesiącem sierpniem - miesiącem trzeźwości, przeżywanym w tym roku pod hasłem: «Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich», diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Marcin Marsollek zaprasza na czuwanie modlitewne w intencji trzeźwości naszego narodu do kościoła w Winowie w niedzielę 1 sierpnia 2021 o godz. 18.00. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta.
 10. Wspólnota Zwiastowania i Parafia Ducha Świętego w Opolu-Winowie, zaprasza w uroczystość Przemienienia Pańskiego, czyli w piątek 6 sierpnia, na nocną modlitwę różańcową, pod znamienną nazwą: «Różaniec pod gwiazdami». Modlitwa będzie miała charakter pokutno-błagalny, zaś ofiarowana będzie w intencjach Kościoła i świata całego. Początek o godz. 21.00, zaś zakończenie Mszą św. o 23.00.
 11. W sobotę 7 sierpnia 2021 w Opolu odbędzie się kolejne modlitewne spotkanie w ramach inicjatywy znanej pod nazwą «Męski Różaniec». W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy mężczyzn całej diecezji do udziału w tej modlitwie. Rozpocznie się ona tradycyjnie Mszą św. z homilią w katedrze opolskiej o g. 8.00, po której uczestnicy przejdą w procesji z wizerunkiem Matki Bożej Opolskiej na schody kościoła Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu, gdzie odmówią modlitwę różańcową.
 12. W piątek 27.08 odbędzie się tradycyjna piesza pielgrzymka na Górę Świętej Anny na Odpust ku czci Aniołów Stróżów. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń i na stronie Internetowej parafii. Zapisy na noclegi w pokojach wieloosobowych odbywają się od dzisiaj w zakrystii, zaś zapisy na pokoje rodzinne odbywają się bezpośrednio w recepcji Domu Pielgrzyma. Zapraszamy serdecznie do udziału w pielgrzymce!
 13. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

Ogłoszenia z niedzieli 25 lipca

1. Dzisiejsza  niedziela (25.07) to XVII Niedziela Zwykła, a zarazem  Światowy Dzień Babć i Dziadków. O 15.30 nieszpory. Po każdej Mszy św. tradycyjne poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc misjonarzom.

2. Przyszła niedziela (01.08) to XVIII Niedziela Zwykła. O 10.00 Msza św. w intencji ks. Pawła Chyli na zakończenie posługi wikariuszowskiej w naszej parafii.

3. Na stoliku przy figurze św. Anny będzie wystawiony koszyk z książeczkami religijnymi dla najmłodszych dzieci. Można będzie z nich korzystać w czasie nabożeństw, a po nabożeństwie prosimy je odłożyć z powrotem, aby mogły służyć jeszcze innym dzieciom.

4. W zakrystii do nabycia są figurki św. Józefa kieszonkowego.

5. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

Ogłoszenia z niedzieli 18 lipca

1. Dzisiejsza  niedziela (18.07) to XVI Niedziela Zwykła. O 15.30 nieszpory. Kolekta remontowa.

2. Przyszła niedziela (25.07) to XVII Niedziela Zwykła, a zarazem  Światowy Dzień Babć i Dziadków. O 15.30 nieszpory. Po każdej Mszy św. tradycyjne poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc misjonarzom.

3. Na stoliku przy figurze św. Anny będzie wystawiony koszyk z książeczkami religijnymi dla najmłodszych dzieci. Można będzie z nich korzystać w czasie nabożeństw, a po nabożeństwie prosimy je odłożyć z powrotem, aby mogły służyć jeszcze innym dzieciom.

4. W zakrystii do nabycia są figurki św. Józefa kieszonkowego.

5. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

Ogłoszenia z niedzieli 11 lipca

1. Dzisiejsza  niedziela (11.07) to XV Niedziela Zwykła. O 15.30 nieszpory.

2. Kancelaria parafialna jest czynna w rytmie wakacyjnym, czyli w poniedziałek od 7.00 do 8.00, oraz w piątek do 18.30 do 19.30. Gazetka parafialna w wakacje będzie wydawana co dwa tygodnie.

3. We wtorek (13.07) kolejny Dzień Fatimski. O 20.00 różaniec z rozważaniami, następnie Msza św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej oraz procesja z figurą. Prosimy zabrać świece. O niesienie figury prosimy członków chóru.

4. Przyszła niedziela (18.07) to XVI Niedziela Zwykła. O 15.30 nieszpory. Kolekta remontowa.

5. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

Ogłoszenia z niedzieli 4 lipca

1. Dzisiejsza  niedziela (04.07) to XIV Niedziela Zwykła.

a) O 15.30 nieszpory.

b) Przed kościołem zbiórka na Wydział Teologiczny w Opolu.

2. Kancelaria parafialna jest czynna w rytmie wakacyjnym, czyli w poniedziałek od 7.00 do 8.00, oraz w piątek do 18.30 do 19.30. Gazetka parafialna w wakacje będzie wydawana co dwa tygodnie.

3. Przed nami I środa miesiąca:

a) o 17.30 nabożeństwo do św. Józefa,

b) o 18.00 Msza św. będzie sprawowana w intencjach dziękczynno-błagalnych polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Józefa. Będzie można je składać przy wejściu do kościoła przy figurce św. Józefa śpiącego lub e-mailowo.

4. Przyszła niedziela (11.07) to XV Niedziela Zwykła. O 15.30 nieszpory.

5. Tegoroczne dożynki – żniwnok odbędą się w niedzielę 5 września. Zaszczytną rolę starostów dożynkowych pełnić będą Anna Kasperek i Tomasz Michalczyk. Spotkanie organizacyjne, na które zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską oraz wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tej uroczystości, odbędzie się w przyszły poniedziałek (12.07) o godzinie 19.00 u Państwa Bartusz w Wójtowej Wsi. Na przełomie sierpnia i września odbędzie się zbiórka przetworów-słoików na zimę, z których będziemy chcieli przygotować dożynkową dekorację w kościele, a następnie zostanę one przekazane na rzecz Domu Nadziei w Opolu. W październiku zaś odbędzie się zbiórka płodów rolnych dla Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu.

6. Dziękujemy Paniom za systematyczne sprzątanie plebanii w czasie remontu. Jednocześnie prosimy kolejne osoby o pomoc. Więcej informacji u ks. Proboszcza.

7. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

Ogłoszenia z niedzieli 27 czerwca

1. Dzisiejsza  niedziela (27.06) to XIII Niedziela Zwykła.

a) O 15.30 nieszpory,

b) W Gościu Niedzielnym artykuł o naszej orkiestrze parafialnej. Zachęcamy do lektury.

2. Nasza orkiestra parafialna obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. W związku z jubileuszem serdecznie zapraszamy na koncert do opolskiego amfiteatru, który odbędzie się dzisiaj w niedzielę 27 czerwca o g. 19.00. Wejściówki, która są jednocześnie cegiełkami są do nabycia przed wejściem na koncert. Szczegółowe informacje na plakacie przed kościołem. Oprócz naszej orkiestry wystąpią także zaproszeni goście. Zapraszamy serdecznie!

3. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne oraz kolektę na remont, która wyniosła 5 420 zł. Bóg zapłać.

4. Od jutra do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna w rytmie wakacyjnym:

-w poniedziałek od 7.00 do 8.00,

-w piątek do 18.30 do 19.30.

5. W poniedziałek (28.06) o 19.00 na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

6. We wtorek (29.06) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

a) pamiętajmy w naszych modlitwach o Papieżu Franciszku. W Opolskiej Katedrze o 18.30 Msza św. w intencji Papieża, na którą Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza wszystkich opolan,

b) w tym dniu kolekta na Stolicę Apostolską tzw. świętopietrze.

7. Przed nami I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

8. W piątek (02.07):

b) Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do NSPJ.

c) O 18.00 Msza św. za ++ księży proboszczów oraz za zmarłych w ostatnim czasie parafian.

9. W sobotę (03.07):

a) o 6.30 Msza św. w intencji Róż Różańcowych naszej parafii,

b) od 9.00 odwiedziny chorych, których po raz ostatni odwiedzi ks. Paweł.

10. Przyszła niedziela (04.07) to XIV Niedziela Zwykła.

a) O 15.30 nieszpory.

b) Przed kościołem zbiórka na Wydział Teologiczny w Opolu.

11. Za pomocą formularza dostępnego na parafialnym Facebooku i parafialnej stronie internetowej można się zapisać na tegoroczny obóz wakacyjny dla dzieci i młodzieży w Zakrzowie.  Termin 11.08 -15.08.2021. Miejsce - Ośrodek Caritas im. Jana Pawła II w Zakrzowie koło Krakowa. W programie: codzienna Msza św., dużo radosnego wakacyjnego wspólnego bycia ze sobą, całodniowy pobyt w Energylandii, zwiedzanie Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, krótkie spacery po okolicy, rozgrywki sportowe. Koszt - 400 zł.

12. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.

13. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: ks. infułat Edmund Podzielny (wikariusz w naszej parafii w latach 1972-1976) oraz Anna Guzek. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia z niedzieli 20 czerwca

1. Dzisiejsza  niedziela (20.06) to XII Niedziela Zwykła.

a) o 10.00 Msza z udzieleniem I Komunii Świętej dla grupy IV,

b) na Mszy o 16.00 będziemy gościć w naszej parafii Wspólnotę „Sól Ziemi” z ruchu „Wiara i Światło”, która gromadzi osoby niepełnosprawne i ich przyjaciół. Kapelanem tej wspólny jest ks. Marian Kluczny.

c) kolekta remontowa. Bóg zapłać,

d) są jeszcze do nabycia książki i modlitewniki do św. Rity.

2. W środę (23.06) o 18.00 Msza św. w intencji Ojców naszej parafii.

3. W czwartek (24.06):

a) o 18.00 Msza św. szkolna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2020/2021.

b) na zakończenie Mszy św. odbędzie się nabożeństwo dziękczynne za dar I Komunii Świętej dla grupy
IV połączony z wręczeniem pamiątek,

4. Przyszła niedziela (27.06) to XIII Niedziela Zwykła. O 15.30 nieszpory.

5. Nasza orkiestra parafialna obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. W związku z jubileuszem serdecznie zapraszamy na koncert do opolskiego amfiteatru, który odbędzie się w niedzielę 27 czerwca o g. 19.00. Wejściówki, która są jednocześnie cegiełkami są do nabycia u organizatorów. Szczegółowe informacje na plakacie przed kościołem. Oprócz naszej orkiestry wystąpią także zaproszeni goście. Zapraszamy serdecznie!

6. Już dzisiaj informujemy, że w następny poniedziałek (28.06) o 19.00 odbędzie się na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

7. Dziękujemy za ofiarność na rzecz parafii, wpłaty na konto parafialne oraz dary na plebanijny stół.