Duszpasterstwo LSO 2014/2015 Email
sobota, 01 lutego 2014 10:29
Spis treści
Duszpasterstwo LSO 2014/2015
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Strona 6
Strona 7
Wszystkie strony
DUSZPASTERSTWO LSO 2014/2015

 

W poprzednich latach opiekunami LSO byli wikariusze: ks. Rudolf Świerc, ks. Zbigniew Cieśla, ks. Piotr Piontek, ks. Leszek Machulak i ks. Adam Jankowski. Ministranci i Lektorzy naszej parafii poza zbiórkami formacyjno-liturgicznymi bardzo chętnie biorą udział w rozgrywkach sportowych dekanalnych i diecezjalnych w różnych dyscyplinach takich jak: piłka nożna, siatkowa, tenis stołowy, turniej pływacki itp. Organizowane są tzw. sparingi - mecze towarzyskie z parafiami sąsiednich dekanatów i parafiami zaprzyjaźnionymi w różnych kategoriach wiekowych. Zawodnicy mogą w ten sposób rozwinąć swoje umiejętności, ale przede wszystkim uczyć się sportowej rywalizacji "fair play" oraz spotkać się w gronie Liturgicznej Służby Ołtarza parafii diecezji opolskiej wraz z ich duszpasterzami.

 
W dniach 25 i 26 sierpnia odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza na Górę św. Anny pod hasłem: „Służę czystym sercem Jezusowi". W czasie pielgrzymki przewodnikiem był św. Dominik Savio, patron ministrantów. Głównym punktem pielgrzymki była środowa Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Rudolfa Pierskały, w czasie której zostało ustanowionych 23 ceremoniarzy, którzy w tym roku ukończyli kurs diecezjalny. Wśród nich jest Marcin Matysek, lektor z naszej parafii. Ceremoniarze otrzymali specjalny krzyż i dyplom. W czasie pielgrzymki odbyły się także finały różnych dyscyplin sportowych. Lektor Tomasz Wyrambik wystąpił w finale rozgrywek w Tenisa Stołowego w kategorii szkół gimnazjalnych.
 

W czwartek 6 sierpnia, na zaproszenie ks. Dariusza Domereckiego, wikariusza Parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku, Lektorzy i Ministranci naszej parafii wyjechali na wakacyjny Sparing Piłkarski, który został zorganizowany i rozegrany na Kompleksie Sportowym ORLIK w Prudniku. Spotkania wyjazdowe drużyn piłkarskich mają na celu integrację z Lektorami i Ministrantami wspólnot innych parafii diecezji opolskiej wraz z ich duszpasterzami. Patronat honorowy objął ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki. ZDJĘCIA

 
 
W dniach 20-24 lipca 70-osobowa grupa dzieci z Liturgicznej Służby Ołtarza (Marianki, Scholistki, Komentatorki, Lektorzy i Ministranci) wyjechali wraz z duszpasterzami i opiekunami na obóz formacyjno – wypoczynkowy pt.: „Tatry – śladami św. Jana Pawła II" w Ośrodku Wczasowo - Wypoczynkowym „ALINA" w Zakopanem. Jak zawsze nie zabrakło wspólnej modlitwy, codziennych Mszy św., dostosowanego do grup wiekowych chodzenia po górach i dolinach, a przede wszystkim wspólnego bycia ze sobą. Ośrodek "ALINA" jest pięknie położony, z widokiem na całą panoramę Tatr. Znajduje się w dzielnicy Zakopanego, Olczy, ok. 4 km od centrum z dala od głównej drogi, co gwarantuje ciszę, spokój i bezpieczną zabawę oraz wypoczynek na świeżym powietrzu. ZDJĘCIA
 

W czwartek 25 czerwca od g. 19.00 na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego 2014/2015 odbyło się wspólne grillowanie w ogrodach plebanijnych dla wszystkich grup LSO: Lektorów, Ministrantów, Marianek, Scholi i Komentatorek pod opieką duszpasterzy i animatorów. Był to piękny czas radości i zabawy, a przede wszystkim podziękowania za wspólnie przeżyty kolejny rok z Bogiem i bliźnimi. ZDJĘCIA

 
 
W sobotę 30 maja od g. 9.00 do 12.00 na Jeziorze Otmuchowiskim odbyły się I Diecezjalne Zawody Wędkarskie dla LSO, które zorganizował ks. Biskup Rudolf Pierskała i ks. Bogdan Zientara. W turnieju wzięło udział ponad 30 ministrantów z różnych parafii naszej diecezji, w tym ministranci z parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach: Łukasz Wyrambik, Marcin Dawid i Paweł Kotulla. Tym razem nie udało się złowić dużej ryby, ale wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Po ogłoszeniu wyników została odprawiona Msza św. w kościele w Sarnowicach pod przewodnictwem ks. Biskupa Rudolfa Pierskały oraz kapłanów. Na zakończenie zawodnicy i opiekunowie zasiedli do wspólnego grila. Było wiele radości i podziwiania piękna przyrody. ZDJĘCIA
 
W niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 17 maja na Mszy św. o g. 10.00 w specjalnym obrzędzie zostało ustanowionych 6 nowych Lektorów naszej parafii. Są nimi: Tomasz Langner, Michał Pawleta, Matias Pollak, Marcin Przybyła, Tomasz Wyrambik i Jan Zawadzki. W ostatnich tygodniach nowi Lektorzy odbyli kurs lektorski, który obejmował przygotowanie biblijne, liturgiczne i fonetyczne. Od tego momentu mogą oficjalnie czytać Słowo Boże w czasie liturgii. Obrzęd ustanowienia w posłudze Lektora miał miejsce po kazaniu, gdzie kandydaci złożyli przyrzeczenia lektorskie oraz przyjęli księgę Pisma Świętego. Na zakończenie Lektorzy otrzymali okolicznościowe Dyplomy. ZDJĘCIA
 
W sobotę 16 maja o g. 10.00 w salkach parafii bł. Czesława w Opolu został zorganizowany dekanalny Turniej w Tenisa Stołowego. Uczestniczyli w nim przedstawiciele niektórych parafii dekanatu Opole-Szczepanowice w trzech kategoriach wiekowych. Z naszej Wspólnoty LSO kategorię szkoły podstawowej reprezentował Łukasz Wyrambik, a kategorię szkoły gimnazjalnej Tomasz Wyrambik, który zajął I miejsce w turnieju. W ten sposób będzie reprezentował nasz dekanat w finałach, które odbędą się na diecezjalnej Pielgrzymce LSO na Górze św. Anny pod koniec wakacji. Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy! ZDJĘCIA


 

Valid XHTML and CSS.