Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Światowe Dni Młodzieży 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 17 lipca 2016 11:49

GENEZA ŚDM

 
Czym są Światowe Dni Młodzieży (ŚDM)? To międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Kto jest ich autorem? Pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem tych Dni był św. Jan Paweł II, który zgromadził młodych w Rzymie (1984, 1985, 2000), Buenos Aires (1987), Santiago de Compostela (1989), Częstochowie (1991), Denver (1993), Manili (1995), Paryżu (1997) i Toronto (2002). ŚDM - Papież i Młodzi. Razem. Po śmierci Jana Pawła II kontynuatorem pięknego dialogu Kościoła z młodymi i wielkim orędownikiem Światowych Dni Młodzieży stał się emerytowany papież Benedykt XVI, który przewodniczył kolejno spotkaniom w Kolonii (2005), Sydney (2008) i Madrycie (2011). Dzięki posłudze Benedykta XVI Chrystus był ciągle głoszony i adorowany przez młodych całego świata, a Kościół mógł dostrzegać swoje młode i radosne oblicze tak bardzo potrzebne współczesnemu światu. W lipcu 2013 r. (Rio de Janeiro) z młodzieżą spotkał się Papież Franciszek. On także ogłosił, że następne spotkanie młodych odbędzie się w 2016 r. w Krakowie, w Polsce. Więcej tutaj.
 
źródło: botafe.pl
 

PRZESŁANIE PAPIEŻA FRANCISZKA - tutaj

FRANCUZI W KRAPKOWICACH - tutaj

NAJWAŻNIEJSZE JEST SPOTKANIE - tutaj

 
Światowe Dni Młodzieży 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 16 lipca 2016 10:22

KIERUNEK OPOLE-KRAKÓW

 
Z diecezji opolskiej 2107 osób zarejestrowało swój udział w Światowych Dniach Młodzieży. Do Krakowa pojadą w 127 grupach. Kluczowe słowo to „uczestnictwo" – podkreślał bp Rudolf Pierskała na spotkaniu z przewodnikami grup. – Papież Franciszek zachęca nas, by nie być obserwatorami, kibicami, komentatorami, ale uczestnikami tego spotkania. To znaczy, że mamy być w nie aktywnie zaangażowani – przypominał biskup, dziękując wszystkim, którzy na różnych poziomach przygotowali wyjazd młodzieży z diecezji opolskiej na ŚDM w Krakowie. Ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży, zachęcał, by Światowe Dni Młodzieży przeżywać w grupach, a nie indywidualnie, by uczestniczyć w katechezach w środę, czwartek i piątek, by znaleźć czas na podzielenie się przeżyciami. Pierwszy pociąg, którym z młodzieżą pojedzie bp Andrzej Czaja, odjedzie z Dworca Głównego w Opolu o 12.00 i pojedzie przez Strzelce Opolskie. Drugi, którym pojedzie bp Rudolf Pierskała, ma zaplanowany odjazd o 12.30 i przejedzie przez Kędzierzyn-Koźle. Opolscy pielgrzymi na stacji Kraków-Płaszów będą po 16.00. Więcej tutaj.
 
zdjęcie i tekst: opole.gosc.pl
 

WIECZÓR U PIOTRA I PAWŁA - tutaj

POKOCHALI RACIBÓRZ - tutaj

 
ŚDM 2016 w parafii Św. Józefa w Opolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 24 lipca 2016 17:10

MŁODZIEŻ Z WINNICY I KIJOWA

 

Przyjechali w 40 osób, czyli pełny autokar – w większości młodzieży z parafii franciszkańskiej z Winnicy i Kijowa. Jesteśmy tutaj głównie dzięki Waszej pomocy, dzięki polskiej akcji „Bilet dla brata". Dziękujemy za to bardzo, bo bez tego na pewno trudno byłoby nam tu przyjechać i na pewno nie w takiej liczbie – podkreśla od razu na początku br. Andrzej Kiner, kapucyn z Kijowa. Grupa zatrzymała się u rodzin w Opolu-Szczepanowicach. Pytani o wrażenia mówią o zaskoczeniu z hucznego powitania z orkiestrą i bardzo ciepłym przyjęciu. Więcej tutaj.

 

Zdjęcie i tekst: opole.gosc.pl

 

GALERIA - tutaj

ŚLUB MARONITÓW Z LIBANU - tutaj

 
Akcja Św. Krzysztof 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 19 lipca 2016 14:34

MIŁOSIERDZIE NA DRODZE

 

W sobotę 23 lipca i w niedzielę 24 lipca po wszystkich Mszach św. nastąpi poświęcenie samochodów ku czci Św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. Złożymy też po poświęceniu samochodu swój "Dar Serca" - symboliczny 1 grosz za każdy bezwypadkowo przejechany kilometr jako pomoc na zakup środków transportu dla polskich Misjonarzy pracujących w 120 krajach świata. W ubiegłym roku z tej ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej MIVA zakupiono 38 samochodów terenowych, 1 ambulans, 11 motocykli i skuterów, 430 rowerów. W tym dniu Słowo Boże - kazania wygłosi ks. Dariusz Krok, profesor Wydziału Teologicznego w Opolu. Każdy kierowca po poświęceniu swojego pojazdu otrzyma drobną pamiątkę związaną ze św. KrzysztofemW niedzielę 24 lipca zapraszamy naszych Parafian i Gości na Mszę św. o g. 10.00 m.in. w intencji naszych Gości ŚDM w Opolu i Krakowie - Młodzieży z Ukrainy, wszystkich Wolontariuszy oraz Rodzin naszej parafii przyjmujących Młodzież. O g. 17.00 na pl. plebanijnym odbędzie się parafialne spotkanie, czyli Festyn Rodzinny.

 

ŚLUB PODCZAS ŚDM W KĘDZIERZYNIE - KOŹLU - tutaj

DZIEŃ WSPÓLNOTY /FILM - tutaj

PROGRAM ŚDM W NASZEJ PARAFII - wejdź

INTERAKTYWNA MAPA PARAFII DIECEZJI - wejdź

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 51

WASZE ODWIEDZINY

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj601
mod_vvisit_counterTen tydzień601
mod_vvisit_counterOstatni tydzień5530
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc27135
mod_vvisit_counterWszystkie2180334

Aktualnie: gości 11, 
botów 1 połączonych
Dzisiaj: Kwi 30, 2017

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Valid XHTML and CSS.