Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Dożynki-Żniwniok-Jubileusz Email
wtorek, 16 sierpnia 2016 20:50

GŁOS PARAFII ŚW. JÓZEFA

 
W sobotę 3 września w godzinach dopołudniowych Ministranci rozniosą do domów i mieszkań naszych Parafian zamieszkałych w trzech dzielnicach kolejny już numer kwartalnika "GŁOS PARAFII ŚW. JÓZEFA". Kwartalnik został wydany z okazji zbliżającej się parafialnej uroczystości Dożynek-Żniwnioka 2016 oraz Srebrnego Jubileuszu 25-lecia pełnienia przez Ks. Prałata Zygmunta Lubienieckiego funkcji Proboszcza Parafii Św. Józefa w Opolu, która odbędzie się w niedzielę 11 września na Mszy św. o g. 10.00. W kolorowej szacie graficznej naszej gazetki znajdziemy szczegółowy program Dożynek-Żniwnioka-Jubileuszu, porządek Mszy św., sprawozdanie z działalności charytatywnej we Wspólnocie Parafii św. Józefa w Opolu oraz kalendarium wydarzeń religijnych na najbliższy czas.
 
GŁOS PARAFII - tutaj
 
Pielgrzymka do Zlatych Hor Email
niedziela, 14 sierpnia 2016 18:04

PIELGRZYMKA DO MARIA HILF

 
W czeskiej części Gór Opawskich, zaraz za Głuchołazami i za miasteczkiem Zlate Hory w lesie, w uroczym zakątku znajduje się Kościół Matki Boskiej Pomocnej – Maria Hilf (czes. Kostel Panny Marie Pomocné – Maria Hilf). Kościół, w którym odrodził się ruch pielgrzymkowy. W sobotę 17 września br. odbędzie się Pielgrzymka Trzech Narodów, modlić się będziemy w j. czeskim, polskim i niemieckim. Już od g. 10.00 przez modlitwy i śpiewy pielgrzymi będą się przygotowywać do uroczystej Mszy św., która rozpocznie się o g. 11.30. Po przerwie, nabożeństwo o g. 14.30 zakończy dzień pielgrzymkowy. Wyjazd autokarem w sobotę 17 września br. o g. 8.15 z placu plebanijnego naszej parafii. Zapisy na wyjazd: telefonicznie pod numerami: 606408097 lub 604227940 oraz w sklepie „Marianna" przy ul. Wróblewskiego. Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zapisów, cena 50 zł od 1 osoby, w cenie jest przejazd autokarem oraz obiad! Więcej tutaj.
 
 
 
Obóz formacyjno-wypoczynkowy LSO Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 12 sierpnia 2016 14:00

OBÓZ WAKACYJNY

 
W dniach 16-20 sierpnia w Ośrodku U Anny w Łężycach k/Dusznik Zdrój odbędzie się obóz formacyjno-wypoczynkowy dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza, czyli Marianek, Scholistek, Komentatorek, Lektorów i Ministrantów. Jest to forma podziękowania za całoroczne zaangażowanie i ofiarną służbę w grupach dziecięco-młodzieżowych naszej parafii oraz rodzicom za ich troskę i pomoc w chrześcijańskim wychowaniu dzieci i młodzieży. W tym czasie wypoczynku nie zabraknie codziennych Mszy św., aktywnego, dostosowanego do wieku wypoczynku, ciekawych zajęć, wspólnego chodzenia po górach, a przede wszystkim wspólnego bycia ze sobą. Obóz odbywa się pod opieką wyspecjalizowanej kadry opiekunów i animatorów. Wyjazd blisko 60-osobowej grupy dzieci i młodzieży we wtorek 16 sierpnia o g. 8.00 z placu plebanijnego, a powrót w sobotę 20 sierpnia w godzinach popołudniowych.
 
Odpust w Kamieniu Śląskim Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 10 sierpnia 2016 17:33

ODPUST U ŚW. JACKA

 
Diecezjalne uroczystości patronalne ku czci św. Jacka odbędą się w dniach 13-15 sierpnia w Kamieniu Śląskim. Program obchodów odpustowych jest następujący: sobota 13 sierpnia: g. 17.30 Uroczyste nabożeństwo ku czci Matki Bożej Miłosierdzia (na placu przed sanktuarium); g. 18.00 - Msza św. pontyfikalna pod przewodnictwem Bpa Andrzeja Czai (na placu przed sanktuarium św. Jacka); g. 19.30 - Koncert młodzieżowej orkiestry dętej z Gogolina (na placu przed sanktuarium św. Jacka), niedziela 14 sierpnia: g. 10.00 - Modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową ku czci św. Jacka; g. 11.00 - Uroczysta odpustowa suma pontyfikalna (na placu przed sanktuarium św. Jacka). Przewodniczy J.E. Ks. Bp Jacek Jezierski. Procesja teoforyczna do sanktuarium św. Jacka; g. 15.00 - uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (na placu przed sanktuarium św. Jacka), poniedziałek 15 sierpnia: g. 17.00 - Msza św. pontyfikalna z pielgrzymami na Jasną Górę (na placu przed sanktuarium św. Jacka). Więcej tutaj.
 
Pielgrzymka Motocyklistów na Górę Św. Anny Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 03 sierpnia 2016 15:30

MOTOCYKLIŚCI NA GÓRZE ŚW. ANNY

 
W niedzielę 7 sierpnia na Górze Św. Anny odbyła się 14. Pielgrzymka Motocyklistów. O g. 9.00 uczestnicy zbierali się w Grocie Lurdzkiej, zaś o g. 11.30 uroczystej Mszy św. przewodniczył ordynariusz gliwicki ks. bp Jan Kopiec. Po Mszy św. była okazja do poświęcenia ponad 7 tys. motocykli i tych, którzy na nich przyjechali na "Górę ufnej modlitwy". W tym roku pielgrzymka wspiera m.in. odnowę Katedry Opolskiej. Warto tutaj przypomnieć, że w ubiegłym roku we wrześniu w naszej parafii odbyły się uroczyste Nieszpory dziękczynne z udziałem motocyklistów całej diecezji na zakończenie sezonu motocyklowego, a na placu plebanijnym odbyła się biesiada motycyklowa. Więcej tutajW porannej rozmowie niedzielnego programu "Effata" na falach Radia Opole, Ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki opowiadał o pielgrzymce motocyklistów na Górę Św. Anny - posłuchaj.
 
zdjęcie: opole.gosc.pl
 

ABY ŻYCIA NIE MARNOWAĆ - tutaj

PIELGRZYMKA 2016 - tutaj 

NIESZPORY MOTOCYKLOWE 2015 - tutaj 

 
Święto Matki Bożej Zielnej Email
Wpisany przez xAdam   
czwartek, 11 sierpnia 2016 07:55

MATKA BOŻA WNIEBOWZIĘTA

 
W poniedziałek 15 sierpnia Kościół obchodzi uroczystość Wniebowzięcia NMP. Prawda ta stanowi dogmat naszej wiary ogłoszony przez papieża Piusa XII 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej "Munificentissimus Deus": "...powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej". W naszej tradycji święto zwane jest również świętem Matki Bożej Zielnej. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, poświęca się kwiaty, zioła i kłosy zbóż. Lud wierzy, że zioła poświęcone w tym dniu za pośrednictwem Maryi otrzymują moc leczniczą i chronią od chorób i zarazy. Zapraszamy do udziału w jednej z Mszy św., które w naszym kościele są w następującym porządku: g. 6.30, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Również 15 sierpnia w Sanktuarium MB Pokornej w Rudach odbędzie się Metropolitalny Odpust Wniebowzięcia NMP z dziękczynieniem za 35 lat posługi biskupiej bpa Jana Wieczorka oraz za 60 lat kapłaństwa bpa Jana Bagińskiego. Więcej tutaj.
 
Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 09 sierpnia 2016 16:23

PIELGRZYMKA JUBILEUSZOWA

 
Tegoroczna 40. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 14 sierpnia z Nysy, 15 sierpnia z Opola, Raciborza i Głubczyc, a 16 sierpnia z Kluczborka. Przyświecać jej będzie hasło: Od źródeł Chrztu i Miłosierdzia do nowego życia. Tematyka tegorocznej pielgrzymki jest połączeniem myśli przewodniej programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2016 „Nowe życie w Chrystusie" z Jubileuszem 1050-lecie Chrztu Polski oraz Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia. Pielgrzymi dotrą do Częstochowy w sobotę 20 sierpnia. Msza św. na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana na jasnogórskim szczycie o g. 11.00. Transmisji będzie można posłuchać na falach diecezjalnego Radia Doxa. Więcej tutaj.
 
AKTUALNOŚCI - tutaj
 
ŚDM Opole-Kraków 2016 Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 01 sierpnia 2016 11:16

DNI MŁODZIEŻY JUŻ ZA NAMI

 
Pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie i ciężko było się z nimi rozstać. Tak pielgrzymów z Panamy zapamiętają z pewnością mieszkańcy Głogówka. Podczas Dni w Diecezjach gościli u siebie grupę kilkudziesięciu gospodarzy kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Pielgrzymów z Panamy gościła również parafia w Gościęcinie. Teraz sytuacja może się odwrócić i my w 2019 r. będziemy mieli okazję pokochać Panamę. Więcej tutaj.
 
Zdjęcie i tekst: doxa.fm
 

PRZELOT PAPIEŻA NAD OPOLSZCZYZNĄ - tutaj

PAPIEŻ UCZYŁ MIŁOSIERDZIA - posłuchaj

DOBRY PRZEKAZ DO MŁODZIEŻY - posłuchaj

ZACHĘTA DO DZIAŁANIA - posłuchaj

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 28

Valid XHTML and CSS.