Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Turniej Tenisa Stołowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 12 maja 2015 13:18

ZAWODY W TENISA STOŁOWEGO

 
W sobotę 16 maja od g. 10.00 w parafii bł. Czesława w Opolu rozpoczną się Dekanalne Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza w Tenisie Stołowym. W tegorcznym turnieju, jak przed rokiem mogą wziąć udział ministranci i lektorzy w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjalna i ponadgimnazjalna. Zwycięzcy w turnieju dekanalnym kwalifikują się do finalu, który odbędzie się podczas Diecezjalnej Pielgrzymki LSO na Górze św. Anny pod koniec wakacji br. Z naszej Wspólnoty LSO wystąpią przedstawiciele dwóch kategorii: Łukasz Wyrambik (szkoła podstawowa) i Tomasz Wyrambik (szkoła gimnazjalna). Życzymy im samych wygranych pojedynków.
 
DUSZPASTERSTWO LSO - tutaj
 
Pomoc Kościołowi w Potrzebie PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 11 maja 2015 08:28

ZBIÓRKA SPRZĘTU

 
We wtorek 12 maja w naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przeprowadzona przez fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie w diecezji opolskiej. Sprzęt można składać od g. 10.00 do 14.00 na parkingu obok kontenera na śmieci. Mogą to być: komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, mgnetofony, magnetowidy, dekodery, tel. stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory itd. Oczyść dom i świat z elektrośmieci, daj nadzieję żyjącym bez domu na krańcu świata. Więcej tutaj.
 
Ks. Łukasz Knieć PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 09 maja 2015 08:35

ROCZNICA ŚWIĘCEŃ

 
W niedzielę 10 maja, KS. ŁUKASZ KNIEĆ obchodzi 7 ROCZNICĘ przyjęcia ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH. Rocznik księży diecezji opolskiej 2008 otrzymał święcenia kapłańskie z rąk Ks. Arcybiskupa Alfonsa Nossola, ówczesnego Ordynariusza naszej diecezji, obecnie Biskupa Seniora. W latach 2008-2012 Ks. Łukasz jako Neoprezbiter był Wikariuszem Parafii Matki Bożej w Raciborzu, a od 23 sierpnia 2012 r. dekretem Ks. Biskupa Andrzeja Czai został skierowany do Parafii Św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. W parafii jest duchowym opiekunem Scholi, przygotowuje młodzież kl. I-III do Sakramentu Bierzmowania, jest parafialnym i dekanalnym duszpasterzem młodzieży, a z ramienia Ks. Biskupa pełni także funkcję Diecezjalnego Koordynatora ŚDM Kraków 2016. Ks. Łukaszowi w 7 rocznicę święceń życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej oraz Darów Ducha Świętego w dalszej posłudze duszpasterskiej w parafii św. Józefa w Opolu. Szczęść Boże!
 
Pomoc dla Nepalu PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
czwartek, 07 maja 2015 19:14

ZBIÓRKA DLA NEPALU

 
30 kwietnia bp Andrzej Czaja zaapelował o pomoc dla mieszkańców Nepalu: „Przyłączając się do apelu Papieża Franciszka oraz Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę Was o braterską solidarność z poszkodowanymi w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu". Biskup opolski informuje o zbiórce do puszek, która będzie przeprowadzona w kościołach naszej diecezji w niedzielę 10 maja. „Bogu powierzamy wszystkich, którzy stracili życie, a tych, którzy przeżyli kataklizm i są ciężko doświadczeni, chcemy wesprzeć pomocą materialną. (...) Zebrane pieniądze przekażemy za pośrednictwem naszej Caritas diecezjalnej na konto Caritas w Nepalu, która organizuje już pomoc, rozdziela namioty, opatruje okaleczonych, rozdaje żywność i wodę. Niech nasza wrażliwość i wsparcie pomoże uczynić jak najwięcej dobra dla dotkniętej cierpieniem ludności Nepalu" - apeluje biskup opolski. Pieniądze można także wpłacać na konto Caritas Diecezji Opolskiej nr 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092 z dopiskiem „Nepal".
 
www.opole.gosc.pl
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 51

ODWIEDZINY/STATYSTYKI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj543
mod_vvisit_counterTen tydzień6919
mod_vvisit_counterOstatni tydzień7633
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc27236
mod_vvisit_counterWszystkie1422101

Aktualnie: gości 13 połączonych
Dzisiaj: Sie 28, 2015

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Valid XHTML and CSS.