Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Przygotowania do ŚDM w Opolu i Krakowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 12 czerwca 2016 09:43

ŚDM 2016 CORAZ BLIŻEJ

 
W czwartek 16 czerwca o g. 19.00 w salce budynku ketechetyczno-plebanijnego odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodzin naszej parafii, które zdecydowały się przyjąć do swoich domów ludzi młodych w czasie Światowych Dni Młodzieży w Opolu tzw. "Dni w Diecezjach" w dniach 20-25 lipca br. W czasie kilku dni poprzedzających ŚDM w Krakowie goście, którzy przyjadą do naszej parafii i diecezji opolskiej będą mogli poznać miejscową kulturę i społeczeństwo. Nasza parafia będzie gościć młodzież z Ukrainy. Diecezjalne Centrum ŚDM szacuje, że do naszej diecezji przyjedzie ok. 6 tys. młodych ludzi z różnych krajów. Centralne uroczystości ŚDM z udziałem Papieża Franciszka odbędą sie w Krakowie w dniach 26-31 lipca br. Więcej tutaj
 

WOLONTARIUSZE ŚDM - tutaj

DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY - tutaj

 
Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 11 czerwca 2016 18:13

CHORZY NA GÓRZE ŚW. ANNY

 
Kilkaset osób chorych i niepełnosprawnych wraz z opiekunami szczelnie wypełniło w sobotę  11 czerwca bazylikę św. Anny Samotrzeciej na Górze Świętej Anny. Dorocznej pielgrzymce przewodniczył w tym roku biskup opolski Andrzej Czaja. Jakże inaczej wyglądałaby wasza codzienność, dźwiganie dolegliwości, choroby, cierpienia, bólu czy uciążliwości starszego wieku, gdyby nie było wiary w waszym sercu – mówił bp Czaja w kazaniu podczas Mszy św. prosząc zgromadzonych, by wytrwali przy Panu Jezusie. Mszę św. z biskupem koncelebrowali: ks. Lucjan Gembczyk-diecezjalny duszpasterz chorych, ks. Zygmunt Lubieniecki, ks. Henryk Kontny i ks. Henryk Waindzoch. Więcej tutaj.
 
zdjęcie i tekst: opole.gosc.pl
 
Rodziny Szensztackie PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 10 czerwca 2016 17:38

PRZYMIERZE MIŁOŚCI

 
W poniedziałek 6 czerwca o g. 18.30 w salce tzw. "Kafejce" odbyło się ostatnie przed wakacjami Spotkanie Rodzin Szensztackich naszej parafii. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek miesiąca, które poprzedza Msza św. W spotkaniach uczestniczy kilkanaście rodzin naszej parafii, które szczególnie pielęgnują w swoim życiu kult Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Centrum i kolebką Dzieła Szensztackiego jest Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Szensztat (niem.: Schönstatt), k/Koblencji nad Renem, którego założycielem i ojciec duchowym jest O. Józef Kentenich (1885 – 1968). Na czerwcowym spotkaniu nastąpiło także pożegnanie S. Eleonory, która przez ostatnie 12 lat opiekowała się i prowadziła spotkania Rodzin Szensztackich w naszej parafii. Przedstawiciele złożyli Siostrze serdeczne podziękowania, wręczyli kwiaty i drobny upominek. 
 

GALERIA - tutaj

RUCH SZENSZTACKI - tutaj

 
Obóz formacyjno-wypoczynkowy LSO PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 06 czerwca 2016 07:16

OBÓZ WAKACYJNY

 
Kochane Marianki, Scholistki, Komentatorki!
Drodzy Ministranci i Lektorzy!
Dziękując Wam bardzo serdecznie za całoroczną służbę w grupach parafialnych, a Waszym rodzicom za odpowiedzialną rodzicielską troskę o Waszą gorliwość, pragniemy Was jak co roku zaprosić na wspólny pięciodniowy obóz formacyjno-wypoczynkowy, który tym razem odbędzie się w dniach 16 - 20 sierpnia br. w Ośrodku U Anny w Łężycach k/Dusznik Zdrój. Jak zawsze nie zabraknie codziennych Mszy św., aktywnego-dostosowanego do wieku-wypoczynku, ciekawych zajęć, wspólnego chodzenia po górach, a przede wszystkim wspólnego bycia ze sobą. Poniżej znajduje się formularz zaspisu.
 
DUSZPASTERZE I ANIMATORZY
 

ZAPISY NA OBÓZ LSO - wejdź

OŚRODEK U ANNY - tutaj

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 49

WASZE ODWIEDZINY

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6
mod_vvisit_counterTen tydzień3868
mod_vvisit_counterOstatni tydzień6123
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc21336
mod_vvisit_counterWszystkie1802322

Aktualnie: gości 4, 
botów 1 połączonych
Dzisiaj: Sie 26, 2016

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Valid XHTML and CSS.