Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Ks. Solenizant Łukasz Knieć PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 17 lipca 2015 18:18

KS. SOLENIZANT

 
W środę 22 lipca nasz Wikariusz ks. Łukasz Knieć będzie obchodził 33 rocznicę urodzin. W niedzielę 26 lipca o g. 10.00 zapraszamy naszych Parafian do udziału w Mszy św. DZIĘKCZYNNEJ do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w życiu kapłańskim i osobistym dla KS. ŁUKASZA. Życzymy ks. Łukaszowi Bożego błogosławieństwa, wstawiennictwa Matki Bożej i radości w posłudze kapłańskiej w naszej parafii, a już niebawem wielu sił i Darów Ducha Świętego w podjęciu nowych zadań i obowiązków w nowej funkcji Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży i dotychczasowego Koordynatora Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 r. Szczęść Boże!
 
Wakacje 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 29 maja 2015 15:03

OBÓZ WAKACYJNY

 
W dniach 20-24 lipca 70-osobowa grupa dzieci z Liturgicznej Służby Ołtarza (Marianki, Scholistki, Komentatorki, Lektorzy i Ministranci) wyjeżdża wraz z duszpasterzami i opiekunami na obóz formacyjno – wypoczynkowy „Tatry – śladami św. Jana Pawła II" w Ośrodku Wczasowo - Wypoczynkowym „ALINA" w Zakopanem. Wyjazd w poniedziałek 20 lipca o g. 7.00, a powrót w piątek 24 lipca ok. 21.00. Jak zawsze nie zabraknie wspólnej modlitwy, codziennych Mszy św., dostosowanego do grup wiekowych chodzenia po górach i dolinach, a przede wszystkim wspólnego bycia ze sobą. Raz jeszcze dziękujemy bardzo gorąco wszystkim za całoroczne zaangażowanie i zachęcamy do spędzenia z nami tych paru wakacyjnych chwil! Ośrodek "ALINA" jest pięknie położony, z widokiem na całą panoramę Tatr. Znajduje się w dzielnicy Zakopanego, Olczy, ok. 4 km od centrum z dala od głównej drogi, co gwarantuje ciszę, spokój i bezpieczną zabawę oraz wypoczynek na świeżym powietrzu. Wszystkim uczestnikom życzymy dobrego wypoczynku, aby w tym miejscu nabrali sił i radości do dalszej gorliwej Służby przy Chrystusowym Ołtarzu.
 
 
Młodzież na Górze Św. Anny PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 14 lipca 2015 11:54

ŚWIĘTO MŁODZIEŻY

 
W dniach 20-25 lipca br. na Górze św. Anny odbędzie się doroczne Święto Młodzieży, ogólnopolskie spotkanie młodzieży organizowane przez franciszkanów Prowincji św. Jadwigi. Podczas jego trwania uczestnicy nawiązują relację z Bogiem i drugim człowiekiem tworząc jednocześnie wspólnotę Kościoła, w której uczą się jak żyć wartościami chrześcijańskimi we współczesnym świecie. Program spotkania przewiduje czas na Eucharystię, pracę w grupach, konferencje franciszkańskie, spotkania z Gośćmi oraz wieczorne koncerty. W tym roku po raz pierwszy zapisy na Święto Młodzieży odbywają się poprzez stronę www.swietomlodziezy.com Więcej tutaj.
 
Ks. Prymicjant Dominik Mamełka PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 08 lipca 2015 10:34

KS. NEOPREZBITER

 
W sobotę 11 lipca br. trzytygodniowe zastępstwo duszpasterskie rozpocznie w parafialnej Wspólnocie św. Józefa w Opolu tegoroczny nowowyświęcony kapłan, ks. Dominik Mamełka, który w niedzielę 19 lipca będzie głosił Słowo Boże i po każdej Mszy św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego wręczając pamiątkowy obrazek. Ks. Dominik odbywał w naszej parafii trzymiesięczną praktykę duszpasterską przed święceniami kapłańskimi, które przyjął 23 maja w Katedrze opolskiej z rąk ks. biskupa ordynariusza Andrzeja Czai. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego 24 maja w rodzinnej parafii św. Jana Chrzciciela w Powidzku w archidiecezji wrocławskiej odprawił Mszę św. Prymicyjną i udzielał błogosławieństwa prymicyjnego miejscowej wspólnocie. Ks. Dominik został mianowany wikariuszem parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu, w której posługę rozpocznie 25 sierpnia br. Na początku drogi kapłańskiej posługi życzymy ks. Dominikowi Bożego błogosławieństwa i Darów Ducha Świętego. Warto przypomnieć, iż w ostatnich latach praktyki duszpasterskie przed święceniami kapłańskimi odbywali w naszej parafii diakoni: w 2013 r. ks. Kamil Ponikowski - wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Ozimku, w 2014 r. ks. Dariusz Domerecki - wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku oraz w 2015 r. ks. Dominik Mamełka.
 

GALERIA PROCESJI - tutaj

GALERIA PRYMICJI - tutaj

WYWIAD Z KS. DOMINIKIEM - tutaj

 
Pomoc dla chrześcijan PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 07 lipca 2015 07:42

POMOC DLA SYRYJCZYKÓW

 
Podołamy organizacyjnie i finansowo pobytowi gości z Syrii – uspokaja ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej. W przyjęciu przez naszą diecezję 50 chrześcijańskich rodzin uchodźców z Syrii Caritas będzie odgrywała kluczową rolę. Syryjczycy trafią bowiem najpierw do ośrodków „Caritas" w Głuchołazach i Głębinowie. Tam będą mieszkać aż do czasu zakończenia procedur nadawania im statusu uchodźcy. Bez tego statusu będą musieli wrócić do swojego kraju. Z informacji zamieszczonej na blogu s. Małgorzaty Chmielewskiej – która wspólnie z Fundacją Estera apelowała do rządu o przyjęcie uchodźców z Syrii - wynika, że wszyscy przyjadą do Polski na wizach turystycznych. Więcej tutaj.
 
www.opole.gosc.pl
 
UCHODŹCY Z SYRII - tutaj
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 37

ODWIEDZINY/STATYSTYKI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj21
mod_vvisit_counterTen tydzień3657
mod_vvisit_counterOstatni tydzień5514
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc20348
mod_vvisit_counterWszystkie1544305

Aktualnie: gości 5 połączonych
Dzisiaj: Lis 26, 2015

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Valid XHTML and CSS.