Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Jedność Chrześcijan PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 14 stycznia 2015 21:29

MODLITWA O JEDNOŚĆ

 
W dniach 18-25 stycznia obchodzić będziemy kolejny Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jego hasłem są słowa: „Jezus rzekł do Samarytanki: Daj mi pić!". Do roku 2014 uroczyste zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, które miało charakter ogólnopolski, odbywało się w Warszawie. W minionym roku Komisja ds. Kontaktów między Konferencją Episkopatu Polski a Polską Radą Ekumeniczną postanowiła, by uroczyste ogólnopolskie zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan odbywało się w różnych miejscach Polski. W odpowiedzi na zaproszenie Biskupa Opolskiego uroczystość ta w 2015 roku odbędzie się w Opolu. W diecezji opolskiej jak co roku przygotowano roku szereg nabożeństw i wiele spotkań poświęconych sprawie jedności chrześcijan. Ekumenizm to działalność na rzecz pojednania chrześcijan, to dialog różnych wyznań oraz próba wzajemnego zrozumienia, to postawa pełna tolerancji i szacunku wobec bliźnich oraz ich tradycji religijnych.
 
TYDZIEŃ MODLITW W DIECEZJI OPOLSKIEJ - tutaj
 
Relikwie św. Jana Kantego PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 13 stycznia 2015 08:25

PATRON MIŁOSIERDZIA

 

Rok temu, dokładnie 13 stycznia 2014 r. w Krakowie ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki, Proboszcz parafii św. Józefa w Opolu wraz z przedstawicielami Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego odebrał Relikwie św. Jana Kantego. Od tego momentu trwały przygotowania do wprowadzenia tychże relikwii do naszego kościoła. Uroczystego wprowadzenia Relikwii św. Jana Kantego dokonał ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Czaja dnia 20 października 2014 r. Obecny był również ks. Infułat Władysław Gasidło z Krakowa, strażnik grobu św. Jana Kantego. W każdy poniedziałek po Mszach św. odmawiana jest Litania do św. Jana Kantego. W związku z tym bardzo ważnym wydarzeniem dla naszej parafii i społeczności akademickiej m. Opola zostały wydrukowane okolicznościowe obrazki z wizerunkiem świętego. Jan Kanty, również Jan z Kęt, (ur. 23 lub 24 czerwca 1390 w Kętach, zm. 24 grudnia 1473 w Krakowie) – kapłan, polski święty Kościoła katolickiego. Jest patronem m.in. profesorów, nauczycieli, studentów oraz szkół katolickich. Relikwieprzedmioty związane z czymś świętym. Najczęściej są to szczątki ciała świętych lub rzeczy z nimi związanych, a także relikwie Męki Pańskiej. Są one szczególnie rozpowszechnione w katolicyzmie i prawosławiu.

 

RELIKWIE ŚW. JANA KANTEGO - tutaj

 
Pielgrzymko-wycieczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 10 stycznia 2015 20:46

ZWIEDZANIE SZOPEK

 
We wtorek 20 stycznia br. organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni oraz zwiedzanie Szopek Bożonarodzeniowych niektórych kościołów w centrum miasta Krakowa. Zapisy chętnych parafian i gości są przyjmowane w zakrystii. Koszt przejazdu (wejście do kopalni + przejazd) wynosi 80 zł od 1 osoby. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych o g. 6.00 z placu plebanijnego, a powrót w godzinach wieczornych. Serdecznie zapraszamy. Duchowym opiekunem będzie ks. Adam Jankowski.
 
DUSZPASTERSTWO PIELGRZYMKOWE - tutaj
 
Odwiedziny Duszpasterskie 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 05 stycznia 2015 12:15

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA

 
W środę 7 stycznia br. rozpoczęły się Odwiedziny Duszpasterskie-Kolęda w dzielnicy naszej parafii WÓJTOWA WIEŚ. Celem Kolędy jest wspólna modlitwa w gronie domowników, błogosławieństwo domu/mieszkania oraz rozmowa z kapłanem. Wspólnym dniem dziękczynienia będzie niedziela 11 stycznia, szczególnie SUMA DZIĘKCZYNNO-KOLĘDOWA o g. 10.00 w intencji Rodzin, które przyjęły Kolędę. Będzie to również Msza św. do Bożej Opatrzności w intencji naszego Wikarego ks. Adama Jankowskiego z ok. 34 rocznicy urodzin. W niedzielę 18 stycznia o g. 11.30 będzie odprawiona Msza św. DZIĘKCZYNNO-KOLĘDOWA w intencji Rodzin z Osiedli: CHMIELOWICKA-GOSPODARCZA-TĘCZOWA, gdzie Kolęda rozpocznie się 12 stycznia. W czasie Koledy wszystkie odwiedzone Rodziny otrzymają specjalny folder kolędowy, który zawiera List ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Czai do Diecezjan, modlitwę Św. Jana Pawła II za rodziny, modlitwę kolędową w rodzinie oraz informacje o Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia. Wszystkim Rodzinom naszej parafii dziękujemy za całoroczną życzliwość i ofiarność. Ministranci dziękują za serdeczne przyjęcie, poczęstunek i ofiary na cele Liturgicznej Służby Ołtarza - Bóg zapłać!
 

PLAN KOLĘDY 2015 - tutaj

GRAFIK KOLĘDY LSO - tutaj

 
Trzeci Orszak 3 Króli w Opolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 09 stycznia 2015 08:26

ORSZAK TRZECH KRÓLI

 

We wtorkowe popołudnie 6 stycznia w Święto Trzech Króli, ulica Krakowska w Opolu zamieniła się w rzekę ludzi z papierowymi koronami na głowie. Zobaczyć uliczne jasełka przyszły całe rodziny. Były dzieci, nie zabrakło nastolatków, byli rodzice, byli i dziadkowie. Promienie słoneczne, błękitne niebo i delikatnie biała sceneria dodawały uroku temu, co działo się na kilku scenach rozstawionych na trasie przemarszu. Aktorzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu przedstawili m.in. historię Zwiastowania NMP i spotkanie z pasterzami... Czytaj więcej i zobacz galerię
 
opole.gosc.pl
 

ORSZAK W OBROWCU - tutaj

ORSZAK W NYSIE - tutaj

ORSZAK W RACIBORZU - tutaj

RADIO DOXA - tutaj

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 41

POLECAMY

ODWIEDZINY/STATYSTYKI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj102
mod_vvisit_counterTen tydzień102
mod_vvisit_counterOstatni tydzień6393
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc28302
mod_vvisit_counterWszystkie1286758

Aktualnie: gości 11, 
botów 1 połączonych
Dzisiaj: Kwi 19, 2015

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Valid XHTML and CSS.