Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Strona Internetowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 24 października 2015 19:52

STUKNĘŁO 1,5 MILIONA

 
Drodzy Internauci, mili Parafianie i Goście, sympatycy strony parafialnej. Internet w minionych latach stał się jednym z najszybszych źródeł przekazu informacji, nie tylko tych z dziedziny gospodarki, ekonomii, polityki itp. Również w duszpasterskim oddziaływaniu posiadanie parafialnej strony internetowej, adresu e-mail czy facebooka jest dzisiaj niezbędne, wręcz obowiązkowe - w myśl powiedzenia: "Jeśli nie ma cię w sieci, to nie istniejesz". Życia parafialnego, które w każdej Wspólnocie toczy się swoim rytmem nie można przedstawić dzisiaj już tylko w kilkustronicowym Liście czy Gazetce Parafialnej (starsi są przyzwyczajeni do takiej formy), dlatego tak ważna i potrzebna stała się witryna internetowa przedstawiająca pewną całość życia parafialnego, działające w niej duszpasterstwa. Na bazie swojego komputera w domu lub mieszkaniu można w każdej chwili "odwiedzić" w sieci swoją lub inną parafię. Tak się składa, że w czwartek 15 października o g. 14.20 na parafialnej stronie internetowej nastąpiło 1,5 MILIONA ODWIEDZIN przez naszych użytkowników, co bardzo cieszy i motywuje do dalszej pracy. To świadczy o tym, że aktualizowanie wydarzeń z życia parafii (nie tylko), przede wszystkim podawanie bieżących ogłoszeń duszpasterskich, intencji mszalnych, galerii czy innych informacji (chrzty, roczki, śluby, pogrzeby) interesuje naszych Parafian i Gości (często byłych Parafian z zagranicy); już nie tylko młode pokolenie, ale również osoby w średnim wieku i ludzi starszych. Wszystkim Internautom, którzy regularnie odwiedzają naszą parafialną stronę bardzo serdecznie dziękujemy i nadal zapraszamy do jej odwiedzania. Dziękujemy również ks. Prałatowi Zygmuntowi Lubienieckiemu za wspieranie tej inicjatywy. 2 miliony odsłon-wejść na stronę już czekają na Was!!!
 
O STRONIE - tutaj
 
ŚDM Opole-Kraków 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
czwartek, 22 października 2015 19:17

CZUWANIE DLA MŁODZIEŻY

 
W piątek 23 października o g. 20.00 w Parafii św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi odbędzie się czuwanie dla młodzieży przygotowujące do ŚDM Opole-Kraków 2016 r. Będzie to cykl comiesięcznych spotkań młodzieżowych. Program przedstawia się następująco: wspólna modlitwia, konferencja i Msza św. Zakończenie ok. g. 22.00. Zapraszamy młodzież naszej parafii.
 
DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY - tutaj
 
Kurs formacyjny kapłanów rocznika 2006 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 21 października 2015 16:10

TYDZIEŃ FORMACYJNY

 
W tym tygodniu w Ośrodku Formacyjno-Edukacyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach Raciborskich odbywa się Kurs Pastoralny dla kapłanów diecezji opolskiej i gliwickiej wyświęconych w 2006 r., w którym uczestniczy również ks. Adam Jankowski. W tym czasie odbywają się wykłady obejmujące następujące zagadnienia duszpasterskie: 1. I Komunia Św. w parafii - przygotowanie i uroczystość, 2. Sakramenty i Sakramentalia - wymiar prawny, 3. Profilaktyczny wymiar sekt, 4. Parafia w świetle prawa kościelnego i cywilnego, 5. Troska o obiekty sakralne i finanse parafii, 6. Odpowiedzialność duszpaterza za formację muzyczną parafii, 7. Współpraca duszpasterza z animatorami życia muzycznego w parafii, 8. Duszpasterstwo młodzieży z perspektywy parafialnej i diecezjalnej. Treść, formy i metody - Światowe Dni Młodzieży w Krakowie 2016 r. Tydzień Pastoralny zakończy Dzień Skupienia. Celem kursu jest podniesienie kwalifikacji katechetyczno-duszpasterskich. Podobne kursy odbywały się już w latach 2007-2011 w Nysie oraz 2-letni Kurs Proboszczowski w Opolu ukończony w 2013 r.
 
POCYSTERSKI ZESPÓŁ KLASZTORNO-PAŁACOWY W RUDACH - tutaj
 
Pielgrzymka do Polskiego Rio PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 20 października 2015 20:51

PIELGRZYMKA DO ŚWIEBODZINA

 
W sobotę 17 października odbyła się parafialna autokarowa pielgrzymko-wycieczka szlakiem kościołów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, do Świebodzina, nazywanego "Polskim Rio de Janeiro", gdzie znajduje się najwyższa na świecie figura Chrystusa Króla Wszechświata. Pomnik został wzniesiony w 2010 r. i liczy 36 m wysokości. W pielgrzymce wzięło udział 50 osób, również kilka osób spoza parafii. W godzinach przedpołudniowych przy figurze Chrystusa Króla Wszechświata została odprawiona Droga Krzyżowa. Następnie o g. 12.00 w diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie była odprawiona Msza św. w intencji wszystkich pielgrzymów i ich rodzin. Po Mszy św. w salce parafialnej odbyła się 45 min. projekcja filmu pokazująca początek i przebieg budowy pomnika. W godzinach popołudniowych pielgrzymi nawiedzili kościół NMP Królowej Polski, gdzie odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Był również czas do własnej dyspozycji w centrum Świebodzina. W drodze powrotnej pielgrzymi nawiedzili modlitewnie Sanktuarium Św. Jadwigi Śl. w Legnickim Polu. Składam serdeczne "Bóg Zapłać" i podziękowania wszystkim Pielgrzymom za udział w kolejnej parafialnej pielgrzymce, a przede wszystkim za modlitewną postawę i świadectwo wiary godne chrześcijanina. Następne pielgrzymki parafialne już w 2016 roku.
 
ks. Adam Jankowski
 
GALERIA - tutaj
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 43

ODWIEDZINY/STATYSTYKI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj560
mod_vvisit_counterTen tydzień560
mod_vvisit_counterOstatni tydzień5881
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc10926
mod_vvisit_counterWszystkie1617253

Aktualnie: gości 6, 
botów 1 połączonych
Dzisiaj: Lut 14, 2016

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Valid XHTML and CSS.