Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
8 marca - Dzień Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 07 marca 2016 07:45

DZIEŃ KOBIET

 

Z okazji DNIA KOBIET przypadającego we wtorek 8 marca, wszystkim Paniom, naszym Parafiankom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, potrzebnych łask, wszelkiej pomyślności oraz wstawiennictwa Matki Bożej, która niech będzie najlepszym wzorem do naśladowania, niech pomaga jak najlepiej wypełniać swoje codzienne obowiązki.

  

DUSZPASTERZE

PARAFII ŚW. JÓZEFA W OPOLU

 
Odnowa Katedry Opolskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 04 marca 2016 17:04

I ROCZNICA KAPITUŁY

 
Kapituła Odnowy Katedry Opolskiej podsumowała pierwszy rok działalności. Działania wokół katedry są wręcz imponujące. Mamy zaangażowanie szeroko pojętego społeczeństwa i państwa w pozyskiwaniu środków i niespotykane zrozumienie potrzeby renowacji katedry. Nie spotkałem się przez ten rok z jakimikolwiek negatywnymi opiniami. Obawiałem się, że nasze starania o środki budżetowe będą torpedowane przez argumenty typu: lepiej na szkoły czy przedszkola. Ta zgodność jest imponującapodkreślił ks. Waldemar Klinger, pełnomocnik biskupa opolskiego ds. renowacji katedry podczas wczorajszego (3 marca) walnego zgromadzenia Kapituły Odnowy Katedry Opolskiej. Zaczęliśmy od akcji wizerunkowych i duszpasterskich. To ważne, bo aby ludzie mieli ofiarować jakąś kwotę muszą być przekonani o słuszności celu. Zorganizowaliśmy ponad 30 imprez kulturalnych i sportowychpowiedział ks. Zygmunt Lubieniecki. Więcej tutaj.
 
Zdjęcie i tekst: www.opole.gosc.pl
 
Duszpasterstwo Młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 01 marca 2016 16:01

SPOTKANIE Z PODPUŁKOWNIKIEM

 

W piątek 4 marca o g. 19.00 zapraszamy młodzież naszej parafii na comiesięczną Mszę św. młodzieżową. Po Mszy św. w salce odbędzie się spotkanie dla bierzmowańców z kl. I, II i III gimnazjum oraz młodzieży z ks. ppłk. rez. Jerzym Niedzielskim, byłym kapelanem Wojska Polskiego i polskich żołnierzy służących w siłach ONZ i NATO w Libanie, Bośni i Hercegowinie, Afganistanie i Iraku. Towarzyszył żołnierzom w najtrudniejszych chwilach. Będzie opowiadał o wojnie, strachu i nadziei. Obecnie ks. Jerzy jest duszpasterzem akademickim w DA "Resurrexit" w Opolu, a w ostatnim czasie prowadził rekolekcje dla młodzieży maturalnej w WMSD w Opolu. Młodzież zapraszamy.

 

KS. JERZY NIEDZIELSKI - tutaj

 
Jubileusz Miłosierdzia PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 01 marca 2016 08:40

24 GODZINY DLA PANA

 
W obchody Jubileuszu Miłosierdzia na całym świecie wpisuje się inicjatywa „24 godziny dla Pana", która rozpocznie się w piątek 4 marca, a zakończy w sobotę 5 marca. Ojciec Święty zachęca, aby w ramach tej inicjatywy umożliwić wiernym udział w sakramencie pojednania i pokuty oraz adorację Najświętszego Sakramentu. W kościele katedralnym w Opolu „24 godziny dla Pana" rozpoczną się liturgią pokutną 4 marca o g. 20.00 pod przewodnictwem biskupa, a zakończą 5 marca nabożeństwem o g. 17.45. W tym przedziale czasowym kapłani będą pełnić stałe dyżury w konfesjonale, zaś siostry zakonne odpowiedzialne będą za prowadzenie modlitwy oraz lekturę fragmentów „Dzienniczka św. Faustyny", bulli "Misericordie Vultus" oraz Ewangelii św. Łukasza. W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opolu ojcowie jezuici zaplanowali adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź 4 marca od g. 15.00 do 5 marca do g. 15.00. Więcej tutaj.
 
www.diecezja.opole.pl
 
ŚDM Kraków 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 27 lutego 2016 12:38

POJEDŹ NA ŚDM 2016

 
Z kim?
Z młodymi z dekanatu Opole-Szczepanowice
 
Kiedy?
25.07. - 01.08.2016: wariant dłuższy A
29.07. - 01.08.2016: wariant krótszy B
 
Po co?
Na super spotkanie z Panem Jezusem, papieżem Franciszkiem i młodzieżą z całego świata
 
Zapisy młodzieży (wiek 14-35 lat) na wyjazd do Krakowa są przyjmowane do 31 marca br. u ks. Mateusza Kozielskiego i ks. Jarosława Staniszewskiego.
 
Więcej informacji na www.botafe.pl
 
W środę 2 marca o g. 19.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla młodzieży z naszej parafii, która chce wziąć udział w przygotowaniach do ŚDM w parafii oraz wyjeździe na centralne uroczystości w Krakowie.
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 34

WASZE ODWIEDZINY

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj227
mod_vvisit_counterTen tydzień6470
mod_vvisit_counterOstatni tydzień6679
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc29339
mod_vvisit_counterWszystkie1717595

Aktualnie: gości 5, 
botów 1 połączonych
Dzisiaj: Maj 28, 2016

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Valid XHTML and CSS.