Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Ks. Kamil Ponikowski PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 15 lipca 2014 13:49

KAPŁAN Z OZIMKA

 
W niedzielę 20 lipca będziemy gościć w naszej parafialnej wspólnocie ks. Kamila Ponikowskiego, który wygłosi Słowo Boże. Ks. Kamil pochodzi ze Strzelec Opolskich, od sierpnia 2013 r. pracuje jako wikariusz w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Ozimku. W minionym roku w czasie Wielkiego Postu odbywał w naszej parafii 3-miesięczną praktykę diakońską przed święceniami kapłańskimi. Dochodził wtedy do grup parafialnych, pomagał w kancelarii, prowadził katechezę dzieci i młodzieży oraz posługiwał wśród ludzi chorych. Codziennie z radością pełnił swoją służbę przy ołtarzu, głosił kazania i homilie, udzielał Komunii Św., asystował na Mszach św. pogrzebowych i ślubnych oraz uczestniczył w uroczystościach dekanalnych. Bardzo mile i z wdzięcznością wspomina czas pobytu u św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach, gdzie nabywał pierwszych szlifów duszpasterskiego posługiwania Panu Bogu i ludziom. 
 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO PRYMICYJNE KS. KAMILA - tutaj

PARAFIA ŚW. JANA CHRZCICIELA W OZIMKU - tutaj

 
Prace remontowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 12 lipca 2014 09:34

PRACE REMONTOWE

 
Od tygodnia trwają intensywne prace remontowe w budynku katechetyczno-plebanijnym związane z wymianą 30 grzejników centralnego ogrzewania na nowe. Składamy serdeczne podziękowania firmie „MAKRA" za rzetelną pracę. Z serca dziękujemy tym Parafianom, którzy bezinteresownie pomagają w pracach pomocniczych, a szczególnie firmie „IMEX-PIECHOTA". Pragniemy gorąco podziękować tym Rodzinom naszej parafii, które pomogły już finansowo w trwającym remoncie, którego koszt wyniesie ok. 30 tys. zł. Serdeczne „Bóg zapłać".
 
 
Kult MB Fatimskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 11 lipca 2014 11:56

DZIEŃ FATIMSKI

 
W sobotę 12 lipca w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy kolejny DZIEŃ FATIMSKI. O godz. 20.30 zapraszamy na Mszę św. fatimską z okolicznościowym kazaniem. Figurkę Matki Bożej Fatimskiej w czasie procesji poniosą ubiegłoroczni uczestnicy Pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Fatimie, którzy odmówią też Różaniec Fatimski. Kult Matki Bożej Fatimskiej w ostatnich latach bardzo się rozwinął, nie tylko w naszej parafii, ale również w diecezji opolskiej i w innych diecezjach naszego kraju, europy i świata. O czym powiadomiła nas Matka Boża w Fatimie? Od maja do października 1917 r. Maryja ukazywała się trójce dzieci: Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji przekazując tzw. tajemnice fatimskie, które nie są sprzeczne z nauką Kościoła. Orędzie fatimskie wezwało i nadal wzywa nas do nawrócenia, modlitwy, pokuty i ofiarowania się Niepokalanemu Sercu Maryi oraz otaczania miłością Ojca Świętego.
 
Duszpasterstwo Młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
czwartek, 03 lipca 2014 14:32

KIERUNEK BIESZCZADY

 
W poniedziałek 7 lipca grupa młodzieży naszej parafii wraz z ks. Łukaszem, duszpasterzem młodzieży wyjeżdża w Bieszczady, gdzie będzie przebywać do 12 lipca. To bardzo szczególne góry. Choć nie wysokie, to jednak bardzo urokliwe. Najwyższy szczyt tego pasma, to Tarnica. Ciekawe, czy uda się im go zdobyć? Znając ich sposób podejścia do sprawy wejście na ten szczyt nie będzie nietypowe. Zobaczymy to pewnie na zdjęciach. Wyjazd w góry jest zawsze wymagający. Te zmagania jednak kształtują charakter i umacniają więzi. Tego właśnie młodzieży życzymy!
 

GALERIA na bieżąco - tutaj

DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY - tutaj

 
ŚDM Kraków 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 05 lipca 2014 11:37

LOGO ŚDM 2016

 
W czwartek, 3 lipca br., metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz zaprezentował oficjalne logo oraz modlitwę XXXI Światowych Dni Młodzieży. Symbolika logotypu łączy w sobie trzy elementy: miejsce, głównych bohaterów oraz temat spotkania. Znak ŚDM Kraków 2016 wpisany jest w kontur Polski. W jego centrum znajduje się krzyż, symbolizujący Chrystusa jako istotę Światowych Dni Młodzieży. Żółte koło oznacza położenie Krakowa i symbolizuje młodych ludzi. Z krzyża wypływa iskra Bożego Miłosierdzia, formą i kolorystyką nawiązująca do obrazu Jezu, ufam Tobie. Logo jest ilustracją słów Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. (Mt 5,7), które zostały wybrane na temat spotkania. Kolory użyte w logo: niebieski, czerwony i żółty, nawiązują do oficjalnych barw Krakowa i jego herbu.
 
Więcej o LOGO - tutaj
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 39

Liturgia Słowa

Liturgia Słowa na dziś Liturgia Słowa na dziś

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Odwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj299
mod_vvisit_counterTen tydzień1031
mod_vvisit_counterOstatni tydzień10123
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc29732
mod_vvisit_counterWszystkie981898

Aktualnie: gości 7, 
członków 1 połączonych
Dzisiaj: Paź 20, 2014

Valid XHTML and CSS.