Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Modlitwa za Kościół na Wschodzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 02 grudnia 2014 14:22

MISJONARZ Z SYBERII

 
W II Niedzielę Adwentu 7 grudnia obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie oraz jubileusz 25 lat w Służbie Kościołowi za wschodnią granicą. Gościć będziemy w naszej parafialnej Wspólnocie ks. Andrzeja Grondowskiego, który od kilkunastu lat pracuje duszpastersko na Syberii. W ciągu całej niedzieli ks. Andrzej będzie głosił Słowo Boże i dzielił się doświadczeniem Kościoła na Syberii. Po Mszach św. - o ile ktoś uzna za stosowne - będzie można złożyć ofiarę - "Dar Serca" na potrzeby duszpasterskie ks. Andrzeja. O g. 16.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Nadzwyczajnych Szafarzy rozdawania Komunii Św. i ich Rodzin, a po Mszy św. odbędzie się coroczne spotkanie na plebanii.
 
Konkurs muzyczny i plastyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
czwartek, 27 listopada 2014 08:35

KONKURS MIKOŁAJKOWY

 
Zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez Radę Dzielnicy Szczepanowice-Wójtowa Wieś na przygotowanie i wykonanie najpiękniejszej kolędy Bożonarodzeniowej, który odbędzie się w sobotę 6 grudnia br. o g. 10.00 oraz w konkursie na wykonanie szopki Bożonarodzeniowej, który odbędzie się w sobotę 13 grudnia br. o g. 10.00. Wszystkie konkursy odbędą się w salkach katechetycznych przy parafii Św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. Szczegóły dotyczące konkursów znajdują się na parafialnej stronie internetowej oraz na facebook'owym profilu Rady Dzielnicy Szczepanowice-Wójtowa Wieś.
Regulamin konkursów
 
Dzień Św. Mikołaja PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 01 grudnia 2014 08:54

SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM

 
W sobotę 6 grudnia obchodzimy w Kościele wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Jak co roku pragniemy pomóc św. Mikołajowi w przygotowaniu paczek dla DZIECI, CHORYCH, SAMOTNYCH i SENIORÓW naszej parafii oraz DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Pomimo, że odbyła się charytatywna zabawa wspierająca ten zbożny cel, zwracamy się z prośbą do POZOSTAŁYCH PARAFIAN o dary typu: jabłka, mandarynki, pomarańcze, banany, orzechy, słodycze, chrupki. Chciejmy ponownie sprawić tyle radości tym, którzy na ten gest serca z naszej strony oczekują. W intencji tych Dobrodziejów odprawimy Mszę św. w sobotę 6 grudnia o g. 6.30. Św. Mikołaj i jego prześwietna świta odwiedzi tradycyjnie dzieci naszej parafii, które będą się gromadzić razem z rodzicami i dziadkami w odpowiednich miejscach w parafii. Zachęcamy młodzież naszej parafii do pomocy w przygotowaniu paczek w czwartek 4 grudnia od g. 16.00 w salce parafialnej. Szczegółowy harmonogram odwiedzin św. Mikołaja znajdziemy klikając poniżej na "Plan odwiedzin św. Mikołaja".
Plan odwiedzin św. Mikołaja
 
Czas Adwentu 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 26 listopada 2014 13:00

ŚWIĘTY CZAS ADWENTU

 
I Niedziela Adwentu 30 listopada rozpoczyna w całym Kościele Okres Adwentu, który jest przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia oraz do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Rozpoczyna się także Nowy Rok Duszpasterski pod hasłem: "Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię". Z woli papieża Franciszka od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku do 2 lutego roku 2016 w całym Kościele będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego pod hasłem: "Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj". W naszym kościele od 1 grudnia zapraszamy wszystkich na Msze św. roratnie z kazaniami: dorosłych o g. 6.30, a dzieci i młodzież o g. 18.00. Najmłodsze dzieci przynoszą ze sobą lampiony. W tym roku główną bohaterką i przewodniczką adwentowego czuwania i oczekiwania będzie Św. Teresa z Avila (Teresa Wielka, Teresa od Jezusa). W październiku br. w Hiszpanii rozpoczęły się uroczystości 500-lecia jej urodzin. Na każdych roratach dzieci będą otrzymywały obrazki do wklejania na specjalną planszę, a na stronie internetowej będą zamieszczane zdjęcia dotyczące św. Teresy, przygotowane przez redakcję Małego Gościa.
 

ŚW. TERESA Z AVILA - tutaj

MAŁY GOŚĆ - tutaj

 
Kiermasz Adwentowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 29 listopada 2014 11:35

CZAS NA KIERMASZ

 
W sobotę 29 listopada o g. 18.00 i w niedzielę 30 listopada przed naszym kościołem będzie organizowany Kiermasz Adwentowy. Będzie można nabyć: świąteczne pierniki, świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom", opłatki Bożonarodzeniowe oraz piękne wieńce i stroiki adwentowe. Kiermasz Adwentowy tym razem poprowadzą parafianie z dzielnicy SZCZEPANOWICE. Parafian z pozostałych dzielnic parafii prosimy o pomoc i aktywne włączenie się do kiermaszu. Zakupione świece, wieńce i stroiki adwentowe będą poświęcone w kościele na zakończenie każdej Mszy św. ZAPRASZAMY!
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 41

POLECAMY

ODWIEDZINY/STATYSTYKI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj542
mod_vvisit_counterTen tydzień11735
mod_vvisit_counterOstatni tydzień5901
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc11735
mod_vvisit_counterWszystkie1224477

Aktualnie: gości 10 połączonych
Dzisiaj: Mar 04, 2015

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Valid XHTML and CSS.