Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
16 Opolskie Betlejem PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
czwartek, 25 grudnia 2014 10:25

SZCZEPANOWICKIE BETLEJEM

 
Już po raz 16 na placu plebanijnym parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach zostało wzniesione Opolskie Betlejem-Żywa Szopka Bożonarodzeniowa. Dzięki pomocy kilkunastu chętnych parafian po kierownictwem p. Andrzeja Toczka udało się z Bożą pomocą przygotować tegoroczną szopkę, która w tym roku ma przesłanie bardziej duszpasterskie-duchowe. Jest znacznie mniej zwierząt niż to bywało w latach ubiegłych. W Szopce Betlejemskiej znajduje się tradycjnie Święta Rodzina z Nazaretu, jest gwiazda betlejemska, żołnierze króla Heroda, a w centrum żłóbek z Dzieciątkiem Jezus. Wykorzystano też wiele elementów ruchomych z poprzednich lat. Na froncie całej zabudowy zostały zamieszczone specjalne modlitwy np. żony, matki, ojca, męża, człowieka bezrobotnego. W scenerii szopki zostało również przygotowane specjalne miejsce na Krzyż i Ikonę Matki Bożej Światowych Dni Młodzieży 2016. Natomiast w kościele w Betlejemskim Żłóbku znajduje się figurka Dzieciątka Jezus z Ziemi Świętej (na zdjęciu), którą ofiarowała pewna rodzina. Dzieciątko było uroczyście wnoszone do żłóbka na początku Pasterki o g. 16.00 i 24.00, którym przewodniczył ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki w koncelebrze ks. Adama Jankowskiego i ks. Łukasza Kniecia.
 

OPOLSKIE BETLEJEM - tutaj

ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ KOŚCIOŁA - tutaj

BUDOWA OPOLSKIEGO BETLEJEM - tutaj

RADIO DOXA - tutaj

 
Wigilia dla Potrzebujących m. Opola PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 23 grudnia 2014 08:28

OPOLSKA WIGILIA

 
W poniedziałek 22 grudnia o g. 16.00 rozpoczęła się 22 Wigilia dla osób samotnych, bezdomnych i potrzebujących miasta Opola, w której uczestniczyło 1450 osób. Spotkanie odbyło się tym razem w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu /za C.H. Karolinka/, któremu przewodniczył ks. biskup Andrzej Czaja, ordynariusz opolski. Obecne były również władze miejskie, które zorganizwały dowozy autobusami dla uczestników wigilii. Jak co roku na opolskiej wigilii był opłatek, modlitwa, ciepły posiłek oraz paczki dla dorosłych i dzieci. Oprawę muzyczną przygotowała Orkiestra i Chór parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach oraz Zespół Szwarne Dziołchy z Górażdży. Wigilię dla Potrzebujących miasta Opola organizuje Stowarzyszenie "Wigilia dla Samotnych i Bezdomnych" przy pomocy wolontariuszy. Pomysłodawcą wigilii jest ks. prałat Zygmunt Lubieniecki, proboszcz parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. Więcej tutaj
 

22 WIGILIA OPOLSKA W CWK - filmik

KURIER OPOLSKI - tutaj

RADIO DOXA - tutaj

O WIGILII NA PORTALU E.KAI.PL - tutaj

 

 
Duszpasterstwo Młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 21 grudnia 2014 21:28

WIGILIA DLA MŁODZIEŻY

 
We wtorek 23 grudnia o g. 19.00 zapraszamy młodzież z kl. II i III gimnazjum na Nabożeństwo Adwentowe z okazją do Spowiedzi św. O g. 20.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie wigilijne dla młodzieży naszej parafii, która sama zaproponowała zorganizowanie spotkania dla całej młodzieży. Przygotowania już od. g. 18.00. ZAPRASZAMY.
 
DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY - tutaj
 
Spowiedź świąteczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
czwartek, 18 grudnia 2014 08:12

SAKRAMENT POKUTY

 

Przed świętami Bożego Narodzenia okazja do spowiedzi św. jest codziennie przy okazji Mszy św.: od g. 6.15 i 17.45 oraz w następujące dni:

- NIEDZIELA 21 grudnia w czasie każdej Mszy św.

- PONIEDZIAŁEK 22 grudnia od g. 17.00 do 19.00

- WTOREK 23 grudnia od g. 17.00 do 19.00.

 Nie odkładajmy spowiedzi św. na ostatnią chwilę!

 
Duszpasterstwo LSO-Kadzidełko PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 20 grudnia 2014 20:27

GAZETKA DLA LSO

 
W sobotę 20 grudnia został wydany kolejny numer - już 17 - KADZIDEŁKA - gazetki  świątecznej dla Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym numerze znajdują się m.in. życzenia świąteczne dla wszystkich Ministrantów i ich Rodzin, plan służby Mszy św. na Święta Bożego Narodzenia, Zakończenie Starego Roku 2014, Nowy Rok 1 stycznia 2015 i uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli tzw. Święto Trzech Króli. W gazetce znajdują się również wierszyki kolędowe, które Ministranci recytują w domach i mieszkaniach naszych Parafian w czasie Odwiedzin Duszpasterskich-Kolędy. Są to swoistego rodzaju Jasełka Bożonarodzeniowe - słowa Trzech Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy oddali hołd Bożej Dziecinie. Wszystkim Lektorom i Ministrantom, którzy w czasie tegorocznego ADWENTU bardzo gorliwie pełnili, pełnią i nadal będą pełnić swoją Służbę przy Oltarzu, bardzo serdecznie dziękujemy i szczere BÓG ZAPŁAĆ!!!!!
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 41

POLECAMY

ODWIEDZINY/STATYSTYKI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj559
mod_vvisit_counterTen tydzień6971
mod_vvisit_counterOstatni tydzień12226
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc39820
mod_vvisit_counterWszystkie1252562

Aktualnie: gości 9 połączonych
Dzisiaj: Mar 27, 2015

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Valid XHTML and CSS.