Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Spektakl teatralny PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 26 maja 2014 09:30

ŚW. FRANCISZEK

 
1 czerwca to VII Niedziela Wielkanocna - w Kościele obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Grupa terapeutyczna i Pracownicy DPS dla Kombatantów serdecznie zapraszają na spektakl pt. „Św. Franciszek z Asyżu – droga do nawrócenia" w niedzielę 1 czerwca o g. 15.00 w salce katechetycznej parafii pw. Świętego Józefa w Opolu – Szczepanowicach. Występują: Św. Franciszek – Arkadiusz Manulewicz, Św. Klara – Ewa Sikorska, Ojciec św. Franciszka – Edward Jabłoński, Matka św. Franciszka – Maria Derewieńczuk, Papież – Aleksander Nawrot, Ubogie kobiety – Józefa Czech, Maria Pilarska, Grażyna Idzik, Joanna Koralewska, Jadwiga Kocot, Kobiety na targu – Janina Brzezińska, Kazimiera Chrabąszcz, Kobieta nawrócona – Edyta Raczkowska, Piotr – Filomena Zienkiewicz Bernard – Stanisław Ryczek, Leon – Edyta Raczkowska, Chrystus – Filomena Zienkiewicz, Narrator – Krystyna Abramowicz, Reżyser – Magdalena Kowal, Kostiumy – Jadwiga Jura, Scenografia – Kazimiera Chrabąszcz, Obsługa sprzętu – Norbert Cichos, Wiktor Gałka.
Nabożeństwa niedzielnego o g. 15.30 w naszym kościele wyjątkowo nie będzie.
 
DPS DLA KOMBATANTÓW W OPOLU - tutaj
 
Duszpasterstwo Rodzin PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 26 maja 2014 07:19

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

 

Jedną z inicjatyw trwającego Metropolitalnego Święta RodzinyMarsze dla Życia i Rodziny odbywające się od kilku lat na przełomie maja i czerwca. 
"Rodzina Miłością Wielka" to hasło obchodzonego w naszej Matropolii Roku Rodziny. Taką rodziną powinniśmy się radować i ją promować. Zapraszam więc 1 czerwca do licznego udziału w Marszach dla Życia i Rodziny, które w tym roku przejdą ulicami miast: Opola, Kędzierzyna-Koźla, Kluczborka, Nysy, Raciborza i Otmuchowa. Będzie to kolejna szczególna okazja do radosnego dawania świadectwa, że rodzina oparta na trwałym związku mężczyzny i kobiety jest nie tylko właściwym miejscem, gdzie rodzi się człowiek, ale również pierwszym i podstawowym środowiskiem jego życia, wzrastania i uświęcania. Wszystkim uczestnikom i organizatorom Marszów z serca błogosławię.
 
+ Andrzej Czaja, biskup opolski 
 
W Opolu Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się w niedzielę 1 czerwca o g. 13.30 na Placu Katedralnym, a zakończy się Piknikiem Rodzinnym na Placu Kopernika.
 
WIĘCEJ O MARSZACH - tutaj
Zobacz plakat
 
40 dni po Zmartwychwstaniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 27 maja 2014 06:55
CHRYSTUS W NIEBO WSTĘPUJE

 

Wniebowstąpienie Pańskie – wstąpienie do nieba zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. Jako święto chrześcijańskie obchodzone corocznie w 40. dniu od Zmartwychwstania Pańskiego (czwartek). W Polsce w Kościele rzymskokatolickim uroczystość ta – zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów – od 2004 r. obchodzona jest w VII Niedzielę Wielkanocną; w tym roku przypada 1 czerwca. Wniebowstąpienie jest ukoronowaniem i zakończeniem życia ziemskiego Jezusa oraz Jego triumfem. Jezus przez 40 dni po swoim zmartwychwstaniu przebywał wśród uczniów. Po upływie tego czasu Apostołowie udali się razem na Górę Oliwną. W obecności uczniów Jezus uniósł się w górę i zniknął. Wniebowstąpienie Jezusa Chrystusa opisują: Ewangelia Marka, Ewangelia Łukasza oraz Dzieje Apostolskie. W tym dniu przed wszystkimi kościołami w Polsce odbędzie się coroczna zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

 
Duszpasterstwo Młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 20 maja 2014 07:17

DNI SKUPIENIA

 

W piątek 23 maja młodzież z 2 klas gimnazjum wyjeżdża na rekolekcje na Górzę Św. Anny przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania, które potrwają do niedzieli 25 maja. Tym razem ich treścią będzie tajemnica Kościoła. Celem rekolekcji jest nie tylko przekazanie wiedzy, ale przede wszystkim danie możliwości doświadczenia tego, o czym będą one mówić. Oprócz Ks. Łukasza rekolekcje poprowadzi 5 Animatorów. Wszystkim uczestnikom życzymy Bożego błogosławieństwa i Darów Ducha Świętego.
 
DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY - tutaj
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 49

Liturgia Słowa

Liturgia Słowa na dziś Liturgia Słowa na dziś

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Odwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj296
mod_vvisit_counterTen tydzień2179
mod_vvisit_counterOstatni tydzień10809
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc978
mod_vvisit_counterWszystkie913253

Aktualnie: gości 10, 
botów 1 połączonych
Dzisiaj: Wrz 02, 2014

Valid XHTML and CSS.