Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Nowy Animator LSO PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 13 września 2014 08:35

NOWY ANIMATOR LSO

 
W sobotę 13 września o g. 8.15 do 9.00 odbyło się kolejne i pierwsze spotkanie formacyjno-liturgiczne dla kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Kolejne, ponieważ spotkania dla kandydatów już się odbywały, a pierwsze, bo poprowadził je Pan Andrzej Toczek - nowy Animator. Pan Andrzej to nasz Parafianin (były Lektor i Ministrant), który od wielu lat jest bardzo zaangażowany w rozwój życia religijnego naszej Wspólnoty Parafialnej i to na wielu płaszczyznach. Jest dobrze znany chociażby z organizacji powstania Żywej Szopki Bożonarodzeniowej, prowadzenia akcji Św. Mikołaja i Festynu Dożynkowego czy wielu innych przedsięwzięć dla dobra lokalnej społeczności naszej parafii, ale nie tylko. Pełni także posługę Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej i cieszy się dobrą opinią. Od września br. wyraził chęć bliższej współpracy z Opiekunem Ministrantów i Lektorów. Dlatego w każdą sobotę od g. 8.15 w salce parafialnej będzie prowadził spotkania formacyjno i lliturgiczne w kościele dla nowych kandydatów do LSO oraz pomagał opiekunowi ks. Adamowi. Panu Andrzejowi bardzo dziękujemy za tę pomoc i poświęcony czas oraz życzymy Bożego błogosławieństwa, dużo radości i Darów Ducha Św. w pełnieniu ważnej funkcji Animatora LSO.
Zapraszamy nowych kandydatów i kandydatki do zapisywania się do grup LSO: Dzieci Maryi, Scholi, Komentatorek, Lektorów i Ministrantów oraz Młodzieży. Kontakt z księżmi lub animatorami.
 
GALERIA - tutaj
 
Nabór do orkiestry parafialnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 08 września 2014 08:16

ZAPRASZAMY DO ORKIESTRY

 
Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych Parafii Św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach i okolic do nauki gry na instrumentach dętych oraz do gry w naszej orkiestrze. Naukę prowadzić będą wykwalifikowani nauczyciele. Rozpoczęcie zajęć we wrześniu br. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z p. Arturem Szymaniec (tel. 601 067 038) lub na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Orkiestra na facebooku - tutaj

ORKIESTRA PARAFIALNA - tutaj

 

 
Jubileusz-Dożynki-Żniwniok 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 01 września 2014 11:48

JUBILEUSZ KOŚCIOŁA I DOŻYNKI

 

Drodzy Parafianie i mili Goście! Zakończył się czas wakacji i urlopów. Dla wielu ROLNIKÓW był to okres bardzo intensywnych prac polowych - żniw i zbiorów. Dziękując Bogu za tegoroczne urodzaje, za dobrą pogodę, doceniając wielki trud naszych ROLNIKÓW, pragniemy im złożyć podziękowanie, godnie przeżywając w niedzielę 7 września br. JUBILEUSZ 85-LECIA KOŚCIOŁA ORAZ DOŻYNKI-ŻNIWNIOK. ZAPRASZAMY Was Kochani Rolnicy, Wasze Rodziny, wszystkich Parafian i Gości z Opola i okolic do wspólnego przeżywania tej uroczystości. Korowód dożynkowy rozpoczniemy już o g. 8.30 w dzielnicy Wójtowa Wieś. Tym samym ogłaszamy konkurs na najpiękniej przyozdobioną posesję na trasie korowodu. Suma Jubileuszowo-Dożynkowa w naszym kościele będzie odprawiona o g. 10.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Rudolfa Pierskały, który wygłosi Słowo Boże. Po Mszy św. każda rodzina zostanie obdarowana chlebkiem dożynkowym. Na pozostałych Mszach św. kazania wygłosi Ks. Waldemar Musioł, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Opolu. O g. 15.00 na placu plebanijnym rozpocznie się FESTYN DOŻYNKOWY. Program bardzo atrakcyjny, wiele dobrej muzyki, gier i konkursów. Wystąpią m.in.: Orkiestra parafialna i młodzieżowa w koncercie Jubileuszowym, znani i lubiani Janusz i Dominika Żyłka z recitalem, piosenkarka Andrea znana z TV Silesia, mażoretki z Prószkowa, szkoła tańca „Flash Dance", kabaret „Chrupka S.A.", dzieci parafii w „Mini Play-Back Show", Bractwo Rycerskie w walkach pokazowych, znani opolscy sportowcy. Weźmiemy także udział w zawodach strongmanów, akrobatyce rowerowej, pokazie mody śląskiej, turniejach rodzinnych i pokazach strażackich, w licytacji koszulek piłkarskich z podpisami Mistrzów Świata reprezentacji Niemiec wraz z certyfikatem, koszulki piłkarza Borusii Dortmund Kuby Błaszczykowskiego, reprezentacji Polski Łukasza Piszczka i reprezentacji Polski Mistrzostw Świata w Siatkówce z podpisami reprezentantów. W Kole Fortuny, gdzie wszyscy wygrywają wiele bardzo cennych nagród, m.in.: wyjazd do Pragi, tablet multimedialny, rowery górskie itp. Będzie również wesoły słoń i jazda bryczkami, wspaniała zabawa taneczna z niespodziankami, grać będzie zespół „Magnetic". Stoiska z grilem, grochówką i napojami przygotują Strażacy OSP w Opolu-Szczepanowicach.

CEL jest CHARYTATYWNY!

 Serdecznie zapraszamy z bliska i daleka!!!

DUSZPASTERZE PARAFII ŚW. JÓZEFA

 

POBIERZ PROGRAM - tutaj

 
Pielgrzymka Jubileuszowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 31 sierpnia 2014 05:53

POZDROWIENIA OD ŚW. ANNY

 
W sobotni wieczór 30 sierpnia z Góry Św. Anny dotarły do nas pozdrowienia oraz zdjęcie grupy pieszych pielgrzymów z naszej parafii. Pozdrowienia i zdjęcie grupy pielgrzymkowej wysłał ks. Łukasz Knieć - duchowy przewodnik grupy. W Pielgrzymce Jubileuszowej wzięło udział ponad 100 osób, w większości były to młode rodziny, również dzieci i młodzież z Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim uczestnikom 85 Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymki do babci Anny - na Górę ufnej modlitwy, za wszystkie zanoszone dziękczynienia i prośby oraz zaangażowanie składamy serdeczne Bóg zapłać. Następna pielgrzymka już za rok!
 
Rok Szkolno-Katechetyczny 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 29 sierpnia 2014 13:05

WITAJ SZKOŁO

 

W poniedziałek 1 września dzieci, młodzież i nauczyciele rozpoczynają Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny 2014/2015. O g. 7.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji Przedszkolaków, Dzieci Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz ich Rodziców, Nauczycieli i Katechetów z błogosławieństwem uczniów klas I i poświęceniem przyborów szkolnych, w tym tornistrów. Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy dzieci szkolne i młodzież gimnazjalną na cotygodniową Mszę św. szkolną w CZWARTKI o g. 17.00 z konkursem religijno-sportowym. Młodzież naszej parafii bardzo serdecznie zapraszamy na Msze św. młodzieżowe w I i III PIĄTKI miesiąca o g. 19.00. Z nowym rokiem katechetycznym ruszają także spotkania formacyjno-sportowe grup dziecięcych i młodzieżowych należących do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Wspólnoty parafialnej: Dzieci Maryi, Komentatorek, Scholi, Lektorów i Ministrantów. Nowych kandydatów i kandydatki chcących należeć do tych grup (od kl. II szkoły podstawowej), prosimy o kontakt z księżmi wikarymi lub animatorkami grup.

ZESPÓŁ DUSZPASTERSKI

Wasi Duszpasterze

Ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki

Ks. Adam Jankowski i Ks. Łukasz Knieć

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 40

Liturgia Słowa

Liturgia Słowa na dziś Liturgia Słowa na dziś

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Odwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj477
mod_vvisit_counterTen tydzień7130
mod_vvisit_counterOstatni tydzień17477
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc43538
mod_vvisit_counterWszystkie1059121

Aktualnie: gości 3 połączonych
Dzisiaj: Lis 28, 2014

Valid XHTML and CSS.