Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Pielgrzymka do Trzebnicy i Wrocławia PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 05 października 2014 11:59

BYĆ CZŁOWIEKIEM "CARITAS"

 

W sobotę 4 października br. odbyła się autokarowa parafialna Pielgrzymka do Sanktuarium Św. Jadwigi Śl. w Trzebnicy k/Wrocławia, w której uczestniczyło 55 osób, w większości z naszej parafii oraz z Ozimka, Lewina Brzeskiego, Groszowic i Winowa. W pierwszą sobotę października w Trzebnicy odbywa się Pielgrzymka Parafialnych Zespołów Caritas i Wolontariuszy Diecezji Opolskiej. W tym roku pielgrzymce przewodniczył ks. biskup Andrzej Czaja, który w homilii podkreślił, że posługa "Caritas", czyli miłości rozpoczyna się najpierw w rodzinie. Po Mszy św. w bazylice i oddaniu czci relikwiom św. Jadwigi, do naszej grupy podszedł ks. biskup Andrzej Czaja pozdrawiając wszystkich Pielgrzymów oraz całą Parafię, po czym wyraził zgodę na wspólne zdjęcie. Św. Jadwiga jest patronką dzieł miłosierdzia oraz główną patronką Śląska, uroczystość przypada 16 października. Po wysłuchaniu konferencji pt. "Profil duchowy współpracownika Caritas" Pielgrzymi uczestniczyli w Drodze Krzyżowej w Lasku Bukowym. Na zakończenie jednodniowej pielgrzymki grupa udała się do Katedry św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu. Duchowym opiekunem 55 pątników był ks. Adam. Wszystkim Pielgrzymom za aktywny udział oraz modlitewną postawę chrześcijanina składamy serdeczne "Bóg zapłać". Do następnej wspólnej pielgrzymki!

 

GALERIA - tutaj

 
85 Rocznica Poświęcenia Kościoła PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 03 października 2014 14:10

85 ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

 
Rok Pański 2014, który przeżywamy jest dla naszej Parafialnej Wspólnoty czasem wielkiego dziękczynienia Panu Bogu i ludziom, ponieważ obchodzimy Jubileusz 85 lat istnienia kościoła i parafii Św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. W niedzielę 5 października br. w czasie każdej Mszy św. będziemy się modlić się za wszystkich Budowniczych, Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego kościoła, za Duszpasterzy i Siostry Zakonne oraz za Parafian żyjących i zmarłych z okazji 85 rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Plany budowy kościoła dla mieszkańców Szczepanowic, Wójtowej Wsi, Winowa oraz sąsiednich miejscowości powstały już w XIX wieku. Zrealizowano je dopiero w latach 20 XX w. Olbrzymi wpływ na to miał ówczesny Proboszcz parafii św. Krzyża w Opolu, Ks. Prałat Józef Kubis. Z jego inicjatywy wybudowano kościół w Luboszycach, jako drugi został wybudowany kościół św. Piotra i Pawła w Opolu. Trzeci kościół wybudowany przez Ks. Prałata Kubisa to właśnie kościół św. Józefa w Szczepanowicach (1928-1929).
"Wybrałem i uświęciłem tę świątynię, aby moja obecność trwała tam na wieki".
 
GALERIA KOŚCIOŁA  - tutaj
 
Duszpasterstwo Młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 01 października 2014 13:47

CZUWANIE W PRUDNIKU

 
W piątek 3 października br. w Prudniku zostanie uroczyście rozpoczęty Prudnicki Rok Prymasowski w 60 rocznicę uwięzienia Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego w tym mieście w klasztorze OO Franciszkanów. W tym dniu o g. 19.00 w Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Prudniku odbędzie się Czuwanie dla Młodzieży parafii dekanatu prudnickiego z ok. rozpoczynającego się Prudnickiego Roku Prymasowskiego pod hasłem: "Wolność, Kocham i Rozumiem". Na to wyjątkowe spotkanie w Prudniku, gdzie był więziony Kard. Wyszyński, wyjeżdża również młodzież naszej parafii wraz z ks. Łukaszem, Duszpasterzem Młodzieży oraz Koordynatorem ŚDM Kraków 2016 r. Młodzież bardzo zachęcamy do wyjazdu na piątkowe wieczorne czuwanie.
 

Bota fe - tutaj

DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY - tutaj

 
Pielgrzymka do Grobu Św. Jadwigi Śl. PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 08 września 2014 12:56

PIELGRZYMKA JESIENNA

 
W sobotę 4 października br. orgranizujemy parafialną autokarową Pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Jadwigi Śl. w Trzebnicy k/Wrocławia. Zapisy chętnych na pielgrzymkę jesienną rozpoczęły się w niedzielę 7 września po każdej Mszy św. w zakrystii. Wyjazd w sobotę 4 października o g. 7.30 z placu plebanijnego, a powrót w godzinach wieczornych, planowany jest także pobyt we Wrocławiu. Koszt przejazdu od. 1 os. wynosi 30 zł. Każdego roku w pierwszą sobotę miesiąca października w Trzebnicy odbywa się Pielgrzymka Parafialnych Zespołów Caritas i Wolontariuszy diecezji opolskiej. Przygotowany jest specjalny program dla wszystkich uczestników. W tym szczególnym miejscu do którego będziemy pielgrzymować znajduje się Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy – zespół klasztorny wraz z bazyliką pod wezwaniem św. Jadwigi i św. Bartłomieja, będący co najmniej od początku XIV w. sanktuarium w związku z obecnością w bazylice grobu św. Jadwigi. Św. Jadwiga jest główną patronką Śląska, uroczystość przypada 16 października. Duchowym opiekunem 55 os. grupy pielgrzymów będzie ks. Adam Jankowski. Wszystkim Pielgrzymom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki św. Jadwigi Śl. i duchowych przeżyć.
 
DUSZPASTERSTWO PIELGRZYMKOWE - tutaj
 
Odmawiamy Różaniec PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 29 września 2014 07:39

MODLITWA RÓŻAŃCOWA

 
Przed nami miesiąc październik. Wierni gromadzą się w kościołach i kaplicach na wspólnotowej modlitwie różańcowej, żeby oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie, która uczy nas jak żyć i realizować Boży zamysł. Różaniec święty dobrze rozumiany jest wezwaniem skierowanym do nas, byśmy wobec zbawiającego Boga szczerze otwierali serca za przykładem Matki Najświętszej i czynnie współdziałali ze zbawczym dziełem Chrystusa. Biegnijmy do niej szczerym sercem, bo od Niej wszystko otrzymujemy. Oto słowa Ojca Św. Franciszka: Zdałem sobie sprawę z prawdziwego znaczenia słów, jakie Matka Boża z Guadalupe skierowała do św. Juana Diego: „Nie lękaj się, czyż nie jestem twoją Matką?". Zrozumiałem obecność Maryi w życiu Papieża (św. JP II). Od tej chwili odmawiam codziennie 15 tajemnic różańca.
Zapraszamy wszystkich Parafian, również dzieci i młodzież do licznego udziału w tegorocznych Nabożeństwach Różańcowych: w tygodniu o g. 17.30, a w niedziele o 15.30. Powierzmy nasze życie Matce Bożej, oddając Jej wstawiennictwu nasze intencje, szczególnie wszystkie rodziny naszej parafii.
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 40

Liturgia Słowa

Liturgia Słowa na dziś Liturgia Słowa na dziś

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Odwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1074
mod_vvisit_counterTen tydzień1074
mod_vvisit_counterOstatni tydzień36415
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc55689
mod_vvisit_counterWszystkie1116917

Aktualnie: gości 11, 
botów 1 połączonych
Dzisiaj: Gru 21, 2014

Valid XHTML and CSS.