Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Święto Przemienienia PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 02 sierpnia 2014 07:17

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

 
6 sierpnia Kościół obchodzi liturgicze Święto Przemienienia Pańskiego. Ewangelia czytana w tym dniu prowadzi nas wraz z Chrystusem, Piotrem, Jakubem i Janem na górę Tabor. Tam Chrystus przemienił się wobec swoich Apostołów. Jego twarz zajaśniała jak słońce, a szaty stały się olśniewająco białe. Apostołowie byli zachwyceni, choć poznali jedynie niewielki odblask wiecznej chwały Ojca, w której po swoim zmartwychwstaniu zasiadł Jezus. To wydarzenie pozostało tajemnicą dla pozostałych uczniów - dowiedzieli się o nim dopiero po wniebowstąpieniu Jezusa. Chrystus obiecuje, że będziemy królować razem z Nim tam, gdzie - za Piotrem - będziemy powtarzać: "Mistrzu, jak dobrze, że tu jesteśmy". Warunkiem jest to, abyśmy już teraz pamiętali o tym, co dla nas przygotował Bóg, i abyśmy każdego dnia karmili się Jego Słowem i Ciałem.
 
Góra Św. Anny PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 30 lipca 2014 07:51

ODPUST U ŚW. ANNY

 
W sobotę i niedzielę 26/27 lipca na Górze Św. Anny uroczyście świętowano Odpust ku czci Św. Anny - głównej patronki diecezji opolskiej. Na odpust na Górę Św. Anny pielgrzymują kolejne pokolenia. Na Górę Św. Anny idąc pieszo dotarły grupy z Gogolina, Dolnej, Cisowej, Grodziska, Januszkowic, Jasionej, Żyrowej, Malni, Kadłuba, Kłodnicy, Leśnicy, Poręby, Raszowej, Łąk Kozielskich, Rozmierzy i Rozmierki, Suchej, Szymiszowa, Rożniątowa, Rozwadzy, Krępnej, Wysokiej, Zalesia Śl., Licheni, Zdzieszowic, Żywocic i Strzelec Opolskich. Wielu pątników przyjechało samochodami bądź na rowerach. Odpustowej Sumie w grocie lurdzkiej przewodniczył abp Damian Zimoń, emerytowany metropolita katowicki, a homilię wygłosił bp. Rudolf Pierskała. Opowiadając o wartości rodziny, ludzi starszych i potrzebie okazywania im szacunku, opieki i cierpliwości przytoczył osiem błogosławieństw starszego człowieka. Zwolnić przy nich tempo, nie poganiać, okazać wyrozumiałość, wysłuchać, pamiętać o nich - to zadania dla wszystkich.
www.opole.gosc.pl
 
GALERIA - tutaj
 
Wakacje 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 27 lipca 2014 15:46

OBÓZ WAKACYJNY

 
W dniach od 31 lipca do 4 sierpnia blisko 100-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z opiekunami udaje się na obóz wakacyjny do Ośrodka Wypoczynkowego Caritas Archidiecezji Częstochowskiej w Poniku. Ponik to miejscowość położona w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w bliskości tajemniczych zamków ze szlaku Orlich Gniazd, niedaleko Janowa i Złotego Potoku. Wyjazd  w czwartek 31 lipca w godzinach porannych z placu plebanijnego, w powrót w poniedziałek 4 sierpnia w godzinach popołudniowych. W tym roku opiekunem duchowym będzie nasz wikariusz ks. Łukasz Knieć. Wszystkim uczestnikom obozu życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku, aby w tym miejscu nabrali sił i radości do dalszej gorliwej służby przy Ołtarzu Pańskim. Na zdjęciu grupa dzieci i młodzieży w Ośrodku Wczasowo-Rekolekcyjnym im. JP II w Zakrzowie w Archidiecezji Krakowskiej w 2013 r.
 
 
Ks. Neoprezbiter PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 23 lipca 2014 09:29

KS. NEOPREZBITER

 
W dniach od 28 lipca do 17 sierpnia w naszej parafialnej wspólnocie będzie przebywał tegoroczny Neoprezbiter ks. Dariusz Domerecki, który pochodzi z Suchej k/Strzelec Op. Znamy go z praktyki diakońskiej przygotowującej do święceń kapłańskich, którą odbywał w okresie Wielkiego Postu. W tym czasie ks. Darek będzie pełnił wśród nas wakacyjne zastępstwo duszpasterskie, w niedzielę 10 sierpnia wygłosi kazania i po Mszach św. udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Ks. Dariusz razem ze swoimi kolegami kursowymi przyjął święcenia kapłańskie 7 czerwca br. w Katedrze Opolskiej z rąk ks. biskupa Andrzeja Czai, ordynariusza opolskiego. Od 28 sierpnia rozpocznie posługę jako wikariusz w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Prudniku. W tym dniu kapłani diecezji opolskiej na mocy dekretów ks. biskupa rozpoczynają swoją posługę i pracę na nowych placówkach jako proboszczowie, wikariusze oraz w instytucjach diecezjalnych. Ks. Dariuszowi życzymy dobrego i błogosławionego przeżycia czasu posługi duszpasterskiej w naszej parafii.

 

GALERIA PRYMICJI KS. DARKA - tutaj

GALERIA Z PRAKTYKI KS. DARKA - tutaj

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 49

Liturgia Słowa

Liturgia Słowa na dziś Liturgia Słowa na dziś

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Odwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1659
mod_vvisit_counterTen tydzień24304
mod_vvisit_counterOstatni tydzień9290
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc62295
mod_vvisit_counterWszystkie1014461

Aktualnie: gości 5, 
botów 4 połączonych
Dzisiaj: Paź 30, 2014

Valid XHTML and CSS.