Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Apel Biskupa Opolskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 31 lipca 2016 18:49

CZYNIĆ MIŁOSIERDZIE

 
Drodzy Diecezjanie, w ostatnich tygodniach nad wieloma miejscowościami naszej diecezji przechodziły gwałtowne wichury i ulewy. Dnia 11 lipca br., w godzinach wieczornych, w parafii Koźle-Rogi przeszła trąba powietrzna. Nawałnica uszkodziła ponad 30 dachów, a woda zalała sufity, podłogi, meble, zniszczyła dobytek. W pierwszym odruchu wrażliwości serca, Caritas Diecezji Opolskiej przekazała za pośrednictwem Parafii natychmiastową pomoc dla ofiar wichury w wysokości 20 tys. zł. Wyrządzone szkody są jednak dużo większe, a prośby o pomoc napływają także z innych miejscowości. Polecając wszystkich poszkodowanych Maryi Pocieszycielce Strapionych, proszę Was Drodzy Diecezjanie o konkretny gest miłosierdzia. W niedzielę, 7 sierpnia br. przed wszystkimi kościołami naszej diecezji zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla ofiar anomalii pogodowych. Zebrane fundusze przeznaczymy na usuwanie skutków nawałnic i wsparcie poszkodowanych w ich powrocie do normalnego życia.
 

WASZ BISKUP + Andrzej Czaja

 
 
 
ŚDM Opole-Kraków 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 01 sierpnia 2016 11:16

DNI MŁODZIEŻY JUŻ ZA NAMI

 
Pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie i ciężko było się z nimi rozstać. Tak pielgrzymów z Panamy zapamiętają z pewnością mieszkańcy Głogówka. Podczas Dni w Diecezjach gościli u siebie grupę kilkudziesięciu gospodarzy kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Pielgrzymów z Panamy gościła również parafia w Gościęcinie. Teraz sytuacja może się odwrócić i my w 2019 r. będziemy mieli okazję pokochać Panamę. Więcej tutaj.
 
Zdjęcie i tekst: doxa.fm
 

PRZELOT PAPIEŻA NAD OPOLSZCZYZNĄ - tutaj

PAPIEŻ UCZYŁ MIŁOSIERDZIA - posłuchaj

DOBRY PRZEKAZ DO MŁODZIEŻY - posłuchaj

ZACHĘTA DO DZIAŁANIA - posłuchaj

 
Zakończenie 31 ŚDM w Krakowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 31 lipca 2016 13:32

ŚDM 2019 W PANAMIE

 
Do zaangażowania w rozwój innej ludzkości, nie czekając na oklaski, ale poszukując dobra dla niej samej, zachęcił młodych Franciszek podczas Eucharystii na Campus Misericordiae w Brzegach. Na Mszy św. Posłania w niedzielę 31 lipca o g. 10.30 wieńczącej 31. Światowe Dni Młodzieży papież apelował: "Nie zatrzymujcie się na powierzchni rzeczy i nie ufajcie światowym liturgiom pozorów, „makijaży" duszy, aby wydawać się lepszymi!". Papież ogłosił, że następny ŚDM, po dwóch uprzednich na poziomie diecezjalnym, będzie w roku 2019 w Panamie. W Eucharystii uczestniczyło ok. 2 mln młodych ze wszystkich kontynentów. Więcej tutaj.
 
Tekst: ekai.pl
 
GALERIA - tutaj
 
Ks. Wikary Jan Pander PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 26 lipca 2016 09:58

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO MA MOC

 
W sobotę 30 lipca po Mszy św. wieczornej i w niedzielę 31 lipca po każdej Mszy św., nowowyświęcony kapłan KS. JAN PANDER będzie udzielał chętnym błogosławieństwa prymicyjnego wręczając pamiątkowy obrazek, wygłosi również kazania. Dekretem ks. Biskupa Andrzeja Czai, ks. Jan został mianowany wikarym naszej parafii, w której rozpocznie posługę duszpasterską 24 sierpnia br. KS. JAN PANDER, ur. 26 sierpnia 1988 r., pochodzi z Parafii św. Anny w Golczowicach k/Głogówka. Maturę zdał w Technikum Rolniczym w Prudniku. Pracę magisterską napisał pod kierunkiem ks. prof. dr. hab. Norberta Widoka. Na obrazku prymicyjnym umieścił słowa: „Pan moją mocą i tarczą, Jemu moje serce zaufało". Praktykę diakońską odbył w Parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. Święcenia kapłańskie przyjął 14 maja br. w katedrze op. z rąk ks. Biskupa ordynariusza. Mszę św. Prymicyjną odprawił w Golczowicach w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 15 maja br. i udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
 

ŚWIĘCENIA 2016 - tutaj      PRYMICJE KS. JANA - tutaj

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 54

Valid XHTML and CSS.