Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Wyjazd LSO do Kędzierzyna-Koźla PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 21 lutego 2015 12:45

ROZGRYWKI PIŁKARSKIE

 
W czwartek 26 lutego br. drużyna piłkarska Ministrantów naszej parafii wyjeżdża na Sparing Piłki Nożnej do Kędzierzyna-Koźla, gdzie rozegra spotkanie towarzyskie z drużyną Ministrantów parafii św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu. W czasie ferii zimowych w naszej parafii gościliśmy kilkuosobową grupę Ministrantów z kędzierzyńskiej parafii, którzy przyjechali z ks. Markiem Sojką, wikarym i opiekunem LSO. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przyszedł czas, aby znów spotkać się we Wspólnocie LSO Diecezji Opolskiej, tym razem w Kędzierzynie-Koźlu i zagrać mecz piłkarski w duchu sportowym "fair play". Spotkanie towarzyskie rozpocznie się o godz. 16.30 w Sali Gimnastycznej II LO w Kędzierzynie-Koźlu. A po meczu zawodników obu drużyn czeka bardzo miła (pyszna) niespodzianka! TO TYLKO ZWYKŁY SPARING, ALE WAŻNY!
P.S. W sobotę 14 marca drużyna Lektorów naszej parafii weźmie udział w rozgrywkach półfinałowych 13 Diecezjalnych Mistrzostw LSO w Piłce Nożnej, które odbędą się w Hali Sportowej PG nr 2 w Strzelcach Op. o godz. 15.00.
 

GALERIA - tutaj

DUSZPASTERSTWO LSO - tutaj

 
Droga Krzyżowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 24 lutego 2015 18:52

DROGA KRZYŻOWA

 
Droga krzyżowa to w Kościele katolickim nabożeństwo wielkopostne o charakterze adoracyjnym, polegające na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia go do grobu. Nazwa ta używana jest też w kontekście: samej męki Chrystusa, stacji – wizerunków Drogi Krzyżowej, przedstawienia pasyjnego, czwartej tajemnicy części bolesnej różańca świętego. Tradycja odprawiania Drogi Krzyżowej powstała w Jerozolimie. W średniowieczu rozpowszechnili ją franciszkanie, którzy oprowadzając pątników zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa. Liczbę czternastu stacji ustalono w XVII w. W kościołach katolickich Droga Krzyżowa przedstawiana jest w obrazach lub rzeźbach rozmieszczonych najczęściej na ścianach bocznych świątyni. Stacje Drogi Krzyżowej to nie tylko odtworzenie wydarzeń z ostatnich dni Chrystusa. Mają one swą bogatą symbolikę. Dla katolików są również podstawą rozważań medytacyjnych dotyczących m.in. tego, czym jest prawda, miłość itp. Św. Jan Paweł II odprawiał Drogę Krzyżową w każdy piątek przez cały rok i codziennie w Wielkim Poście. W naszym kościele Nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane w Wielkim Poście: czwartek g. 16.30 dla dzieci i piątek g. 17.30 dla dorosłych oraz g. 19.00 dla młodzieży. ZAPRASZAMY!
 
Duszpasterstwo LSO PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 20 lutego 2015 09:17

KURS CEREMONIARZA

 
W dniach 20-22 lutego br. w Domu Formacyjnym Dobrego Pasterza w Nysie odbędzie się II etap kursu dla ceremoniarzy Diecezji Opolskiej. Weźmie w nim udział 28 lektorów z 15 parafii naszej diecezji, również Lektor Marcin Matysek z naszej parafii. W czasie pierwszego spotkania 14-16 listopada 2014 r. przypomniane zostało „ABC liturgii" (rok liturgiczny, kolory szat liturgicznych, szaty, księgi i naczynia liturgiczne, kościół i jego urządzenie, w szczególności prezbiterium, funkcje liturgiczne, postawy i gesty w liturgii). Kandydaci codziennie uczestniczyli we Mszy św. z głoszonym słowem Bożym oraz wspólnotowych porannych i wieczornych modlitwach. Spotkania prowadził ks. Zygfryd Waskin. Pomagał mu ks. Dariusz Domerecki, który także razem z Markusem Bengszem, klerykiem III roku WMSD w Opolu, przeprowadził ćwiczenia w przygotowywaniu szat liturgicznych do Mszy św. Nie brakło też czasu na chwilę wytchnienia i odpoczynku. Chętni mogli zagrać w hali sportowej w piłkę nożną. Ustanowienie tegorocznych ceremoniarzy odbędzie się w sierpniu w czasie Diecezjalanej Pielgrzymki LSO na Górę św. Anny.
 
LSO DIECEZJI OPOLSKIEJ - tutaj
 
ŚDM Kraków 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 18 lutego 2015 22:33

GOŚCIE Z FRANCJI

 
Clotilde, Gaétan, Louis, Luc oraz Grzegorz gościli na Opolszczyźnie (14-17.02.) na zaproszenie diecezjalnego Centrum ŚDM. – Reprezentujemy 9-osobową ekipę, która organizuje udział lyońskiej młodzieży w Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016. Liczymy, że na to wydarzenie z diecezji lyońskiej przywieziemy do Polski około 1500-1600 młodych osób w wieku od 17 do 30 lat. Do Opola przyjedzie między 1000 a 1200 osób, pozostali już bezpośrednio do Krakowa – wyjaśnia Grzegorz. – W lipcu 2016 roku francuska młodzież z diecezji Lyon tydzień poprzedzający centralne wydarzenia w Krakowie chce przeżyć trochę inaczej, bo chcą w tym czasie całą tysiącosobową grupą być w jednym miejscu. Spędzą ten tydzień na Górze św. Anny – wyjaśnia ks. Łukasz Knieć, diecezjalny koordynator przygotowań do ŚDM. Więcej tutaj.
 
www.opole.gosc.pl
 
Ks. Diakon Dominik Mamełka PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 16 lutego 2015 09:48

DIAKON W PARAFII

 
18 lutego, w Środę Popielcową, 3-miesięczną praktykę duszpasterską rozpoczyna w naszej parafialnej Wspólnocie ks. diakon Dominik Mamełka, który kilka tygodni temu udzielił krótkiego wywiadu. Praktyka diakońska potrwa do maja i jest bezpośrednim przygotowaniem do przyjęcia święceń kapłańskich, które odbędą się 22 maja br. w Katedrze Opolskiej. W tym czasie ks. diakon podejmie różne posługi duszpasterskie w naszej parafii oraz dekanacie Opole-Szczepanowice takie jak: asystowanie na Mszach św., głoszenie Słowa Bożego, m.in. kazań pasyjnych w czasie Wielkiego Postu, udzielanie Komunii św. (również chorym w czasie comiesięcznych Odwiedzin Chorych w ich domach), ponadto posługa kancelaryjna i katechetyczna w szkołach podstawowych nr 10 i 28 w Opolu. Warto podkreślić, że od Środy Popielcowej w wybranych parafiach naszej diecezji praktyki duszpasterskie rozpocznie 8 diakonów, studentów Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu.
 

SYLWETKA I WYWIAD - tutaj

NIESZPORY W WMSD Z ROZESŁANIEM - tutaj

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 41

ODWIEDZINY/STATYSTYKI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterTen tydzień5502
mod_vvisit_counterOstatni tydzień7593
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc27863
mod_vvisit_counterWszystkie1324764

Aktualnie: gości 4, 
botów 1 połączonych
Dzisiaj: Maj 26, 2015

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Valid XHTML and CSS.