Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Duszpasterstwo LSO PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 08 czerwca 2014 19:55

TURNIEJ DEKANALNY

 
Ks. Rafał Prusko, Duszpasterz LSO Dekanatu Opole-Szczepanowice zaprasza ministrantów i lektorów do rozgrywek w tenisie stołowym w celu wyłonienia Mistrza Dekanatu w poszczególnych kategoriach wiekowych:
- Szkoły podstawowe – ministranci (ur. po 01.01.2001)
- Szkoły gimnazjalne – ministranci i lektorzy młodsi (ur. 1998 – 2000)
- Szkoły ponadgimnazjalne – lektorzy starsi (ur. 1994 – 1997).
Rozgrywki odbędą się w sobotę 14 czerwca od. g. 10.00 w Parafii bł. Czesława w Opolu. Będą w nich uczestniczyli także nasi ministranci i lektorzy we wszystkich kategoriach. Zwycięzcy wezmą udział w rozgrywkach finałowych w czasie Diecezjalnej Pielgrzymki LSO na Górę św. Anny w dniach 27-28 sierpnia.
 
DUSZPASTERSTWO DIECEZJALNE LSO - tutaj

 

 
Lednica 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 08 czerwca 2014 07:29

WRÓCILI Z LEDNICY

 

Kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży z Parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowice w niedzielny poranek Zesłania Ducha Świętego 8 czerwca szczęśliwie powróciła z 18. Ogólnopolskiego Spotkania Młodych na Polach Lednickich. Przewodnikiem grupy był Ks. Łukasz Knieć, duszpasterz młodzieży. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: "W imię Syna". Ponad 70 tys. młodych ludzi modliło się w czasie 18. urodzin spotkań lednickich. Z telebimów odtworzono przesłanie Papieża Franciszka, który już kilka dni wcześniej w Watykanie pozdrowił uczestników czuwania. Mszy św. na Polach Lednickich przewodniczył Ks. Arcybiskup Wojciech Polak, nowy Prymas Polski, który kilka godzin wcześniej odbył uroczysty ingres do katedry w Gnieźnie.

18 LAT LEDNICY - tutaj
 
Neoprezbiterzy 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 07 czerwca 2014 13:14
NOWI KAPŁANI
 
Dnia 7 czerwca 2014 r., w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 8 diakonów diecezji opolskiej przyjęło z rąk biskupa opolskiego Andrzeja Czai święcenia kapłańskie. Nasz tegorczny diakon Ks. Dariusz Domerecki został mianowany Wikariuszem Parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku(Zdjęcie w newsie z www.doxa.fm). Dekrety wejdą w życie od 28 sierpnia br. Ks. Dariusz Domerecki pochodzi z parafii św. Bartłomieja w Suchej k/Strzelec Op. Ma 24 lat. Jego dwie siostry to Anna i Renata. Pracę magisterską pod tytułem „Jezus i grzeszna kobieta – reperkusje spotkania na przykładzie życia biblijnego Marii Magdaleny" napisał pod kierunkiem ks. dr Wacława Borka. Cytat z jego obrazka prymicyjnego brzmi: „Trzeba by on wzrastał, a ja żebym się umniejszał". Życzymy Ks. Dariuszowi Bożego błogosławieństwa, obfitości Darów Ducha Świętego i wiele radości na początku posługi kapłańskiej.
Mszę św. Prymicyjną Ks. Neoprezbiter Dariusz odprawi w sobotę 14 czerwca o godz. 10.30 w kościele parafialnym św. Bartłomieja w Suchej. 
W niedzielę 8 czerwca Prymicje przeżywa Ks. Mateusz Dąbrowski w Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu oraz Ks. Dawid Górniak w Parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu.

 

SYLWETKI NEOPREZBITERÓW 2014 - tutaj

8 NOWYCH KSIĘŻY - tutaj

GALERIA ŚWIĘCEŃ - tutaj

WYPOWIEDZI W RADIU DOXA - tutaj

 
Koniec okresu wielkanocnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 06 czerwca 2014 16:22

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 
Dzień Zesłania Ducha Świętego, w tym roku niedziela 8 czerwca, zwany też Pięćdziesiątnicą, potocznie Zielonymi Świątkami, jest w chrześcijaństwie świętem ruchomym i przypada 49 dni (7 tygodni) od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, a więc przypada również w niedzielę. Stąd zapis w księgach liturgicznych Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Jest to jedno z najważniejszych świąt o charakterze uroczystości liturgicznej, obchodzone przez dwa dni (szczególnie w krajach protestanckich, np. w niektórych krajach związkowych Niemiec, Szwajcarii, Holandii oraz w Danii). W Polsce pierwszy dzień Zielonych Świąt jest dniem wolnym od pracy. Drugi dzień Zielonych Świątek, jako święto państwowe, zniesiono w 1957 r. W tym dniu na prośbę Episkopatu Polski przed wszystkimi kościołami zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w powodzi na Bałkanach. Tę akcję charytatywną popiera także Papież Franciszek.
 
Ruch Szensztacki PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 02 czerwca 2014 14:33

100-LECIE PRZYMIERZA

 

W tym roku Dzieło Szensztackie przeżywa jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Z tej okazji serdecznie zapraszamy do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie na Stację Jubileuszową w sobotę 7 czerwca br. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.00 Nabożeństwem dziękczynnym za dar Przymierza Miłości z Matką Bożą Trzykroć Przedziwną i Zwycięską Królową w kościele parafialnym. O godz. 16.00 Eucharystii przewodniczyć będzie bp Rudolf Pierskała, a po niej nastąpi Agapa – świętowanie we wspólnocie. Wspólnota kilkunastu Rodzin Szensztackich działa także przy naszej parafii.
 

DZIEŁO SZENSZTACKIE WINÓW - tutaj

MŁODZIEŻ SZENSZTACKA 2013 - tutaj

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 38

Liturgia Słowa

Liturgia Słowa na dziś Liturgia Słowa na dziś

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Odwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj696
mod_vvisit_counterTen tydzień3563
mod_vvisit_counterOstatni tydzień11354
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc27095
mod_vvisit_counterWszystkie939370

Aktualnie: gości 9 połączonych
Dzisiaj: Wrz 23, 2014

Valid XHTML and CSS.