Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Festyn przy ul. Biasa PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 06 lipca 2016 18:12

FESTYN ULICZNY

 
W sobotę 9 lipca o g. 16.00 przy ul. Biasa rozpocznie się Festyn Uliczny "Z sąsiadem na Ty". Pragram zapowiada się bardzo ciekawie i atrakcyjnie, dla dzieci: konkursy, dmuchańce, puszczanie baniek, malowanie buziek, dla dorosłych m.in. kabaret "Tolek" i zabawa taneczna z Zespołem Magnetic. Bedzie również Strażacka Grochówka oraz wszystkie atrakcje gratis! Organizatorzy serdecznie zapraszają, a są nimi: Rada Dzielnicy Szczepanowice-Wójtowa Wieś i Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. 
Pobierz plakat Festynu Ulicznego 2016
 
ŚDM w Opolu i Opolszczyźnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 05 lipca 2016 14:45

OPOLSZCZYZNA GOTOWA NA ŚDM 2016

 

Wszystkie służby zwarte i gotowe do opolskiej odsłony Światowych Dni Młodzieży. Zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na kwestie bezpieczeństwa, logistyki i transportu oraz zabezpieczenie medyczne i sanitarne – wyjaśnia wojewoda opolski Adrian Czubak. Jednym z widocznych efektów prac osób odpowiedzialnych za przygotowanie święta w regionie jest interaktywna mapa, która pojawiła się już na stronach urzędu wojewódzkiego. Główne wydarzenia w diecezji będą miały miejsce 23 lipca w sobotę. Najpierw spotkanie modlitewne na Górze Św. Anny, a później m.in. koncert na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. Więcej tutaj.
 
zdjęcie i tekst: doxa.fm
 
INTERAKTYWNA MAPA PARAFII DIECEZJI OPOLSKIEJ - tutaj
 
Dni w Diecezji ŚDM 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 03 lipca 2016 13:00

DZIEŃ WSPÓLNOTY ŚDM 2016

 

Biskup Opolski Andrzej Czaja wraz z Biskupami Pomocniczymi, Biurem ŚDM w Opolu i duszpasterzami młodzieży serdecznie zaprasza młodzież i wiernych całej diecezji wraz z duszpasterzami na Diecezjalny Dzień Wspólnoty podczas Dni w Diecezji ŚDM 2016. Odbędzie się on podczas pobytu młodzieży z całego świata w naszej diecezji w sobotę 23 lipca br. na Górze św. Anny i w Opolu. Rozpocznie go przygotowanie do liturgii na Górze św. Anny o g. 9.00, po którym o g. 10.00 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia. Po południu z Góry św. Anny uczestnicy przejadą do Opola, gdzie od g. 16.00 przy kościele Przemienienia Pańskiego (w parku na osiedlu Armii Krajowej) będzie wspólne uwielbienie i świętowanie, tzw. Festiwal Młodych. Centrum ŚDM w diecezji opolskiej odpowiada za koordynację przygotowań oraz przyjęcie uczestników ŚDM w parafii. Natomiast w parafiach naszej diecezji, które przyjmują młodzież powstały także Parafialne Zespoły Organizacyjne. Przygotowaniami ŚDM w naszej parafii zajmuje się ks. wikary Mateusz Kozielski wraz z grupą młodzieży i animatorów. Program Dni w Diecezji.

 
Ks. Neoprezbiter Jan Pander PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 02 lipca 2016 10:08

NOWY WIKARY

 
W niedzielę 10 lipca zastępstwo duszpasterskie rozpocznie w naszej parafii nowowyświęcony kapłan KS. JAN PANDER. Na obrazku prymicyjnym umieścił słowa: „Pan moją mocą i tarczą, Jemu moje serce zaufało". Ks. Jan odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską przed święceniami kapłańskimi, które przyjął 14 maja w katedrze opolskiej z rąk ks. biskupa Andrzeja Czai. W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 15 maja w rodzinnej Parafii św. Anny w Golczowicach k/Głogówka odprawił Mszę św. Prymicyjną i udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. Dekretem ks. biskupa Andrzeja Czai, ks. Jan został mianowany wikarym Parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach, w której posługę rozpocznie 24 sierpnia. Na początku drogi kapłańskiej posługi życzymy ks. Janowi Bożego błogosławieństwa, Darów Ducha Świętego, zawsze otwartego serca dla Pana Boga i drugiego człowieka. W ostatnich latach praktyki duszpasterskie odbywali w naszej parafii diakoni: w 2013 r. ks. Kamil Ponikowski, wikary Parafii św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu, w 2014 r. ks. Dariusz Domerecki, wikary Parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku, w 2015 r. ks. Dominik Mamełka, wikary Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu i w 2016 r. ks. Jan Pander. Nasz obecny wikary KS. ADAM JANKOWSKI, dekretem ks. biskupa Andrzeja Czai został mianowany wikarym Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kędzierzynie-Koźlu (Kłodnicy), gdzie posługę rozpocznie 24 sierpnia br.
 

ROZMOWY Z NOWYMI KSIĘŻMI - tutaj

GALERIA PRAKTYKI - tutaj

GALERIA PRYMICJI - tutaj

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 47

WASZE ODWIEDZINY

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj315
mod_vvisit_counterTen tydzień4563
mod_vvisit_counterOstatni tydzień7105
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc1114
mod_vvisit_counterWszystkie1905106

Aktualnie: gości 7 połączonych
Dzisiaj: Gru 02, 2016

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Valid XHTML and CSS.