Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Festyn Rodzinny PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 09 czerwca 2015 09:13

ZAPRASZAMY NA FESTYN

 

W niedzielę 14 czerwca o g. 15.00 na pl. plebanijnym rozpocznie się FESTYN RODZINNY z ok. Dnia Dziecka. Program zapowiada się bardzo atrakcyjnie: Wiele dobrej muzyki i występów artystycznych: parafialna orkiestra dęta, koziołek matołek jakiego nie znacie, mały festiwal dużych talentów, mażoretki, policja i jej pojazdy. W imieniu dzieci i młodzieży prosimy - o ile ktoś uzna za stosowne - o przynoszenie nagród rzeczowych do tzw. "CHARYTATYWNEGO Koła Fortuny". Ponadto będą stoiska z ciastem-kołoczem, grillem i napojami. Cel jest CHARYTATYWNY: letni wypoczynek dzieci naszej parafii w Zakopanem. Prosimy Rodziców o zaangażowanie się w organizację Festynu.

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE RODZINY NASZEJ PARAFII I GOŚCI!!!

PRZYJDŹ! ZOBACZ! BAW SIĘ RAZEM Z NAMI!

 

GALERIA 2014 - tutaj

 
Spotkanie Młodych w Lednicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 02 czerwca 2015 07:20

LEDNICA 2015

 
W sobotę 6 czerwca organizujemy wyjazd młodzieży dekanatu Opole-Szczepanowice na 19. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy k/Gniezna. Hasło tegorocznego spotkania na Polach Lednickich brzmi: "W imię Ducha Świętego". Zapisy prosimy kierować do ks. Łukasza Kniecia, duszpasterza młodzieży i diecezjalnego koordynatora ŚDM 2016 poprzez wypełnienie formularza - kliknij tutaj. „6 czerwca 2015 roku wspólnie będziemy prosić o dary Ducha Świętego" - w liście opublikowanym na stronie Lednica2000.pl na spotkanie młodych zaprasza dominikanin o. Jan Góra. To już dziewiętnasty rok stoję pod Bramą III Tysiąclecia wypatrując każdą i każdego z Was. Czekam, aż Pola Lednickie zapełnią się Waszymi młodymi sercami, głodnymi wiary, nadziei i miłości - pisze zakonnik.
 

LEDNICA 2000 - tutaj

DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY - tutaj

 
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 01 czerwca 2015 14:38

BOŻE CIAŁO

 
W czwartek 4 czerwca obchodzimy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. BOŻE CIAŁO. W naszym kościele Msze św. są w następującym porządku: g. 6.30, 8.30 - polowa przy OSP w Opolu-Szczepanowicach, ok. 11.15 i 16.00. Po Mszy św. polowej wyruszy procesja Bożego Ciała z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, które będą przygotowane w następujących miejscach: I – ul. Gospodarcza, II – na rogu ul. Wróblewskiego/Chmielowickiej, III – przy Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, IV – na placu plebanijnym. W czasie procesji eucharystycznej przy każdym ołtarzu będzie kazanie z ok. Roku Życia Konsekrowanego, które wygłosi ks. Marian Kluczny, kapelan ZOL-u. Prosimy Parafian o zaangażowanie się przy budowaniu ołtarzy i udekorowaniu trasy Bożego Ciała. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków, chłopców do dzwonków, szczególnie dzieci I-komunijne i I-rocznicy w strojach /próba tych dzieci w środę 3.06. g. 17.00 pod kościołem/. Prosimy mężczyzn i młodzieńców o utrzymanie porządku na całej trasie. ZAPRASZAMY naszych Parafian i Gości do licznego udziału w procesji Bożego Ciała.
Tego samego dnia, 4 czerwca, wieczorem, na g. 19.30, ksiądz biskup Andrzej Czaja zaprasza na Koncert Uwielbienia, który odbędzie się w Opolu na Osiedlu Armii Krajowej, niedaleko kościoła Przemienienia Pańskiego. Więcej tutaj.
 
GALERIA 2014 - tutaj
 
Rocznica święceń kapłańskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 01 czerwca 2015 10:40

ROCZNICA ŚWIĘCEŃ

 
W środę 3 czerwca KS. ADAM JANKOWSKI, nasz Wikariusz, wraz ze swoimi kolegami kursowymi z diecezji opolskiej i gliwickiej obchodzi 9 ROCZNICĘ przyjęcia ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH. Rocznik księży 2006 otrzymał święcenia z rąk Ks. Arcybiskupa Alfonsa Nossola, ówczesnego Ordynariusza diecezji opolskiej. W latach 2006-2012 ks. Adam pełnił funkcję wikariusza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku, a od 23 sierpnia 2012 r. dekretem ks. Biskupa Andrzeja Czai został skierowany do Parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. W parafii jest opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza, duchowym opiekunem Dzieci Maryi i Rodzin Szensztackich, przygotowuje cotygodniowy List Parafialny i kwartalnik Głos Parafii Św. Józefa, aktualizuje parafialną stronę internetową oraz katechizuje dzieci w PSP nr 10 im. H. Sienkiewicza w Opolu. Ks. Adamowi z okazji 9 rocznicy święceń kapłańskich życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz ludzkiej życzliwości w dalszej posłudze duszpasterskiej i życiu osobistym. Szczęść Boże!
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 49

ODWIEDZINY/STATYSTYKI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj314
mod_vvisit_counterTen tydzień314
mod_vvisit_counterOstatni tydzień11367
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc3242
mod_vvisit_counterWszystkie1489224

Aktualnie: gości 19, 
botów 2 połączonych
Dzisiaj: Paź 04, 2015

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Valid XHTML and CSS.