Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Opolska Caritas PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 08 listopada 2014 12:03

25 LAT CARITAS

 
9. listopada 2014 r. Caritas Diecezji Opolskiej obchodzi 25. rocznicę swojej działalności. Opolska Caritas była pierwszą Caritas diecezjalną, która powstała w Polsce po czterech dekadach ograniczania przez państwo działalności charytatywnej Kościoła. Już na początku lat 80-tych, w sytuacji totalnego kryzysu polityczno-gospodarczego państwa, władze komunistyczne tolerowały działalność tworzonych w niektórych parafiach grup charytatywnych. One też – zmieniając po 1989 r. nazwę na Parafialne Zespoły Caritas - stały się podstawowym narzędziem w zaradzaniu materialnym i duchowym potrzebom wiernych. Co roku trzy tysiące wolontariuszy, skupionych w 330 Parafialnych Zespołach Caritas, świadczy pomoc rzeczowo-finansową o łącznej wartości ok. 1,5 miliona złotych. Czytaj więcej
 
Ks. dr Arnold Drechsler
Dyr. Caritas Diecezji Opolskiej
 
www.diecezja.opole.pl
 
Kościół Prześladowany PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 07 listopada 2014 22:12

KOŚCIÓŁ W POTRZEBIE

 
Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wypełniając słowa św. Jana Pawła II, przy zgodzie i aprobacie Konferencji Episkopatu Polski już po raz szósty organizuje w niedzielę 9 listopada - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej - Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzień ten jest co roku obchodzony w drugą niedzielę listopada. W tym roku nasza modlitwa i szczególna pomoc będzie skierowana dla chrześcijan w Syrii i Egipcie.
 

WIĘCEJ - tutaj

Ocalmy syryjskich chrześcijan - tutaj

 
Duszpasterstwo Młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 04 listopada 2014 18:09

WYCIECZKA MŁODZIEŻY

 
W sobotę 8 listopada nasza młodzież po raz kolejny wybiera się na wycieczkę górską. Tym razem będzie to Kłodzko. Gdzie dokładnie - nie wiadomo. W prawdzie wybierają się tylko na jeden dzień, ale - znając ich sposób bycia - można spodziewać się, że będzie to dzień niezwykły. Z resztą każdy dzień, który spędza się w takiej wspólnocie ma w sobie coś niezwykłego. "Takiej wspólnocie" to znaczy parafialnej, a to znowu znaczy, że Kościelnej! Nawet jeśli jedzie się na kilka godzin w góry, to wystarczy, by dać sobie okazję do umocnienia więzi. Tego właśnie potrzeba młodym i nie tylko młodym, by poznać Kościół, a w nim Pana Jezusa. Cóż? Pozostaje nam czekać na to, aż wrócą i nam o tym opowiedzą. Wycieczkę z młodzieżą organizuje ks. Łukasz Knieć, wikariusz parafii i duszpasterz młodzieży. Wszystkim uczestnikom życzymy wspaniałej wycieczki i wspólnie spędzonego czasu.
 

GALERIA - tutaj

DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY - tutaj

 
Różaniec zakończony PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 05 listopada 2014 15:30

I PO RÓŻAŃCU

 
W piątek 31 października w wielu parafiach, również i naszej zakończyły się tegoroczne Nabożeństwa Różańcowe ku czci Matki Bożej. Ministranci i Lektorzy każdego roku uczestniczą bardzo sumiennie w codziennej Modlitwie Różańcowej o g. 17.30, a w niedziele o g. 15.30. Wielu z nich bardzo chętnie indywidualnie odmawia poszczególne dziesiątki. Swoją obecność na Różańcu zaznaczają też na specjalnej planszy (w tym roku odnowionej) - "Mój Różaniec" oraz losują intencję, w której będą się szczególnie modlić na różańcu - to motywuje do codziennej Służby. Tegorocznej Modlitwie Różańcowej przyświecała ważna intencja, w której rodzice modlili się za swoje dzieci. W tym roku 1 miejsce do 31 października zajął Marcin Przybyła, 2 miejsce egzekwo zajęli: Łukasz Pollak i Szymon Kabaciński, a 3 miejsce Matias Pollak. W mini konkursie do 7 listopada 1 miejsce zajął Łukasz Pollak, 2 miejsce Marcin Przybyła, 3 miejsce Szymon Kabaciński. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszej opieki Matki Bożej w gorliwej Służbie przy Ołtarzu i Wspólnocie LSO naszej parafii!
 
DUSZPASTERSTWO LSO - tutaj
 
Spotkania Lektorów PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 03 listopada 2014 08:22

DUSZPASTERSTWO LSO

 
Lektorzy w naszej parafii to grupa kilkunastu chłopców szkół ponadgimnazjalnych, studentów i osób pracujących, którzy bardzo chętnie pełnią Służbę przy ołtarzu w tygodniu, niedziele, święta i uroczystości; są również zaangażowani w parafialne i diecezjalne duszpasterstwo młodzieży (ŚDM Kraków 2016). Lektorom przysługuje przywilej czytania wszystkich lekcji z Pisma Świętego z wyjątkiem Ewangelii, nie tylko w czasie Mszy św., ale również podczas innych czynności liturgicznych. Lektor może również wykonywać psalm repsonsoryjny, w zależności od miejscowych zwyczajów. Od września 2013 r. spotkania dla Lektorów odbywają się w każdy I i III w piątek m-ca po Mszy św. młodzieżowej. W II, IV, (V) piątki m-ca Lektorzy są zaproszeni na spotkania młodzieżowe o g. 19.00. W piątek 7 listopada o g. 19.00 młodzież zapraszamy na Mszę św. młodzieżową, zaś o g. 20.00 zapraszamy na spotkanie lektorskie, szczególnie nowych kandydatów na Lektorów naszej Wspólnoty LSO - uczniów kl. II i III gimnazjum.
 

MINISTRANCI - tutaj

LEKTORZY - tutaj

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 41

POLECAMY

ODWIEDZINY/STATYSTYKI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj198
mod_vvisit_counterTen tydzień6149
mod_vvisit_counterOstatni tydzień5409
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc36939
mod_vvisit_counterWszystkie1182680

Aktualnie: gości 4, 
botów 4 połączonych
Dzisiaj: Sty 30, 2015

Liturgia Słowa

Liturgia Słowa na dziś Liturgia Słowa na dziś

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Valid XHTML and CSS.