Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Odwiedziny Duszpasterskie 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
sobota, 02 stycznia 2016 12:48

KOLĘDA 2016

 
W poniedziałek 4 stycznia g. 16.30 w dzielnicy naszej parafii SZCZEPANOWICE rozpoczną się Odwiedziny Duszpasterskie-Kolęda. Celem Kolędy jest wspólna modlitwa w gronie domowników, błogosławieństwo domu/mieszkania oraz rozmowa z duszpasterzem. Wspólnym dniem dziękczynienia będzie niedziela 10 stycznia, szczególnie SUMA DZIĘKCZYNNO-KOLĘDOWA o g. 10.00 w intencji Rodzin ze Szczepanowic, które przyjęły Kolędę. W niedzielę 17 stycznia o g. 11.30 będzie odprawiona Msza św. DZIĘKCZYNNO-KOLĘDOWA w intencji Rodzin z Osiedli: Chmielowicka-Gospodarcza-Tęczowa, gdzie Kolęda rozpocznie się 11 stycznia. W czasie Kolędy wszystkie odwiedzone Rodziny otrzymają specjalny folder kolędowy, który zawiera List ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Czai zawierający informacje o Światowych Dniach Młodzieży Opole-Kraków 2016. Wszystkim Rodzinom naszej parafii dziękujemy za całoroczną życzliwość i ofiarność. Ministranci dziękują za serdeczne przyjęcie, poczęstunek i ofiary na cele Liturgicznej Służby Ołtarza - Bóg zapłać!
 

PLAN KOLĘDY 2016 - tutaj

GRAFIK KOLĘDY LSO - tutaj

 
Ks. Solenizant PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
czwartek, 07 stycznia 2016 21:02

ŻYCZENIA URODZINOWE

 
Naszemu Wikaremu ks. Adamowi, z okazji 35 rocznicy urodzin życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej Królowej Kapłanów, Darów Ducha Świętego, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu kapłańskim i osobistym. Ks. Solenizant urodził się 8 stycznia 1981 r. w Krapkowicach, pochodzi z parafii św. Floriana w Żywocicach. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 2006 r. w Katedrze Opolskiej z rąk ks. Abp Alfonsa Nossola. W latach 2006-2012 pełnił posługę wikarego w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku, a 23 sierpnia 2012 r. rozpoczął posługę wikarego w Parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach.
 
Święto Trzech Króli PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 03 stycznia 2016 19:07

OBJAWIENIE PAŃSKIE

 
W środę 6 stycznia Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego nazywaną Świętem Trzech Króli. Jest to dzień modlitwy za Misje Święte. Poświęca się wodę, kredę, kadzidło i mirrę. Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza, symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem, który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy. W naszym kościele w tym dniu porządek Mszy św. jest niedzielny: g. 6.30, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00 w intencji LUDZI SPORTU OPOLSZCZYZNY, którą odprawi ks. dr Jerzy Kostorz, Kapelan Sportu Opolskiego. O g. 17.00 spotkanie opłatkowe LUDZI SPORTU przy Żywej Szopce. Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Czaja zaprasza Opolan do udziału w IV Orszaku Trzech Króli w Opolu. Więcej.
 

17 SZCZEPANOWICKIE BETLEJEM - tutaj

IV ORSZAK W OPOLU - tutaj

I ORSZAK W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU - tutaj

IV ORSZAK W NYSIE - tutaj

 
Kolędowanie dzieci przy Szopce PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 01 stycznia 2016 09:19

KOLĘDOWANIE DZIECI

 
W poniedziałek 28 grudnia 2015 r. o g. 9.00 w naszym kościele była odprawiona Msza św. w intencji wszystkich dzieci naszej parafii z okazji Święta św. Młodzianków, męczenników. Liturgię Mszy św. ubogaciła pięknym śpiewem schola dziewcząt i gra na instrumentach. Pod koniec Mszy św. najmłodsze dzieci otrzymały specjalne błogosławieństwo, a po zakończonej Mszy św. dzieci wraz z rodzicami i opiekunami udały się do Żywej Szopki, aby wspólnie kolędować. Była też wspaniała niespodzianka. Co wiemy o św. Młodziankach? Znany z licznych okrucieństw Herod, dowiedziawszy się od Mędrców ze Wschodu o nowo narodzonym królu żydowskim, wydał dekret nakazujący zabicie w Betlejem wszystkich chłopców do drugiego roku życia. Kult św. Młodzianków sięga II w., a w V w. był już znany w całym Kościele. 
 
GALERIA - tutaj
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 41

STATYSTYKI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj168
mod_vvisit_counterTen tydzień6263
mod_vvisit_counterOstatni tydzień5993
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc24463
mod_vvisit_counterWszystkie1687799

Aktualnie: gości 3, 
botów 1 połączonych
Dzisiaj: Kwi 30, 2016

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Valid XHTML and CSS.