Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Młodzież ŚDM 2016 w Opolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
czwartek, 21 lipca 2016 19:16

MŁODZIEŻ POZNAJE OPOLE

 
Do Diecezji Opolskiej przyjechało ponad 4300 pielgrzymów, których gości ponad 100 parafii z Opolszczyzny. Czwartek 21 lipca był Dniem Poznania, dlatego młodzi zwiedzali najciekawsze miejsca w Opolu m.in. opolski amfiteatr, katedrę i kościół Franciszkanów, Muzeum Śląska Opolskiego, Galerię Sztuki Współczesnej, Zoo. "Chcemy, żebyście w Opolu czuli się jak w domu. Po polsku mówimy: gość w dom, Bóg w dom" - takimi słowami powitał zgromadzoną młodzież z całego świata w opolskim amfiteatrze biskup Rudolf Pierskała. Po radosnym przywitaniu, młodzież uczestniczyła w grze miejskiej, której celem było zwiedzanie i poznanie najpiękniejszych zakątków Opola. Więcej tutaj.
 
zdjęcie i tekst: botafe.pl
 

DEKANAT BIAŁA WITA GOŚCI - tutaj   GOGOLIN WITA MŁODZIEŻ - tutaj

MŁODZIEŻ W LUBOSZYCACH - tutaj    KONCERT ARKI NOEGO W NYSIE - tutaj

DZIEŃ POZNANIA W GŁOGÓWKU - tutaj    WIECZÓR KULTURY W RACIBORZU - tutaj

DYSPENSA W PIĄTEK 22 LIPCA - tutaj      LIOŃCZYCY NA GÓRZE ŚW. ANNY - tutaj

GRA MIEJSKA W OPOLU - tutaj     BRAZYLIJCZYCY W POPIELOWIE  - tutaj

 
Dni Młodzieży w parafii Św. Józefa w Opolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 20 lipca 2016 06:06

WITAMY MŁODZIEŻ

 
W środę 20 lipca rozpoczynają się Dni w Diecezji poprzedzające Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W godzinach wieczornych przyjechała do naszej parafii 40-osobowa grupa młodzieży z okolic Winnicy i Kijowa na Ukrainie. Grupie przewodzi 2 braci zakonnych i 1 ojciec. Po wspólnej Mszy św. młodzież udała się do rodzin, które wyraziły chęć i możliwość przyjęcia młodzieży do swoich domów. Poniżej znajdziemy ramowy program tych dni, w którym będzie uczestniczyć młodzież - nasi mili goście.
We wtorek 19 lipca Papież Franciszek wygłosił specjalne przesłanie do ludzi młodych, którzy przybędą na ŚDM 2016 - słuchaj tutaj.
 

PARAFIE DIECEZJI PRZYJMUJĄCE MŁODZIEŻ - tutaj

WYPOWIEDŹ BPA R. PIERSKAŁY - tutaj

Program ŚDM w parafii 20-25 lipca 2016
 
Dni Młodzieży w Diecezji Opolskiej 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 18 lipca 2016 19:55

NADSZEDŁ CZAS NA ŚDM 2016

 
Parafie naszej diecezji czekają na młodzież, którą będą gościć w dniach 20-25 lipca na tzw. Dniach w Diecezji (DwD). Nasza parafia ugości ponad 40-osobową grupę młodzieży z Ukrainy, natomiast 90 parafii w diecezji opolskiej przyjmie ok. 4100 tys. młodzieży z 22 krajów świata. Poniżej znajdziemy bieżące informacje nt. poszczególnych grup młodzieży, które przybywają do naszej diecezji.
 

MŁODZIEŻ Z MEKSYKU - tutaj   MEKSYKANIE ZWIEDZAJĄ OPOLE - tutaj

PANAMCZYCY W GOŚCIĘCINIE - tutaj   MEKSYKANIE W OLEŚNIE - tutaj

WIECZÓR Z PANAMCZYKAMI - tutaj   FRANCUZI, HISZPANIE W KLUCZBORKU - tutaj

 
zdjęcie i teksty: opole.gosc.pl
 
Parafialny Dzień Fatimski PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 13 lipca 2016 20:57

PODOBNI DO MATKI BOŻEJ

 

W środę 13 lipca o g. 20.30 Mszą św. rozpoczął się lipcowy Dzień ku czci Matki Bożej Fatimskiej, który zgromadził w świątyni licznie przybyłych wiernych. Kazanie wygłosił ks. Wikary Mateusz Kozielski, opiekun parafialnej młodzieży, zwłaszcza wolontariuszy zaangażowanych w przygotowanie Dni Młodzieży w naszej parafii, tzw. Dni w Diecezji, które odbędą się w dniach 20-25 lipca br. Mszę św. kocelebrowali również ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki, ks. Senior Paweł Stotko, ks. Wikary Adam Jankowski oraz ks. Jan Pander, obecnie odbywający zastępstwo duszpasterskie. Po Mszy św. Różaniec Fatimski poprowadziła w 5 językach młodzież, która przed każdą 10-tką wnosiła flagi ŚDM 2016 i ofiarowała Matce Bożej Fatimskiej symboliczną czerwoną różę. Już za tydzień, w środę 20 lipca przywitamy grupę młodzieży z Ukrainy, których przyjmie do swoich domów kilkanaście rodzin naszej parafii. Młodzież będzie również uczestniczyć w programie Dni Młodzieży (Msze św., adoracje, czuwania, spotkania itp.), które przygotowały Parafialne Zespoły oraz Centrum Światowych Dni Młodzieży diecezji opolskiej. W poniedziałek 26 lipca nasi goście oraz młodzież z naszej parafii wyjadą na główne obchody ŚDM 2016 w Krakowie.

 

DZIEŃ WSPÓLNOTY - tutaj

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 49

WASZE ODWIEDZINY

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1140
mod_vvisit_counterTen tydzień5085
mod_vvisit_counterOstatni tydzień135234
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc1140
mod_vvisit_counterWszystkie2127792

Aktualnie: gości 116, 
botów 8 połączonych
Dzisiaj: Mar 01, 2017

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Valid XHTML and CSS.