Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Kościół na Os. Chabry PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 18 maja 2014 13:12

NOWY KOŚCIÓŁ

 

"Jeżeli domu Pan nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą" (Ps 127,1). Prawdziwości tych słów doświadczamy wznosząc Dom Boży na opolskich Chabrach. Czujemy, że Boże błogosławieństwo towarzyszy temu dziełu i dzięki niemu prace posuwają się do przodu. Świadomi jesteśmy, że Bóg posługuje się też nieustannie ludźmi, którzy mając dobre i otwarte serca swoją troską otaczają powstawanie świątyni. Dziękuję Księdzu Proboszczowi za zaproszenie i życzliwość i Wam, Drodzy Parafianie - nasi Dobrodzieje. Bóg zapłać za modlitwy, którymi wspieracie naszą budowę oraz za ofiary podczas Mszy świętych w niedzielę 18 maja br. Niech sam Bóg wynagrodzi Wam hojność swoim błogosławieństwem.
 
Ks. Zbigniew Bieńkiewicz,
Proboszcz Parafii Św. Karola Boromeusza w Opolu.
 
W niedzielę 18 maja Słowo Boże głosił Ks. Sebastian Krzyżanowski, rezydent parafii. Po Mszach św. można było złożyć ofiarę - dar serca na wsparcie budowy nowego kościoła na Chabrach.
 
Ratuj Życie PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 12 maja 2014 07:08

AKCJA ODDAWANIA KRWI

 

Wszystkich chętnych, którzy mogą oddać krew zapraszamy w niedzielę 18 maja po zakończonej Mszy św. o g. 8.30, 10.00 i 11.30 do mobilnego punktu poboru krwi, który będzie na placu plebanijnym. Wykwalifikowana kadra z RCKiK w Opolu będzie udzielać wszelkich informacji związanych z bezpiecznym oddawaniem krwi, która może uratować komuś życie.

 

GALERIA 2014 - tutaj

GALERIA 2013 - tutaj

BAZA INFORMACJI - tutaj

 
Dziękujemy Ks. Diakonie PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 14 maja 2014 13:08

KONIEC PRAKTYKI

 

W dniach 11-17 maja w Kościele obchodzimy Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tak się składa, że w niedzielę 18 maja Ks. diakon Dariusz Domerecki (parafia Sucha k/Strzelec Op.) kończy w naszej parafii praktykę duszpasterską. Ks. Darek był z nami od 22 lutego poprzez cały okres Wielkiego Postu i część okresu Wielkanocnego. Z wielką radoścą i otwartością pełnił służbę przy ołtarzu, głosił Słowo Boże, spieszył z Komunią Św. do chorych, katechizował dzieci i młodzież w PSP nr 10 i PSP nr 28, przyjmował interesantów w kancelarii, chętnie dochodził do grup parafialnych, był zaangażowany w akcjach parafialnych, dekanalnych i diecezjalnych oraz wielu innych. W najbliższym czasie Ks. diakoni przystąpią do obrony pracy magisterskiej i egzaminów na Wydziale Teologicznym UO. W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w sobotę 7 czerwca o g. 10.00 w Katedrze Opolskiej z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Czai przyjmą święcenia kapłańskie i zostaną posłani na pierwsze placówki jako Neoprezbiterzy Diecezji Opolskiej. Dlatego w tym szczególnym dla nich czasie wspierajmy ich naszymi modlitwami, aby dobrze przygotowali się do Służby Bogu i ludziom. Wypraszajmy także nowe i święte powołania do Służby w Kościele, a szczególnie z naszej parafialnej wspólnoty.
 

Praktyka duszpasterska Ks. Darka - tutaj

 
Duszpasterstwo LSO PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 11 maja 2014 12:16

PATROL ODWOŁANY

 

W sobotę 17 maja z powodu niesprzyjającej pogody BIEG PATROLOWY LSO został ODWOŁANY. Zapraszamy dzieci i młodzież: Marianki, Scholę, Komentatorki, Lektorów i Ministrantów w tym dniu od g. 17.00 do salki parafialnej na: dyskotekę?, film?, grillowanie? i wspólne przebywanie w gronie rówieśników. Będzie to również pożegnanie Ks. diakona Dariusza Domereckiego, który w niedzielę 18 maja kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii.

 
OSP Opole-Szczepanowice PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
poniedziałek, 12 maja 2014 17:30

MAJOWA ZABAWA

 

Zaproszeni są wszyscy chętni Parafianie.
Impreza niezależnie od pogody odbędzie się
pod specjalnym namiotem.
Sobota 17 maja.
 
Strona OSP - tutaj
Jubileusz 85-lecia OSP - tutaj
Pobierz plakat w całości
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 39

Liturgia Słowa

Liturgia Słowa na dziś Liturgia Słowa na dziś

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Odwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj529
mod_vvisit_counterTen tydzień15051
mod_vvisit_counterOstatni tydzień19913
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc42510
mod_vvisit_counterWszystkie898657

Aktualnie: gości 23, 
członków 1, 
botów 2 połączonych
Dzisiaj: Sie 23, 2014

Valid XHTML and CSS.