Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Wakacje 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 27 czerwca 2014 09:21

CZAS NA WAKACJE

 
W tym tygodniu rozpoczyna się drugi  miesiąc wakacji dla dzieci i młodzieży. Poniżej propozycja Dziesięciu przykazań na piękny czas odpoczynku i zabawy:
1. Pożegnaj się ze szkołą, ale nie z Panem Bogiem.
2. Nie zapomnij plecaka, a w nim książeczki do nabożeństwa i różańca.
3. Zabierz dobre buty, abyś w czasie wakacji doszedł do kościoła.
4. Rozmawiaj nie tylko z ludźmi, ale i z Panem Bogiem - módl się!
5. Kieruj się w drodze kompasem i przykazaniami, a nie zbłądzisz.
6. Miej zawsze syty żołądek, a nigdy - puste serce: przystępuj do Komunii Św.
7. Nałóż ciemne okulary, ale nie zasłoń sobie Pana Boga.
8. Nie śmieć na postojach, ani we własnej duszy.
9. Nie rzucaj w drodze kamieniami, ale uśmiechem.
10. Po wakacjach wróć zdrowy, lepszy i zgłoś się znowu na katechizację oraz na systematyczne spotkania z Panem Bogiem we Mszy św.
 

Pamiętajmy: od przykazań Bożych

i Mszy św. wakacji nie ma!

 
Tydzień Św. Krzysztofa PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
niedziela, 20 lipca 2014 09:28

PATRON KIEROWCÓW

 

Szanowni kierowcy i podróżujący! W dniach 20 – 27 lipca br. obchodzony jest w Polsce 15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy Chrystusa na krańce świata". Tydzień ten ma dwa oblicza. Pierwszym z nich jest nasza wspólna troska o sprawę poprawy bezpieczeństwa na drodze. Jest to zagadnienie ważne społecznie. Codziennie docierają do nas informacje o wypadkach i tragediach na naszych drogach. Uczestniczą w nich konkretni ludzie, którzy z tego powodu doznają wielu cierpień. Główną ich przyczyną jest tzw. czynnik ludzki. Jest nim często błąd, brak elementarnego szacunku dla zasad drogowych, nietrzeźwość, a nawet zła wola niektórych kierowców i użytkowników drogi, powodujących drogowe tragedie. Dlatego też w Tygodniu św. Krzysztofa, jak co roku, prosząc o poświęcenie naszych pojazdów i Boże błogosławieństwo na nasze podróże, módlmy się też o większą rozwagę dla każdego kierującego pojazdem i o większy szacunek do każdego użytkownika drogi. Pięknie to ujmuje zawołanie Krajowego Duszpasterstwa Kierowców: „Kierujmy się miłością na drodze". W sobotę 26 lipca po Mszy św. o g. 18.00 i w niedzielę 27 lipca po wszystkich Mszach św. w naszej parafii poświęcimy samochody i udzielimy KIEROWCOM specjalnego błogosławieństwa. Chciejmy ponownie przyłączyć się do Ogólnopolskiej Akcji CHARYTATYWNEJ „MIVA" wspierającej Misjonarzy pracujących na różnych kontynentach, składając po poświęceniu samochodu 1 grosz za każdy bezwypadkowo przejechany kilometr. Właściciel samochodu otrzyma też stosowną pamiątkę. ZAPRASZAMY!
 

AKCJA ŚW. KRZYSZTOF - tutaj

GALERIA 2013 - tutaj

 
Ks. Solenizant PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
piątek, 18 lipca 2014 09:27

KS. SOLENIZANT

 
We wtorek 22 lipca nasz wikariusz ks. Łukasz Knieć obchodzi 32 rocznicę urodzin. W tym dniu o godz. 18.00 zapraszamy naszych Parafian do udziału w Mszy św. DZIĘKCZYNNEJ do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w życiu kapłańskim i osobistym dla KS. ŁUKASZA w kolejną rocznicę jego urodzin. Życzymy ks. Łukaszowi Bożego błogosławieństwa, Darów Ducha Świętego, wstawiennictwa Matki Bożej  i wiele radości w codziennej posłudze kapłańskiej w naszej parafii.
 
Duszpasterstwo Młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 08 lipca 2014 14:52

ŚWIĘTO MŁODZIEŻY

 

Już po raz 18. na Górze św. Anny w dniach 21 - 26 lipca odbędzie się Święto Młodzieży. Franciszkanie Prowincji św. Jadwigi zapraszają młodzież na tydzień modlitwy i wakacyjnej zabawy. Gośćmi tegorocznej edycji będą m.in. Ireneusz Krosny, bp Antoni Długosz i zespół Propaganda Dei. W programie każdego dnia m.in. Eucharystia, konferencje, spotkania w grupach, wieczorne nabożeństwa i koncerty. - Pragniemy, aby każdy uczestnik Święta odpowiedział sobie na pytanie, kim dla niego jest Chrystus i jakie miejsce zajmuje w jego życiu - mówi o. Wiktor Lata OFM, duszpasterz młodzieży i współorganizator Święta. W rekolekcjach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16. rok życia. Zgłoszenia przyjmowane są przez Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań.

 

Więcej informacji - tutaj

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 49

Liturgia Słowa

Liturgia Słowa na dziś Liturgia Słowa na dziś

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Odwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj521
mod_vvisit_counterTen tydzień9160
mod_vvisit_counterOstatni tydzień10123
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc37861
mod_vvisit_counterWszystkie990027

Aktualnie: gości 8, 
członków 1, 
botów 4 połączonych
Dzisiaj: Paź 25, 2014

Valid XHTML and CSS.