Witamy na stronie parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
Parafialny Dzień Fatimski PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 13 lipca 2016 20:57

PODOBNI DO MATKI BOŻEJ

 

W środę 13 lipca o g. 20.30 Mszą św. rozpoczął się lipcowy Dzień ku czci Matki Bożej Fatimskiej, który zgromadził w świątyni licznie przybyłych wiernych. Kazanie wygłosił ks. Wikary Mateusz Kozielski, opiekun parafialnej młodzieży, zwłaszcza wolontariuszy zaangażowanych w przygotowanie Dni Młodzieży w naszej parafii, tzw. Dni w Diecezji, które odbędą się w dniach 20-25 lipca br. Mszę św. kocelebrowali również ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki, ks. Senior Paweł Stotko, ks. Wikary Adam Jankowski oraz ks. Jan Pander, obecnie odbywający zastępstwo duszpasterskie. Po Mszy św. Różaniec Fatimski poprowadziła w 5 językach młodzież, która przed każdą 10-tką wnosiła flagi ŚDM 2016 i ofiarowała Matce Bożej Fatimskiej symboliczną czerwoną różę. Już za tydzień, w środę 20 lipca przywitamy grupę młodzieży z Ukrainy, których przyjmie do swoich domów kilkanaście rodzin naszej parafii. Młodzież będzie również uczestniczyć w programie Dni Młodzieży (Msze św., adoracje, czuwania, spotkania itp.), które przygotowały Parafialne Zespoły oraz Centrum Światowych Dni Młodzieży diecezji opolskiej. W poniedziałek 26 lipca nasi goście oraz młodzież z naszej parafii wyjadą na główne obchody ŚDM 2016 w Krakowie.

 

DZIEŃ WSPÓLNOTY - tutaj

 
Męczennica w białej sukni PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
środa, 13 lipca 2016 08:43

CZUJEMY JEJ BLISKOŚĆ

 
O dramatycznej historii i śmierci 9-letniej Sabinki pisaliśmy już wiele razy. 30 rocznica śmierci dziewczynki – 13 lipca 2013 r. - zbiegła się w z Dniem Fatimskim obchodzonym w Parafii Św. Józefa w Opolu. Na wieczornym czuwaniu w kościele parafialnym zgromadziło się kilkaset osób. Mszy św. przewodniczył ks. Wikary Adam Jankowski. Koncelebrowali o. Henryk Kałuża, werbista z Nysy oraz ówczesny neoprezbiter ks. Kamil Ponikowski. Spotkałem ludzi, którzy mówią: my odczuwamy bliskość tej dziewczynki. Odczuwamy to co jest żywe w tym dziecku. Ona jest. W sposób szczególny mówił o tym o. Hubert Dybała, pasjonista. To dziecko nas ochrania, a nie my je mamy ochraniać?! To dziecko będzie nas dorosłych jeszcze bardzo ochraniać – mówił w czasie kazania o. Henryk Kałuża, rekolekcjonista i ojciec duchowny kapłanów diecezji opolskiej. Została też wydana książka o Sabince Schűtz pt. „Męczennica w białej sukni". Więcej tutaj.
 
Dni Młodzieży w Diecezji Opolskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 12 lipca 2016 20:14

OPOLSKI NAZARET

 
Za tydzień, w środę 20 lipca rozpoczną się Dni w Diecezjach. Przez 6 dni w 90 parafiach będzie gościć 4100 pielgrzymów z 22 krajów świata. Na ten czas nasza diecezja stanie się gościnnym Nazaretem. Każda parafia przyjmująca grupę pielgrzymów przygotowała plan wydarzeń w oparciu o ramowy program opracowany przez opolskie Centrum ŚDM. Młodzi przeżyją Dzień Spotkania, Dzień Poznania, Dzień Miłosierdzia, Dzień Wspólnoty, Dzień Rodziny i Dzień Posłania. W szczegółowym planie tych dni przede wszystkim mnóstwo okazji, by doświadczyć, że spotkanie jest najważniejsze: Msze św., nabożeństwa, spotkania kulturalne, sportowe, wspólne ogniska i festyny parafialne. W większości będą to spotkania otwarte dla wszystkich chętnych parafian, a nie tylko dla młodzieży.
 
 
Zdjęcie i tekst: opole.gosc.pl
 
Święto Młodzieży na Górze Św. Anny PDF Drukuj Email
Wpisany przez xAdam   
wtorek, 12 lipca 2016 06:51

XX ŚWIĘTO MŁODZIEŻY

 
Jubileuszowe 20. Święto Młodzieży na Górze Św. Anny jest tym razem preludium do Światowych Dni Młodzieży w diecezjach i Krakowie.To już najwyższy czas, by zapisać się do udziału w jubileuszowym, XX Święcie Młodzieży u franciszkanów na Górze Świętej Anny. Wprawdzie będzie to możliwe nawet po przyjeździe w dniu rozpoczęcia spotkania, jednak lepiej nie czekać do ostatniej chwili. Tym razem, ze względu na ŚDM zaczynają się one nie w poniedziałek, ale w piątek, 15 lipca Koronką do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00 i Eucharystią o 17.15. Tematem wiodących tegorocznego ŚM są uczynki miłosierdzia. Będą je omawiać podczas homilii o. Błażej Kurowski, ks. Jan Pander, bp Adam Wodarczyk, o. Teofil Niewiński i o. Alan Brzyski. Więcej tutaj.
 
Zdjęcie i tekst: opole.gosc.pl
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 49

WASZE ODWIEDZINY

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj245
mod_vvisit_counterTen tydzień1958
mod_vvisit_counterOstatni tydzień5435
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc20813
mod_vvisit_counterWszystkie1969542

Aktualnie: gości 10, 
botów 3 połączonych
Dzisiaj: Sty 24, 2017

POLECAMY

o.Teodor Sąsała

o.Teodor Sąsała SVD o.Teodor Sąsała SVD

Valid XHTML and CSS.